اسطوره فوتبال ایتالیا: توپ طلا حق جورجینیو است نه مسی

اسطوره فوتبال ایتالیا: توپ طلا حق جورجینیو است نه مسی

پایگاه خبری فوتبالی - جانفرانکو زولا اسطوره باشگاه چلسی و تیم ملی ایتالیا طی اظهار نظری گفت جورجینیو هافبک خلاق چلسی و تیم ملی ایتالیا شایسته دریافت جایزه توپ طلاست. 

به گزارش فوتبالی، جورجینیو فصل فوق العاده‌ای را پشت سر گذاشت. او در ابتدا در چلسی با وجود فرانک لمپارد به یک سری مشکلات برخورد، اما از زمان حضور توماس توخل روی نیمکت آبی‌های لندن، ورق به کلی برگشت و او توانست قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود. این پایان کار برای جورجینیو نبود و او موفق شد به همراه ایتالیا فاتح یورو 2020 شود تا فصلی کاملا موفق را سپری کرده باشد. 

به نقل از مارکا، بعد از قهرمانی آتزوری در یورو 2020، خیلی‌ها جورجینیو را در لیست مدعیان کسب توپ طلا در کنار اسم‌هایی همچون لیونل مسی، روبرت لواندوفسکی و هری کین قرار دادند. زولا در حمایت از این هافبک بیست و نه ساله گفت: "جورجینیو لایق توپ طلاست. او تعادل را به تیم می‌آورد و ریتم بازی را در دست می‌گرفت. خوش شانس بودم که دوره‌ای را با او در چلسی گذراندم. من کمک مربی مائوریسیو ساری بودم و کاملا از کیفیت این بازیکن آگاه هستم. او فقط به خاطر این که در سطح بسیار بالایی بازی کرد، لایق جایزه توپ طلا نیست، بلکه تیم‌های او در فصل گذشته بی نظیر بودند و ما باید این موضوع را نیز به خاطر بسپاریم."

4416

504 نظر