علی‌نژاد: اداره پرسپولیس و استقلال توسط دولت غلط‌ترین کار است/ همه باید به دوچرخه‌سواری کمک کنند

علی‌نژاد: اداره پرسپولیس و استقلال توسط دولت غلط‌ترین کار است/ همه باید به دوچرخه‌سواری کمک کنند

پایگاه خبری فوتبالی- معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش گفت: کمتر از یک سال و چند ماه دیگر بازی‌های آسیایی را داریم و باید برای موفقیت دوچرخه‌سواری کار کرد. 

به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، مهدی علی‌نژاد در مجمع انتخاباتی فدراسیون دوچرخه‌سواری اظهار داشت: فدراسیون دوچرخه‌سواری در گذشته نه چندان دور مدال آور طلایی بازی‌های آسیایی بوده است اما به دلایل مختلف که نامزدهای انتخابات هم اشاره کردند، این رشته وضعیت مطلوب را ندارد. امیدوارم با اعتماد مجمع به رشیدی و با تلاش وی و خانواده دوچرخه‌سواری شاهد اتفاقات خوب باشد.

وی تاکید کرد: نماینده کشورمان در المپیک باید تا چند روز آینده مشخص شود و کمتر از یک سال و چند ماه دیگر بازی‌های آسیایی را داریم و باید برای موفقیت این رشته کار کرد. باید از همین امروز با جدیت کار خود را آغاز و برنامه‌های خود را برای بازی‌های آسیایی ارائه دهند.

علی‌نژاد تصریح کرد: این رقابت، رقابت درون خانواده بوده و امروز همه باید فارغ از همه چیز در جهت توسعه دوچرخه‌سواری گام برداریم و بحث‌های قبل از انتخابات عوض شود و فرصت نداریم وارد حواشی و بحث ‌های جانبی شویم.

معاون وزیر ورزش در پایان مجمع گفت: هر انتخاباتی دارای رقابت است و بحث و حاشیه هم در انتخابات وجود دارد. انتخابات آزاد و خوبی بود و نهایتا مجمع فدراسیون دوچرخه‌سواری رشیدی را انتخاب کرد. برای وی آرزوی توفیق داریم و ما هم مانند گذشته حامی این رشته خواهیم بود.

وی تاکید کرد: پاداش سرمربیان المپیکی مشخص است. 50 درصد بهترین مدالی که ورزشکارانشان بگیرند به سرمربی داده می‌شود.‌ برای مدال‌های بعدی هم 10 درصد پاداش اضافه خواهد شد. در مورد ورزشکارانی که چند مدال بگیرند مدال اول پاداش کامل و دوم 30 درصد را می‌گیرند. سهمیه المپیک قواعد خاصی دارد و یک نفر سهمیه می‌گیرد. کسانی پاداش می‌گیرند که سهمیه بگیرند. کاراته برای کسب سهمیه سختی‌های زیادی کشید و زمان زیادی برد و گنج‌زاده و پورشیب هر دو شانس داشتند. به هردو نفر تاکنون حقوق یک سال و سه ماه پرداخت شده است.

علی‌نژاد افزود: دو‌چرخه سواری دو ملک داشت و آنها را فروخت و پیش‌بینی شده بود با پول آن یک مجموعه بزرگ بسازند ولی با تورم‌ها در محاسبات دچار اشکال شدند و ساختمان نیمه‌تمام ماند. یک میلیارد و نیم‌ خارج از بودجه به این فدراسیون کمک کردیم. اگر لازم باشد دوباره کمک می‌کنیم.

وی در مورد خصوصی سازی سرخابی‌ها گفت: دو ماه است این کار را انجام داده‌ایم و در اختیار سازمان خصوصی است. زمان واگذاری این دو باشگاه را از سازمان خصوصی سازی بپرسید.

علی‌نژاد در پاسخ به این سوال که دوره دولت در حال اتمام است و نگران نیستید خصوصی سازی به نام دولت بعد تمام شود، تصریح کرد: دنبال این نیستیم که چیزی به نام کسی باشد. برای نجات و بهینه سازی دو باشگاه حتما باید خصوصی سازی انجام شود. غلط‌ترین کار این است که دو باشگاه رقیب توسط دولت اداره شوند.

وی درخصوص میزبانی هندبال و حمایت از این فدراسیون گفت: در جلسه دو روز گذشته با نوبخت از طرف فدراسیون هندبال این موضوع مطرح شد. ان‌شالله دکتر نوبخت بتوانند کمک‌هایی داشته باشد و میزبانی‌ها برای ما اولویت است و به خصوص رویدادهای مهم مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک؛ از هندبال حمایت می‌کنیم تا مشکلی پیش نیاید.


۴۱۵۴

230 نظر