پاسخ مدیر حقوقی باشگاه فولاد خوزستان به اظهارات سرمربی یکی از تیم‌های لیگ برتری

پاسخ مدیر حقوقی باشگاه فولاد خوزستان به اظهارات سرمربی یکی از تیم‌های لیگ برتری

پایگاه خبری فوتبالی- مدیر حقوقی باشگاه فولاد خوزستان در بیانیه‌ای به اظهارات سرمربی یکی از تیم‌های لیگ برتری درباره پرونده پنجره نقل‌وانتقالاتی این باشگاه واکنش نشان داد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، در متن این بیانیه آمده است: «با عنایت به اظهارنظر سرمربی یکی از تیم‌های لیگ برتری در رسانه‌های مختلف درباره اینکه باشگاه فولاد صورتجلسه‌ای را امضا کرده بود که مانع بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی این باشگاه می‌شد و به آن عمل نکرد، در جهت تنویر اذهان عمومی به استحضار می‌رساند که بنده در جلسه مذکور شرکت کردم و بعد از رسیدن به توافق با مدیرعامل باشگاه محترم سپیدرود رشت مبنی بر اینکه مبلغ 300 میلیون تومان در ازای دادن رضایت‌نامه آن باشگاه پرداخت شود، ایشان نیز تعهد محضری مبنی بر عدم شکایت از باشگاه فولاد خوزستان را پذیرفت.
موضوع با آذری مدیرعامل محترم باشگاه مطرح و قرار بر گرفتن استعلام لازم از کمیته محترم استیناف فدراسیون شد که بعد از استعلام مشخص شد اگر باشگاه فولاد خوزستان مبلغ 300 میلیون تومان را نیز پرداخت کند به دلیل جنبه عمومی تخلف و بندهای 11 و 12 ماده 18 مقررات نقل‌وانتقالات و تعیین وضعیت بازیکنان مصوب سال 1396 که آورده است باشگاهی که در دوره حفاظت شده مرتکب نقض قرارداد شده است یا بازیکنی را تحریک به نقض قرارداد کند، علاوه بر پرداخت متحمل مجازات ورزشی (از ثبت قرارداد با هر بازیکن جدیدی، چه داخلی و چه بین‌المللی به مدت دو دوره زمانی کامل و متوالی نقل‌وانتقالات محروم می‌شود)، پنجره نقل‌وانتقالات باشگاه باز نخواهد شد. لذا با توجه به طرح موضوع فوق، باشگاه از پرداخت مبلغ مذکور خوداری نمود که اسناد و مدارک آن نیز موجود می‌باشد. (حتی توافق‌نامه توسط مدیرعامل باشگاه نیز امضا نشد که طبق ماده 190 قانون مدنی از اعتبار ساقط می‌باشد).

لازم به ذکر است که پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه فولاد خوزستان از تابستان گذشته بسته بود که با تلاش مدیریت محترم عامل باشگاه و طرح و ارسال لایحه دفاعیه از جانب امور حقوقی، یک نیم‌فصل به تعویق افتاد. توضیح مسائل فوق در جهت شفافیت و جلوگیری از سوءاستفاده به حضورتان ایفاد گردید». 


6641

13 نظر