استقلال هفته اول را ببرد قهرمان می‌شود!

استقلال هفته اول را ببرد قهرمان می‌شود!

پایگاه خبری فوتبالی - آیا استقلال در صورت کسب پیروزی در اولین بازی فصل می‌تواند قهرمان بیست و یکمین دوره لیگ برتر شود؟

به گزارش فوتبالی و به نقل از خبرورزشی، نگاهی به قهرمانی‌های استقلال در ادوار گذشته لیگ برتر مشخص می‌کند این تیم هر زمان توانسته در پایان فصل به عنوان قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کند فصل را با بازی در خانه و البته با پیروزی پشت سر گذاشته است. در ادامه نگاهی گذرا به این سه قهرمانی و سه استارت استقلال انداخته‌ایم:
لیگ پنجم؛ اولین قهرمانی

استقلال در فصل پنجم لیگ برتر موفق شد در اولین بازی خود در استادیوم آزادی تیم صبا باتری را با نتیجه ۴ بر یک شکست بدهد. علیرضا نیکبخت واحدی در دقیقه ۸، رضا عنایتی در دقایق ۲۶ و ۸۵ (پنالتی) و سیاوش اکبرپور در دقیقه ۴۳ گلزنان تیم استقلال بودند و تک گل تیم صباباتری را مصطفی مهدی زاده در دقیقه ۶۵ به ثمر رساند. در آن دیدار خداداد افشاریان داور بازی خطای محمود فکری روی محسن سلطانی را پنالتی اعلام کرد و علی دایی پشت ضربه پنالتی ایستاد ولی وحید طالب لو موفق شد ضربه کاپیتان تیم صبا را مهار کند. استقلال در پایان فصل پنجم با ۵۹ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۲۷ به عنوان قهرمانی پنجمین دوره لیگ برتر دست یافت و اولین قهرمانی خود در این دوره از مسابقات را جشن گرفت.

لیگ هشتم؛ دومین قهرمانی

اما استقلال فصل هشتم لیگ برتر را نیز با برگزاری مسابقه ای در ورزشگاه آزادی آغاز کرد که در پایان برنده از زمین خارج شد. استقلال در هفته اول فصل هشتم ابومسلم خراسان را با نتیجه ۲ بر صفر از پیش رو برداشت. گل‌های این دیدار را مجتبی جباری در دقیقه ۵۷ و مهدی امیرآبادی در دقیقه ۶۷ به ثمر رساندند. قضاوت آن دیدار برعهده خداداد افشاریان بود. شاگردان امیر قلعه‌نویی در پایان فصل با ۶۶ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۳۶ عنوان قهرمانی هشتمین دوره رقابتهای لیگ برتر را به خود اختصاص دادند تا دومین قهرمانیشان را هم در این رقابت‌ها جشن بگیرند.

لیگ دوازدهم؛ سومین قهرمانی

اما سومین قهرمانی استقلال باز هم با شروع فصل در استادیوم آزادی رقم خورد و برنده از زمین خارج شد. تیم استقلال در اولین هفته لیگ برتر دوازدهم باز هم در خانه به میدان رفت و حریف جنوبی اش، آلومینیوم هرمزگان را با یک گل از پیش رو برداشت. فابیو جانواریو در دقیقه ۵۶ تک گل برتری استقلالی‌ها را به ثمر رساند. احمد صالحی در آن دیدار قضاوت مسابقه را بر عهده داشت. آبی‌پوشان در پایان فصل دوازدهم با کسب ۶۷ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۲۴ سومین عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر و البته آخرین آن را به دست آوردند.

لیگ بیست و یکم

حالا و در آستانه شروع فصل بیست و یکم لیگ برتر، استقلال باز هم در اولین بازی در خانه میزبان تیم هوادار است و مسابقاتش را مانند سه دوره ای آغاز می‌کند که در پایان قهرمان شده است. قضاوت این بازی بر عهده کوپال ناظمی است و از ساعت ۱۸ فردا سوت می‌خورد. نگاه خوشبینانه به شانس موفقیت آبی‌ها با این وضعیت این است که اگر این تیم هوادار را ببرد می‌تواند امیدوار باشد که در پایان فصل بعد از ۸ فصل دور ماندن از قهرمانی بار دیگر این موفقیت را جشن بگیرد.


1470

683 نظر