جزئیاتی از سفر علی دایی به ترکیه

جزئیاتی از سفر علی دایی به ترکیه

پایگاه خبری فوتبالی- در روزهایی که علی دایی پستی در ایران ندارد و به قول برادرش از فوتبال قهر کرده، ترکیه‌ای‌ها با احترام ویژه‌ای با اسطوره فوتبال ایران برخورد می‌کنند. بعد از آن که رونالدو ابرستاره فوتبال جهان رکورد مهاجم شماره ۱۰ سابق ایران را شکست، فدراسیون فوتبال ترکیه تصمیم گرفت تا دایی را به این کشور دعوت کند.

به گزارش فوتبالی و به نقل از روزنامه جام جم، این سفر هم تجلیل از فعالیت‌های فوتبالی او بود و هم بهانه‌ای برای تعامل بیشتر و تماشای یک بازی جذاب. چهارشنبه گذشته علی دایی تماشاگر دیدار بشیکتاش و دورتموند، در اولین بازی فصل اروپا برای ترک‌ها بود. او در ورزشگاه حضور داشت و بازی را از نزدیک تماشا کرد.

این اما پایان کار دایی در ترکیه نبود. او با رئیس، نایب رئیس و دبیر کل فدراسیون فوتبال ترکیه هم دیدار و گفت‌و‌گویی چند ساعته داشت. امیر سلطانی دوست نزدیک علی دایی و معاون سابق استقلال علاوه بر هماهنگی این دیدار در این سفر نیز کنار دایی در جلسه حضور داشت. «سروت یارمدیچی» با خوشامدگویی ویژه به علی دایی او را افتخار بزرگ برای فوتبال دانست و به گرمی از شهریار فوتبال ایران استقبال کرد. یارمدیچی خطاب به دایی گفت: «ما در گذشته میزبان شما بودیم. در بازی دوستانه ایران و ترکیه که قبل از جام‌جهانی ۲۰۱۸ برگزار شد، در ورزشگاه حضور داشتید ولی علاقه‌مندیم شما را برای یک بازی ملی دیگر هم دعوت کنیم. امیدواریم در یکی از بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی، باردیگر شاهد حضور شما در ترکیه باشیم.»

«حمیت آلتین‌توپ» بازیکن سابق بایرن مونیخ و رئال مادرید هم از جمله حاضران در جلسه بود. او که علی دایی را به خوبی می شناخت، دقایقی با او گفت‌‌و‌گو کرد و دو طرف به مرور خاطرات خود از دوران حضور در بوندس‌لیگا پرداختند. آلتین‌توپ در حال حاضر مشاور عالی فدراسیون فوتبال ترکیه است. دایی به تمجید از این بازیکن پرداخت و گفت یکی از بهترین بازیکنان تاریخ این کشور بوده است. آلتین‌توپ هم دایی را یک مهاجم فوق‌العاده خطاب کرد. در پایان این نشست یارمدیچی پیراهن تیم‌ملی ترکیه را با نام دایی و سلطانی، به آنها اهدا کرد و همچنین خواست تا بازدیدی از کمپ تمرینی تیم‌ملی این کشور داشته باشند. آنها این بازدید را انجام دادند و ماموریت‌شان در این سفر به پایان رسید. دایی در پایان سفر خود از ترکیه‌ای‌ها تشکر کرد و گفت امکانات فوتبال در این کشور، فوق‌العاده است و برای تیم‌ملی آنها هم در مقدماتی جام‌جهانی آرزوی موفقیت کرد.


1984

343 نظر