واکنش AFC به برد بانوان: پیروزی با اعصاب فولادین

واکنش AFC به برد بانوان: پیروزی با اعصاب فولادین

پایگاه خبری فوتبالی- وب سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز به پیروزی بزرگ تیم ملی بانوان ایران و راهیابی آنها به جام ملت ها اشاره کرد.

به گزارش فوتبالی، پس از پیروزی تاریخی تیم ملی فوتبال بانوان ایران برابر اردن و راهیابی آنها به رقابت های جام ملت های آسیا، وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز به این موضوع واکنش نشان داد و با استفاده از تیتر "ایران با غلبه بر اردن، بلیط تاریخی حضور در جام ملت ها را رزرو کرد"، به این دیدار پرداخت.

در گزارش وب سایت AFC آمده است: جمهوری اسلامی ایران پس از تساوی بدون گل در ورزشگاه بنیادکار، با پیروزی 4 بر 2 در ضربات پنالتی برابر اردن، برای نخستین بار به دور پایانی و اصلی رقابت های جام ملت های آسیا راه یافت. تیم مریم ایراندوست تاریخ و رتبه جهانی 72 خود را نادیده گرفتند تا جایگاه شان را برای حضور در جام ملت های آسیا 2022 هند به طرز چشمگیری تضمین کنند.

 آنها با پایان دادن به آرزوی های تیم ملی اردن برای سومین حضور پیاپی در جام ملت های آسیا، به این هدف رسیدند. این نتیجه، نقطه عطفی برای فوتبال زنان ایران است و امیدهای آنها را در رقابت برای کسب مقام در جام جهانی 2023 زنان در استرالیا و نیوزلند زنده نگه می دارد.

پس از پیروزی 5 بر صفر دو تیم مقابل بنگلادش، هر دو تیم در جدول رده بندی کاملا با یکدیگر برابر شدند تا ضربات پنالتی تیم برنده را مشخص کند. با وجود تجربه و قدرت خط حمله اردن با حضور میسا جباره و شهناز جبریین، قهرمان جام ملت های عرب برای پیروزی به میدان آمد اما نتوانست خط دفاعی ایران را که توسط دروازه بان زهره کودایی رهبری می شد را شکست دهد.

نیمه دوم در بعد از ظهر گرم تاشکند بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید و با وجود تعویض های دو تیم، دروازه ها باز نشد تا اینکه نوبت به پنالتی ها رسید تا این ضربات کاری را انجام دهد که 3 مسابقه در طول 6 روز نتوانست انجام دهد و یک برنده مشخص شود و این ایرانی ها بودند که در ضربات پنالتی موفق عمل کردند.

 تیم ملی بانوان اعصاب فولادی خود را در پنالتی ها نشان داد. جایی که کاپیتان بهناز طاهرخانی اولین ضربه خود را به گل تبدیل کرد و پس از آن ملیکا متولی، زهار قنبری و ثنا صادقی چهار ضربه را به گل تبدیل کردند و دو تلاش ناموفق اردن سرنوشت آنها را رقم زد.

 تیم ایران پس از این پیروزی، هم اکنون در بین 12 تیم حاضر در مرحله پایانی جام ملت های آسیا قرار گرفته است و دیدارهایی را با بهترین بازیکنان و تیم های قاره ای در مرحله اصلی مسابقات و در ماه ژانویه برگزار می کند.۴۱۵۴

45 نظر