سریال «Squid Game» و بدهی سنگین بارسلونا؛ «بازی مرکب» تنها راه نجات؟!

سریال «Squid Game» و بدهی سنگین بارسلونا؛ «بازی مرکب» تنها راه نجات؟!

پایگاه خبری فوتبالی - اوضاع مالی بارسلونا به شدت آشفته است به طوری که این باشگاه بدهی های زیادی دارد که بخش زیادی از این بدهی ها بابت خرید بازیکن با شیوه‌هایی عجیب و غیر معمول در چند سال اخیر است.

به گزارش فوتبالی، بارسلونا در دوران مدیریت بارتومئو خرید هایی داشت که پول خرید آن ها را به طور کامل به باشگاهی که از آن بازیکن خریده بود، پرداخت نمی‌کرد و چند قسط برای پرداخت پول این بازیکنان تعیین می کرد که همین قضیه مبلغ نهایی بازیکن را افزایش می‌داد. از طرفی این مسئله باعث می‌شد تا بند های مختلفی در قرارداد بازیکن قرار بگیرد که به باشگاه قبلی او سود مالی می رساند.

به گفته کادناسر، بارسلونا 115 میلیون یورو بابت بازیکنانی که در سال‌های اخیر به این باشگاه پیوسته اند بدهی دارد که البته این مبلغ تنها بخشی از کل بدهی هنگفت بارسلونا است. به طور مثال برای فیلیپه کوتینیو، بارسلونا همچنان مبلغ 42 میلیون یورو به لیورپول بدهکار است.

این شرایط بارسلونا و بدهی های سنگینی که دارد، موجب برخی واکنش های جالب میان هواداران بارسلونا در شبکه های اجتماعی شده است.

* ادامه متن حاوی اسپویل بخشی از داستان سریال «بازی مرکب» یا همان «squid game» است.

برخی از هواداران بارسلونا در شبکه های اجتماعی شرایط فعلی بارسلونا و بدهی های مالی این تیم را با سریال squid game یا همان بازی مرکب مقایسه کرده اند چرا که در این سریال که این روز ها در سطح جهانی بسیار محبوب شده است، شخصیت‌هایی که وارد این بازی می‌شوند، بدهی‌های مالی بسیار سنگینی دارند که از عهده پرداخت آن ها بر نمی‌آیند و به همین علت مجبور می‌شوند تا وارد این رقابت شوند و بازی‌هایی را انجام دهند که شکست در آن‌ها منجر به مرگشان می‌شود. در نهایت برنده این رقابت‌ها، مبلغ هنگفتی را به عنوان پاداش دریافت می‌کند. همین انگیزه مالی موجب می‌شود تا افراد بدهکار در طول این بازی‌ها دست به کارهای مختلفی بزنند.

بارسلونا اکنون در شرایطی قرار گرفته که به نظر می‌رسد به این سادگی ها از عهده پرداخت بدهی‌هایش بر نمی‌آید چرا که آن ها حتی نمی‌توانند باقی مانده دستمزد رونالد کومان را پرداخت کرده و او را اخراج کنند و یک مربی بهتر بیاورند تا از این روند نتیجه گیری ضعیف جلوگیری شود. بارسلونا به خاطر همین شرایط مالی افتضاحش بود که مسی را از دست داد و نتوانست خرید قابل توجهی در تابستان داشته باشد.

در واقع شوخی های تلخی با این اوضاع بارسلونا انجام می شود و گفته می‌شود که خوان لاپورتا، مدیر فعلی بارسلونا باید در یک بازی مشابه بازی مرکب شرکت کند تا شاید بتواند برنده شود و پول زیادی به دست بیاورد و اوضاع باشگاه خود را نجات دهد چرا که با این روند فعلی، شرایط بارسلونا درست نشدنی به نظر می‌رسد!

در سکانسی از سریال بازی مرکب، سئونگ گی هون که شخصیت اصلی داستان است از شرکت کردن دوست قدیمی خود چو سانگ وو، که یک فرد باهوش و تحصیلکرده است، در این مسابقه مرگبار تعجب کرده است و پس از خروج از بازی به او می‌گوید:" به خاطر بدهی در این مسابقه بودی؟ فراموشش کن تو پسر نابغه‌ای هستی و دوباره می‌توانی یک شروع جدید داشته باشی و پول دربیاوری!" که سانگ وو در جواب او با حالت کنایه می‌گوید:"6 میلیارد دربیاورم؟" که منظور او رقم بالای بدهی و جبران ناپذیر بودن شرایطی است که در آن گرفتار شده و تنها با شرکت در این بازی مرگبار شاید بتواند از این وضعیت خلاص شود.

شرایط بارسلونا هم چیزی شبیه به شخصیت سانگ وو در سریال بازی مرکب شده است و با روند فعلی، پرداخت بدهی های بارسلونا بسیار دشوار به نظر می‌رسد چرا که لاپورتا یک بار در مصاحبه‌ای رقم بدهی واقعی بارسلونا را یک میلیارد و سیصد میلیون یورو اعلام کرده بود. همین مسئله و بدهی های سنگین بارسلونا موجب شده تا هواداران این شوخی تلخ را با مدیریت باشگاه خود داشته باشند و او را به شرکت در "بازی مرکب" دعوت کنند!


گزارش از سروش جهان راد/ پایگاه خبری فوتبالی


1470

453 نظر