لیگ 2؛ اخراج سرمربی پیش از نتایج شبهه بر انگیز

لیگ 2؛ اخراج سرمربی پیش از نتایج شبهه بر انگیز

پایگاه خبری فوتبالی- یکی از تیم هایی که در هفته های پایانی لیگ 2 در گروه ب نتایجش در برابر حریفان شبهه بر انگیز تشخیص داده شد تیم شاهین بندر عامری است. 

به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، این در هفته ماقبل پایانی در زمین تیم سردار بوکان با 7 گل پیروز شد و در هفته پایانی هم در خانه اش 5 گل به تیم میلاد مهر تهران زد اما به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تیم شهید قندی از صعود به مرحله پلی آف باز ماند؛ تیم شهید قندی یزد در هفته پایانی با نتیجه 10 بر یک از سد سردار بوکان گذاشت. کمیته اخلاق بعد از بررسی نتایج بازی ها و هم چنین گزارشات دریافتی مرحله پلی آف لیگ 2 را تعلیق کرده است و هم چنین از مدیران و سرپرستان سه تیم شهید قندی یزد – شاهین بندرعامری و شهرداری ماهشهر برای بررسی پرونده دعوت کرده است و تا زمان برگزاری جلسه و هم چنین صدور رای این ها از هر گونه فعالیت فوتبالی محروم هستند. تعداد کسانی که به بهانه بررسی نتایج شبهه آور در هفته های پایانی لیگ 2 در گروه ب به کمیته اخلاق دعوت شده اند 22 نفر هستند. 

 و اما شاهین بندرعامری تیمی که اولین فصل حضور در لیگ 2 را تجربه می کرد ودر مرحله یک هشتم نهایی پذیرای پرسپولیس بود در هفته های پایانی در سکوت خبری دست به حرکت عجیبی زد و آن اخراج رضا نظرزاده (سرمربی) بود. بازیکن سابق فوتبال بوشهر که البته در سال های اخیر  در تیم های متعددی در استان دستیار بود و به یکی از بازیکنان با اخلاق فوتبال بوشهر معروف است. او در حالی از کار برکنار شد که به همراه تیمش در اولین فصل حضور در لیگ 2 نتایج خوبی به دست آورد و تا زمان حضور در راس کادر فنی تیم هم یکی از مدعیان صعود به مرحله پلی آف بشمار می رفت. پیروزی 7 – صفر شاهین بندرعامری در برابر سردار بوکان و هم چنین 5- صفر در برابر میلاد مهر تهران در حالی رقم خورد که رضا نظر زاده از کار برکنار شده بود و جای خود را به مربی دیگری داده بود؛ بعید به نظر می رسید در صورت ادامه حضور این مربی در راس کادر فنی تیم شاهین بندرعامری نتایج این تیم از سوی کمیته اخلاق شبهه بر انگیز تشخیص داده می شد به این خاطر که برادران نظر زاده یعنی رضا و مسعود در دروان فوتبال خود یکی از با اخلاق ترین بازیکنان بوشهر به شمار می رفتند. بازیکنانی که به نظر می رسد در دوران بازیگری کمتر حتی با کارت زرد داور مواجه شده اند. نکته جالب توجه اینکه رضا نظر زاده به راحتی این تصمیم باشگاه را برعهده گرفت و در مورد اخراج خود از تیم صحبتی نکرد. 

 البته ممکن است برکناری رضا نظرزاده از راس کادر فنی تیم شاهین بندرعامری فنی بوده باشد اما کمیته اخلاق نتایج این تیم در هفته های پایانی لیگ 2 را شبهه بر انگیز تشخیص داده است. همانند نتیجه ای که تیم شهید قندی یزد در هفته پایانی در برابر سردار بوکان به دست آورد و همانند نتیجه ای که شهرداری ماهشهر در هفته پایانی لیگ 2 ثبت کرد. این تیم در خانه تیم پاس همدان با 6 گل پیروز شد. 

پرونده این سه تیم دسته دومی هم اکنون از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در دست بررسی است و تا زمانی که رای نهایی این پرونده صادر نشود؛ بازی پلی آف بین تیم های شهید قندی یزد و ویستا توربین برگزار نخواهد شد. تیم های شهید قندی یزد – شاهین بندرعامری و شهرداری ماهشهر با امتیاز مشابه به کار پایان دادند اما شهید قندی یزد به لطف تفاضل گل بهتر به مرحله پلی آف صعود کرده فعلا این صعود به حالت تعلیق در آمده است.


۴۱۵۴

63 نظر