شوک جدید در انگلیس: ایمیل‌های تخلفات مالی منچسترسیتی لو رفت

شوک جدید در انگلیس: ایمیل‌های تخلفات مالی منچسترسیتی لو رفت

پایگاه خبری فوتبالی - نشریه انگلیسی دیلی‌میل صبح یکشنبه با انتشار خبری لیگ انگلیس را تکان داد.

به گزارش فوتبالی، منچسترسیتی برای این که تخلفاتش در زمینه فیرپلی مالی را مخفی کند، در قراردادهایش عددسازی کرده و درآمدهای واقعی خود را جعل کرده است. ایمیل های لورفته توسط این نشریه انگلیسی نشان می دهد که مدیران منچسترسیتی در ایمیل‌هایشان درآمد سالانه از اسپانسر خود در فصل 11-2020 یعنی شرکت "اتحاد" را 12 میلیون پوند اعلام کرده اند در حالی که درآمد واقعی آنها چهار میلیون پوند بوده است. بر اساس قوانین فیرپلی مالی یوفا، باشگاه ها باید در مورد درآمدهایشان با شفافیت رفتار کنند اما سیتی قراردادهای خود را جعل و دستکاری کرده است.

این اولین باری نیست که سیتی به خاطر مسائل مالی زیر ذره بین قرار می گیرد. در فوریه 2020 نیز یوفا این تیم را بر اساس حساب هایش بین سالهای 2012 تا 2016 دو فصل از حضور در لیگ قهرمانان اروپا محروم کرد اما دادگاه عالی ورزش این محرومیت را لغو کرد. البته کمی بعد اشپیگل افشا کرد که یوفا در این پرونده لطف بزرگی به سیتی کرده که در نهایت آنها را محروم نکرده است.

حالا باید دید که لیگ انگلیس به این افشاگری جدید چه واکنشی نشان می دهد و آیا قهرمان لیگ انگلیس به خاطر مخفی کاری و تخلفاتش توسط لیگ برتر انگلیس تنبیه می شود یا نه.

4125

106 نظر