سردار؛ ماشین چاپ اسکناس روبین کازان

سردار؛ ماشین چاپ اسکناس روبین کازان

پایگاه خبری فوتبالی- تیم زنیت سنت پترزبورگ پس از کسب سومین قهرمانی متوالی خود در لیگ روسیه، اکنون باید یک میلیون یورو به تیم سابق سردار آزمون پاداش بدهد!

به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، در هفته بیست و هشتم لیگ برتر روسیه، تیم زنیت سن پترزبورگ در دیدار فینال گونه امسال و در فاصله 3 هفته تا پایان رقابت ها، در استادیوم خانگی خود در حالی به مصاف لوکوموتیو مسکو رفت که با توجه به فاصله 6 امتیازی دو تیم، کسب پیروزی زنیت حکم به قهرمانی آنها می داد و برتری لوکوموتیو نیز با کاهش فاصله ها به عدد 3، دو هفته پایانی لیگ روسیه را جذاب تر می کرد.

اما زنیت در این بازی با یک بازی یک طرفه و به لطف درخشش سردار آزمون، با نتیجه 6 بر یک حریف خود را در هم کوبید تا برای سومین سال متوالی، قهرمانی لیگ برتر روسیه را از آن خود کند. هت تریک آزمون در این مسابقه و قهرمانی زنیت، بهترین خبر برای دیگر تیم روسی یعنی روبین کازان بود چرا که آنها بابت این قهرمانی، یک میلیون یورو به جیب زدند.

....

سردار آزمون که در سال 2019 از روبین کازان جدا شد و به زنیت پیوست، بندی در قراردادش دارد که منجر به واریز پاداش سرسام آوری برای باشگاه سابقش می شود. رستم سایمان اف از مدیران روبین کازان در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده بود که این باشگاه بابت هر قهرمانی که آزمون و زنیت در روسیه کسب کنند، یک میلیون یورو پاداش دریافت می کند.

وب سایت روسی tatar-inform با انتشار این خبر نوشته است که آزمون یک ترکمن تبار ایرانی است که پس از تماس مربی معروف فوتبال روسیه یعنی قربان بردیف که او اهل ترکمنستان است، در ژانویه 2013 از سپاهان ایران جدا شد و با مبلغ 75 هزار یورو به روبین کازان پیوست. سپس او با مبلغ 2.3 میلیون یورو به روستوف نقل مکان کرد. او در ژوئیه 2017 به همراه بردیف به کازان برگشت.

....

سرانجام آزمون در فوریه 2019 به طور رسمی و با مبلغ 12 میلیون یورو به زنیت سن پترزبورگ فروخته شد. آن زمان آزمون طبق معیارهای سایت ترانسفرمارکت ارزشی بالغ بر 9.5 میلیون یورو داشت که اکنون ارزش سردار به عدد 21 میلیون یورو رسیده است.

بنابراین، سردار آزمون با انتقال هایش به روستوف و زنیت، 15 میلیون یورو برای روبین کازان درآمدزایی کرد. برخی منابع روسی گفته اند که در صورت فروش آزمون به هر تیم دیگری، باشگاه زنیت باید 20 درصد از مبلغ حاصل از فروش این مهاجم ایرانی را به باشگاه روبین کازان بپردازد. چنانچه زنیت آزمون را با همین ارزش 21 میلیون یورویی سایت ترانسفر مارکت به باشگاه دیگری بفروشد، 4.2 میلیون یورو از آن به حساب روبین کازان واریز خواهد شد.

....

بدین ترتیب، آزمون که در سه سال گذشته با زنیت عنوان قهرمانی لیگ برتر روسیه را کسب کرد، 3 میلیون یورو بابت این عناوین برای کازان درآمدزایی کرده که با 15 میلیون یورو حاصل از انتقالاتش این مبلغ را به عدد 18 میلیون یورو رسانده و در صورتی که زنیت این بازیکن را با مبلغ 21 میلیون یورو به هر باشگاه دیگری واگذار کند، در مجموع بیش از 22 میلیون یورو بابت قرارداد آزمون با روبین کازان و درآمدهای حاصل از فروش او، به باشگاه روبین کازان سودرسانی شده است.

این وب سایت در پایان نوشته است که قرارداد آزمون با زنیت در تاریخ 30 ژوئن 2022 به پایان می رسد و نکته مهم آنکه هنوز تمدید نشده است. طبق گفته خبرنگاران اروپایی، باشگاه های سویا اسپانیا، دورتموند آلمان و رم ایتالیا خواستار جذب سردار آزمون هستند.

سردار که در این فصل از رقابت های لیگ برتر روسیه در 23 بازی برای تیمش به میدان رفته، 19 گل به ثمر رسانده و 6 پاس گل نیز داده است. بدین ترتیب آزمون شمار گل هایش در لیگ برتر روسیه را به عدد 78 گل در 192 بازی رساند و در رده شانزدهم برترین گلزنان تاریخ لیگ برتر روسیه قرار گرفت. این در حالی است که تورپدو مهاجم سابق اسپارتاک این تعداد گل را در 281 بازی به ثمر رسانده است.
آزمون همچنین در رده بندی برترین گلزنان خارجی فوتبال روسیه در رده دوم حضور دارد. او 7 گل کمتر از واگنر لاو به ثمر رسانده است. سردار همچنین 45 مورد از این گل هایش را در طول 63 بازی برای زنیت به ثمر رسانده و در رده ششم برترین گلزنان زنیت در لیگ برتر روسیه قرار دارد. 

باید دید آزمون در دو بازی باقیمانده این فصل از رقابت های لیگ برتر روسیه شمار گل هایش را به چه عددی می رساند. از آنجایی که ممکن است او در تابستان پیش رو زنیت را ترک کند، احتمالا این آخرین فرصت او برای افزایش تعداد گل هایش در لیگ روسیه است.


6641

129 نظر