رضایی: این نمایش مقابل تیم‌های آسیایی خوب بود نه برای جام‌جهانی/ بازی عزت‌الهی شبیه پیرلو است

رضایی: این نمایش مقابل تیم‌های آسیایی خوب بود نه برای جام‌جهانی/ بازی عزت‌الهی شبیه پیرلو است

پایگاه خبری فوتبالی- مدافع پیشین تیم ملی می‌گوید تیم ملی باید برای مقابله با تیم‌های بزرگ‌تر از کره‌جنوبی در جام جهانی، سرعت بازی خود و سرعت انتقال توپ را بالا ببرد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ایسنا، رحمان رضایی، مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره تساوی یک بر یک ایران و کره‌جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی اظهار کرد: بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه نخست تیم ملی خوب نبود و انگار هدفی برای گل زدن نداشت و نتوانست از زیر پرس کره‌ای‌ها فرار کند. تیم ملی در نیمه اول ترسو بازی کرد و عقب نشست؛ گویی که انگیزه‌ای برای پیروزی ندارد.

او ادامه داد: همین باعث شد گل بخوریم اما گل سون انگار تیم ما را به خود آورد و نمایشی زیبا از شاگردان اسکوچیچ دیدیم. مالکیت توپ به دست ایران برگشت و همه نوع حملاتی را انجام دادیم؛ از سانتر و نفوذ در عمق گرفته تا استفاده از پاس‌های بلند و ضربات ایستگاهی. کارهایی که باید در نیمه اول انجام می‌دادیم را بعد از گل کره‌جنوبی انجام دادیم. اگر از ابتدا این‌گونه بازی می‌کردیم، حتما کره را می‌بردیم. یکی از اشکالات اصلی تیم ما، نوع و سرعت انتقال توپ بود. بازیکنان ما به جایی این که بیش‌تر حرکت کنند و از فضا استفاده کنند، پاس‌های بی‌شماری می‌دادند که همین سبب می‌شد کره‌ای‌ها فرصت بیش‌تری داشته باشند تا بتوانند از بازیکنان ما توپ‌گیری کنند.

رضایی اضافه کرد: کره‌ای‌ها شانس آوردند که در نیمه دوم به خوبی از همه موقعیت‌های استفاده نکردیم و تیر دروازه‌ها به داد کره‌جنوبی رسیدند وگر نه می‌تواسنتیم حتی با اختلاف ۲ گل شاگردان بنتو را شکست دهیم. یکی دیگر از ایرادات تیم ما این است که زمانی که در زمین حریف توپ از دست می‌دهیم، خوب یارگیری نمی کنیم و فقط سر را می‌اندازیم پایین و برمی‌گردیم که این باعث می‌شود توپ به راحتی به هافبک‌های تیم حریف برسد و بتوانند حمله یا ضدحمله ایجاد کنند. این نمایش برای بازی برابر یک تیم آسیایی خوب بود اما اگر قرار است در جام جهانی برابر بزرگان فوتبال یعنی تیم‌های اروپایی و آمریکای جنوبی کم نیاوریم، باید تک ضرب بازی کنیم و سرعت فوتبال خود را بالا ببریم. این کار با برگزاری اردو و بازی‌های دوستانه با تیم‌های بزرگ درست می‌شود که از الآن تا شروع جام جهانی این فرصت را داریم.

مدافع پیشین تیم ملی درباره عملکرد خط دفاعی تیم گفت: خط دفاع ما و بازیکنان دفاعی ما بد بازی نکردند اما در صحنه گل حریف و چند صحنه دیگر در نیمه نخست، یک اشتباه مشهود داشتیم. مشکل ما این بود نتوانستیم جمع بازی کنیم و به جای این که عرض را به حریف دهیم و عمق را ببندیم، عرض را از حریف گرفتیم و عمق دفاع را باز گذاشتیم. هم‌چنین یک سری تعویض‌ها می‌توانست زودتر انجام بگیرد که ما بتوانیم نتیجه را تغییر دهیم و حتی به برد برسیم.

وی درباره عملکرد خوب عزت‌الهی در بازی دیشب گفت: بهترین بازیکن از نظر AFC طبق نتیجه انتخاب می‌شود همین باعث شد جهانبخش این جایزه را کسب کند اما اگر خوب بازی را ببینیم، عزت‌اللهی یکی از بازیکنان تاثیرگذار ما بود. او با وجود قد بلند و کمی کند بودنش، سرعت فکری بالایی دارد که همین باعث می‌شود او در مواقع لازم بتواند هم بازی‌سازی کند و هم توپ‌گیری را به خوبی انجام دهد. نوع بازی او شبیه پیرلو و بوسکتس است که بازیکنان کندی هستند اما سرعت ذهنی بالایی دارند. او کمی باید روی جایگیری‌هایش کار کند تا تبدیل به بازیکن کاملی شود.


7474

27 نظر