خوراکچی: بازیکنان تیم ملی فوتسال می‌توانند دروازه هر تیمی را باز کنند، حتی قزاقستان/ نباید هیگیتا را گرم کنیم

خوراکچی: بازیکنان تیم ملی فوتسال می‌توانند دروازه هر تیمی را باز کنند، حتی قزاقستان/ نباید هیگیتا را گرم کنیم

پایگاه خبری فوتبالی- مربی فوتسال کشورمان اعتقاد دارد بازیکنان تیم ملی ایران، توان گشودن دروازه هر تیمی را دارند، حتی دروازه بهترین سنگربان جهان را.

به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، محمود خوراکچی درباره دیدار امشب تیم ملی فوتسال ایران مقابل قزاقستان، گفت: تیم فعلی ایران در جام جهانی 2016 شرایط پایین‌تری نسبت به الان داشت. بازیکنان ما کیفیت خود را در جام جهانی نشان نداده بودند و در کلمبیا، ظرفیت خود را به رخ فوتسال جهان کشیدند. در جام جهانی قبلی مانند هندوانه دربسته بودیم، اما حالا همه کارشناسان جهان و فیفا بر کیفیت ما مهر تأیید می‌زنند که اتفاقی خوشایند است.

وی با اشاره به دیدار مقابل ازبکستان در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی بیان کرد: دریافت هشت گل از ازبکستان برای فوتسال ایران جای بحث دارد، اما خدا را شکر این اتفاق قبل از دیدار با ازبکستان افتاد تا تمرکز خود را افزایش دهیم. قزاقستان تنها دو گل خورده و مانند ازبکستان، 9 گل نمی‌خورد. قزاقستان در فوتسال سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی بسیار خوبی کرده، بهترین دروازه‌بان جهان را دارد و بی‌دلیل به یک‌چهارم نهایی نرسیده است. اگر چهار گل از ازبکستان عقب می‌افتادیم هم می‌توانستیم جبران کنیم، اما جبران گل خورده مقابل قزاقستان آسان نیست.

« نقطه قوت قزاقستان، گل نخوردن است و در این بازی ابتدا نباید گل بخوریم.»، مربی فوتسال کشورمان ضمن بیان این جمله تصریح کرد: پس از این موضوع، اولویت ایران باید استفاده از اندک فضاها و موقعیت‌ها باشد و سرعت انتقال از دفاع به حمله افزایش یابد. هیگیتا دروازه‌بانی در فوتسال را بلد است و بازیکنان ایران نباید ضربات غیرکاری بزنند تا او را گرم کنند. قزاقستان در دقایق مختلفی از دیدار، بازی پنج‌نفره را در دستور کار قرار می‌دهد و در زمان اتخاذ این تاکتیک، باید از نفرات تدافعی و مختص مقابله با این شیوه استفاده کنیم.

خوراکچی با بیان اینکه باید هشت گل خورده مقابل ازبکستان را فراموش و اشتباهات فردی خود را به نقاط قوت تبدیل کنیم، اظهار داشت: در دیدار با صربستان که حمید احمدی اخراج شد، علیرضا صمیمی یک مدافع-دروازه‌بان بود و سنگربان ما مقابل قزاقستان باید همین شرایط را داشته باشد. او باید از دو طرف تیر دروازه، دو خط موازی بکشد و فکر کند باید از دو دروازه محافظت کند. فشار روی دفاع  در این شرایط کمتر می‌شود و بازیکنان، دفاع اول و دوم را به‌خوبی انجام می‌دهند.

وی با انتقاد از کادر فنی تیم ملی خاطرنشان کرد: مربی دروازه‌بانان ما مقابل ازبکستان، به صمیمی آگاهی محیطی نداد و نگفت چهار گل مشابه دریافت کرده است. این اتفاق نباید مقابل ازبکستان تکرار شود. متأسفانه فرهاد فخیم و حسین طیبی را هم به همراه نداریم. 28 سال پیش هم انگشت دستم شکست و می‌دانم آنها چه روزهای سختی را سپری می‌کنند. قزاقستان سخت گل می‌خورد، اما ایران هم تاکنون 17 گل به ثمر رسانده و بازیکنانی چون جاوید و اسماعیل‌پور دارد که می‌توانند دروازه هر تیمی از جمله قزاقستان را باز کنند.


7474

44 نظر