پیش‌بازی منچسترسیتی - پاریسن‌ژرمن؛ جدال پنهان عرب‌ها در کرسی مدیریت دو غول اروپایی

پیش‌بازی منچسترسیتی - پاریسن‌ژرمن؛ جدال پنهان عرب‌ها در کرسی مدیریت دو غول اروپایی

پایگاه خبری فوتبالی - هفته پنجم مرحله گروهی رقابت‌ های لیگ قهرمانان اروپا امشب در حالی با برگزاری هشت دیدار در گروه‌ های C ،B ،A و D آغاز می‌ شود که تاکنون چهره‌ی چهار تیم از تیم های صعود کننده به مرحله‌ی یک هشتم نهایی این مسابقات مشخص شده و انتظار می‌ رود که تعداد آن ها افزایش یابد.

به گزارش فوتبالی، در حساس ترین و جذاب ترین مسابقه از مجموع هشت دیداری که قرار است در شب دوم رقابت های هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2022-2021 برگزار شود، امشب چهارشنبه، مورخ سوم آذر ماه سال 1400 هجری شمسی مصادف با بیست و چهارم نوامبر سال 2021 میلادی از ساعت 23:30 به وقت تهران و از گروه A مسابقات، شاگردان پپ گواردیولا در تیم منچستر سیتی انگلستان در استادیوم اتحاد شهر منچستر و با قضاوت دنیله اورساتو، داور سرشناس ایتالیایی، میزبان شاگردان مائوریسیو پوچتینو در تیم پاریسن ژرمن فرانسه خواهند بود.

جدال سیتیزن ها و پاریسی ها نیز همانند نبرد شب گذشته چلسی و یوونتوس، جنگ صدرنشینی در گروه است.

منچستر سیتی در دَه بازی از دوازده بازی آخر توانسته پیروز شود.

پاریسن ژرمن در سه بازی قبلی خود، حداقل دو گل به ثمر رسانده است. 

منچستر سیتی در سه بازی آخر خانگی مقابل پاریسن ژرمن، موفق به ثبت کلین شیت شده است. همچنین سیتیزن ها در دَه بازی از دوازده بازی آخر خود، توانسته اند حداقل دو گل بزنند.

در تاریخچه تقابل های این دو تیم انگلیسی و فرانسوی، سهم سیتیزن ها سه پیروزی و سهم پاریسی ها هم تنها یک پیروزی بوده که آن هم اتفاقا در دیدار رفت همین مسابقات امسال در پایتخت فرانسه رقم خورد. سرنوشت دو رویارویی این دو تیم نیز با دو نتیجه تساوی (یکی دو بر دو و دیگری صفر صفر) به اتمام رسیده است.

تیم مائوریسیو پوچتینو این هفته در لوشامپیونه توانست با وجود دَه نفره شدن مقابل نانت، یک بازگشت خوب را به نمایش بگذارد که با توجه به شکستن طلسم لیونل مسی، می توان از لقب عالی برای این اتفاق استفاده کرد. پاریسی ها برای چهارمین بار طی یک سال اخیر، باید به مصاف منچستر سیتی بروند و برای صدرنشینی گروه، باید آمار بردها را به اشتراک در عدد دو تبدیل کنند. تیم فرانسوی در بازی رفت توانست حریف انگلیسی را اسیر مهارت فردی بازیکنان خود سازد و برای شکست سیتیزن ها، این مهارت انفرادی می تواند گره گشای کار آن ها در بازی امشب هم باشد.

اما در طرف مقابل، تیم پپ گواردیولا در ابتدای هفته در لیگ برتر فوتبال جزیره، با وجود داشتن چند مهره‌ی مصدوم در خط هافبک و حمله، توانست با ارائه‌ی یک بازی زیبا، اورتون را مغلوب کند و این یعنی سیتیزن ها با روحیه ای مناسب از میهمان پاریسی پذیرایی می کنند تا جایگاهشان را در صدر جدول رده بندی این گروه، تثبیت کنند. منچستر سیتی طی سه بازی مقابل بروخه بلژیک و لایپزیش آلمان آمار میانگین پنج گل طی هر بازی را به ثبت رسانده و تنها ناکامی آن ها، در بازی رفت و شکست دو هیچ مقابل همین پاریسن ژرمن بوده است. سرمربی اسپانیایی و شاگردانش حالا مقابل یک لیونل مسی آماده قرار می گیرند و اگر بیماری باعث غیبت کیلیان امباپه نشود، باید خودشان را برای رویارویی با مهاجم جوان سرمربی آرژانتینی نیز آماده سازد. منچستر سیتی برای صدرنشینی باید با امتیاز از زمین خارج شود.

فران تورس، کوین دی بروینه، لیام دلپ، جک گریلیش و همچنان بنجامین مندی، به احتمال فراوان غایبان منچستر سیتی در تقابل امشب با پاریسی ها خواهند بود.

اما در سمت دیگر ماجرا، رافینیا، یولیان دراکسلر، جیانلوئیجی دوناروما، سرخیو راموس و پرسنل کیمپمبه نیز احتمالأ پاریسن ژرمن را در مصاف امشب با سیتیزن ها همراهی نخواهند کرد.

ترکیب احتمالی منچستر سیتی در تقابل امشب با پاریسن ژرمن:

ادرسون، استونز، دیاز، واکر، کانسلو، گوندوغان، رودری، سیلوا، فودن، استرلینگ، محرز

ترکیب احتمالی پاریسن ژرمن در تقابل امشب با منچستر سیتی:

ناواس (دوناروما)، مارکینیوش، کیمپمبه، دیالو، حکیمی، گایه، پارادس، وراتی، نیمار، مسی، امباپه

9404

389 نظر