استقلال 2 - الدحیل 2/ یک امتیاز بهتر از هیچ امتیاز/ امید استقلال به بازیهای مانده

استقلال 2 - الدحیل 2/ یک امتیاز بهتر از هیچ امتیاز/ امید استقلال به بازیهای مانده

پایگاه خبری فوتبالی- دیدار برگشت دو تیم استقلال و الدحیل قطر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، با تساوی 2 -2 به پایان رسید.

به گزارش فوتبالی، در نیمه اول این دیدار، دو تیم به تسای یک یک دست یافتند. هر دو گل بازی در این نیمه از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. برای استقلال شیخ دیاباته، و برای الدحیل مایکل اولونگا ضربات خود را تبدیل به گل کردند.

در نیمه دوم و دقیقه 59، اولونگا گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند و الدحیل را پیش انداخت. اما طولی نکشید تا در دقیقه 61 مهدی قایدی این گل را جبران کرد تا بازی برای بار دوم به تساوی کشیده شود.

در نهایت بازی با همین نتیجه به پایان رسید تا امتیازات بین دو تیم تقسیم شده و معادلات در گروه استقلال برای صعود به مرحله حذفی، کمی پیچیده تر شوند.


یکشنبه 5 اردیبهشت 1400

استقلال – الدحیل ساعت 00.45


ترکیب استقلال


ترکیب الدحیل

صلاح زکریا، علی کریمی، مایکل اولونگا، المعز علی، سلطان البریک، عبدالله عبدالسلام، ادمیلسون جونیور، اسماعیل محمد، بسام الراوی، مهدی بن عطیه و محمد موسی 


شرح گل‌ها

استقلال یک - الدحیل یک (مایکل اولونگا دقیقه 2+45): اولونگا نیز همانند دیاباته، از روی نقطه پنالتی اولین گل تیمش را به ثمر رساند تا در آخرین لحظات نیمه اول، کار به تساوی کشیده شود.

استقلال یک – الدحیل 2 (مایکل اولونگا دقیقه 59): ارسال ادمیلسون جونیور روی یک ضربه خطا که قایدی مرتکب شد، به روی دروازه با ضربه سر مایکل اولونگا همراه شد و این بازیکن دومین گل خود در این بازی و پنجمین گل خود در دو بازی را وارد دروازه استقلال کرد.


کارت زرد

استقلال: مهدی قایدی (57)/ داریوش شجاعیان (65)

الدحیل: عبدالسلام (74)/ بسام الراوی (79)


تعویض ها

استقلال: هروویه میلیچ به جای محمد نادری (24)/ مسعود ریگی به جای آرش رضاوند (46)/ داریوش شجاعیان به جای فرشید اسماعیلی (60)/ محمدحسین مرادمند به جای ارسلان مطهری (77)

الدحیل: کریم بوضیاف به جای معز علی (68)/ مونتاری به جای اسماعیل محمد (86)


دقایق حساس

دقیقه 1: پاس نادری به قایدی او را از چپ راه انداخت که مهاجم آبی پوشان پس از یک سر توپ، توپ را به شکل خطرناکی به روی دروازه ارسال کرد که توپ دور شد.

دقیقه 15: حرکت تکنیکی محمد اسماعیلی از سمت راست و ارسال او با ضربه سر اولونگا همراه بود و توپ این بازیکن به پشت وریا غفوری برخورد کرد و به شکل خطرناکی راهی کرنر شد.

دقیقه 20: ضدحمله الدحیلی ها یک موقعیت خوب را نصیب المعز علی کرد که کاپیتان الدحیل با پشت سر گذاشتن یزدانی، ضربه اش را به سمت دروازه زد که توپ با واکنش رشید مظاهری راهی کرنر شد.

دقیقه 21: کرنر ارسالی به روی دروازه را اولونگا با یک ضربه سر خطرناک به سمت دروازه استقلال همراه شد که رشید مظاهری این توپ را به زیبایی با مشت مهار کرد.

دقیقه 24: پاس خوب وریا غفوری به درون محوطه جریمه به فرشید اسماعیلی رسید ولی این بازیکن توسط علی کریمی سرنگون شد که داور مسابقه یک ضربه پنالتی به سود آبی پوشان اعلام کرد. 

دقیقه 37: حرکت بسیار خوب مهدی قایدی از سمت چپ و پس از چند سر توپ، بازیکنان الدحیل را از مقابل خود برداشت و شوت عالی قایدی را صالح زکریا به سختی مهار کرد و توپ راهی کرنر شد.

دقیقه 45: یک ارسال به روی دروازه استقلال در درون محوطه جریمه به وریا غفوری رسید و کاپیتان آبی پوشان با یک استپ بد، توپ را به اولونگا داد و سپس برای زدن توپ اقدام کرد که ضربه ای به زیر استوک های اولونگا وارد کرد و داور در حالیکه حتی می توانست خطا نگیرد، یک ضربه پنالتی سختگیرانه به سود الدحیل اعلام کرد.

دقیقه 52: پاس عالی عارف غلامی در پشت مدافعین به دیاباته رسید و این بازیکن با ضربه ای بد، توپ را به آسمان کوبید.

دقیقه 76: فرصت خوب برای الدحیل به دست آمد که شوت بوضیاف را رشید مظاهری به خوبی مهار کرد.

دقیقه 80: ضربه کاشته ای برای استقلال به دست آمد که آبی پوشان توسط مهدی پور کار را سریع آغاز کردند و شوت فنی دیاباته از کنار تیر عمودی دروازه به شکل خطرناکی به بیرون رفت.6641

5398 نظر