انتقاد نکونام از اسکوچیچ؛ تیم ملی ضعف تاکتیکی دارد

انتقاد نکونام از اسکوچیچ؛ تیم ملی ضعف تاکتیکی دارد

پایگاه خبری فوتبالی- سرمربی سابق تیم فولاد، جدیدترین منتقد سرشناس سرمربی تیم ملی است.

به گزارش فوتبالی، چند روز بعد از آنکه حمید مطهری مربی پرسپولیس با حضور در یک برنامه تلویزیونی، به صراحت، تیم ملی را «بازیکن محور» و فاقد برنامه‌های تاکتیکی مشخص خواند، حالا نوبت به جواد نکونام رسیده که از عملکرد تیم اسکوچیچ در بازی جلوی کره انتقاد کند.

نکونام که با روزنامه جام جم صحبت کرده درباره اینکه آیا تیم ملی تاکتیک مشخصی در بازی دیروز داشته، گفته است: ضعف تاكتیكی در تیم دیده می‌شود. ما فوتبال تاكتیكی خوبی برابر كره انجام ندادیم. باید روی این مساله كار كنیم، اما به لحاظ خلاقیت نفرات، به جرات می‌گویم بهترین تیم آسیا هستیم و هیچ تیمی در حال حاضر به اندازه ما مهره خوب ندارد.

نکونام برای اینکه نظرش درباره ضعف تاکتیکی تیم ملی را اثبات کند به اتفاقات بازی دیروز اشاره کرده است: ما بهترین نفرات را در آسیا داریم. قوی‌ترین تیم قاره به لحاظ مهره هستیم. جور این ضعف را فعلا مهره‌های نامی تیم می‌كشند. شما به بازی طارمی دقت كردید؟ او عقب می‌آمد تا از مدافعان توپ بگیرد. این یعنی ما نظم لازم را نداشتیم.

سرمربی سابق فولاد صحبتهایش را اینگونه تمام کرده که کره به هدفش در تهران رسید:  كره به خاطر شرایط سختی كه در ایران داشت و از این حیث كه در تهران به پیروزی نرسیده بود، فقط می‌خواست بازنده نباشد. در شروع بازی اما متوجه شد می‌تواند روی دروازه ما خطرساز شود. آنها كم‌كم جرات پیدا كردند و جلو آمدند تا گل بزنند. به جرات می‌گویم كره‌ای‌ها باور نمی‌كردند در تهران برنده باشند.


1984

242 نظر