ادعای بزرگ،آوانس پرسپولیس به رقیب بزرگ(عکس)

ادعای بزرگ،آوانس پرسپولیس به رقیب بزرگ(عکس)

پایگاه خبری فوتبالی- علی پروین مرد همه کاره پرسپولیس در دهه 60بعد از بازی جنجالی این تیم ادعای بزرگی را مطرح کرد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، رقابت های باشگاه های تهران در سال 62 شاهد اتفاقی عجیب در بازی دو تیم پرسپولیس و شاهین یکی از تیم های مطرح تهرانی در آن سالها بود.نبرد دو تیم در نیمه اول با نتیجه دو بر یک به نفع شاهین به پایان رسید.مرحوم محمد صالحی داور دیدار دو تیم در نیمه اول روی دو صحنه مشکوک پنالتی روی دروازه شاهین نظری برخلاف هواداران و بازیکنان پرسپولیس داشت.

سوت پایان بازی در نیمه اول با پرتاب بطری نوشابه و سنگ هواداران پرسپولیس به بازیکنان شاهین و جلوگیری ازحضور آنها در رختکن مسابقه همراه شد تا جایی که صالحی تصمیم به لغو مسابقه گرفت.صحبت های جانفدا رئیس هیئت فوتبال تهران در بین دو نیمه داور مسابقه را مجاب به پیگیری ادامه مسابقه کرد.بازیکنان شاهین بعد از استراحت در وسط زمین به بازی آمدند و در نیمه دوم مغلوب درخشش ناصر محمدخانی شدند و بازی دو بر یک برده را با نتیجه پنج بر دو در روز هت تریک ناصر محمدخانی  به پرسپولیس باختند.

اعتراض شاهینی‌ها به اتفاقات میدان با رای تکرار بازی توسط  کمیته انضباطی همراه شد.

رای صادره کمیته انضباطی در آن سال با واکنش عجیب علی  پروین همراه شد.او در مصاحبه ای گفت :اگر کارشناسان دو صحنه مشکوک نیمه اول  را پنالتی تشخیص ندهند ،ما در زمین شاهین و با یک گل ارفاق به داوری ناصر ابراهیمی سرمربی شاهین بازی تکراری را برگزار خواهیم کرد.

ادعای بزرگ پروین و کری او در آن سال  هنوز هم یکی از بزرگترین کری های تاریخ فوتبال ایران است. عدم حضور پرسپولیس در بازی تکراری و شکست این تیم برابر شاهین  پایان رقابت ها را برای پرسپولیس در آن سال تلخ کرد تا آنها جام باشگاه های تهران را با اختلاف دو امتیاز  به رقیب سنتی و همیشگی شان استقلال واگذار کنند.۴۱۵۴

104 نظر