تصمیم جنجالی ای اف سی درباره فدراسیون فوتبال ایران: تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از جام جهانی حذف شد

تصمیم جنجالی ای اف سی درباره فدراسیون فوتبال ایران: تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از جام جهانی حذف شد

پایگاه خبری فوتبالی- لحظاتی پیش، سایت رسمی فدراسیون فوتبال خبر داد که با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، عمان به جای تیم ملی فوتبال ساحلی ایران برای حضور در جام جهانی 2021 روسیه انتخاب شده و تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از جام جهانی حذف شده است!

به گزارش فوتبالی، در ادامه تقابل کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال ایران، بر سر ماجراهای مختلف از جمله میزبانی، این کنفدراسیون در تازه ترین تصمیمش، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران را از رقابتهای جام جهانی 2021 ساحلی حذف کرده و عمان را به جای تیم ملی فوتبال ساحلی، معرفی شده است. 

سایت فدراسیون فوتبال در باره وضعیت معرفی تیم های ملی فوتسال وفوتبال ساحلی به جام جهانی نوشته است: "بعد از اینکه برنامه برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتسال و فوتبال ساحلی دو بار لغو و به تعویق افتاد، مقرر شد کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به لغو مسابقات قهرمانی آسیا، راسا درباره انتخاب تیم‌های صعود کننده به جام جهانی تصمیم بگیرد. بر همین اساس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی AFC، در خصوص نحوه صعود تیم‌ها به جام جهانی تصمیم گیری کرده و سه شرایط را برای تعیین تیم‌های صعود کننده فوتسال و دو شرایط را برای تیم های صعود کننده فوتبال ساحلی به این شرح برای تصویب در کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین کرد:

1: پنج تیم برتر از مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا به میزبانی چین تایپه 2018

2: پنج تیم  برتر از رتبه بندی کلی سه دوره از مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا در سال‌های 2014، 2016، و 2018

به علاوه مسابقات پلی آف برای تیم‌های باقی مانده شامل عراق، لبنان، تایلند و ویتنام برگزار تا دو تیم صعود کننده به مسابقات جام جهانی مشخص کنند. بر اساس معیارهای مطرح شده صعود تیم‌های فوتسال ایران، ژاپن و ازبکستان به عنوان نمایندگان AFC به جام جهانی فوتسال که قرار است در تاریخ 12 سپتامبر لغایت 3 اکتبر در لیتوانی برگزار شود، قطعی است ."

تا اینجا سایت فدراسیون فوتبال درباره فوتسال دلایل ای اف سی را مطرح کرده بود و از اینجا به بعد سراغ ماجرای فوتبال ساحلی می رود:" همچنین برای تعیین نمایندگان آسیا برای حضور در جام جهانی فوتبال ساحلی روسیه 2021، کمیته اجرایی AFC پیشنهادهای کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی این کنفدراسیون را تایید کرد که مبنای آن سیستم امتیازی با در نظرگیری عملکرد هشت تیم برتر قاره در سه دور قبل مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی است که بر این اساس ژاپن، عمان و امارات متحده عربی نمایندگان آسیا در جام جهانی فوتبال ساحلی که از 19 تا 29 آگوست برگزار می‌شوند حضور خواهند بود."

سایت فدراسیون فوتبال تصمیم ای اف سی را حیرت انگیز می داند و اعلام کرده تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از جام جهانی حذف شده است. به نظر می رسد عدم صعود به جام جهانی در دوره گذشته این رقابتها در پرتغال، روی امتیازهای تیم ملی فوتبال ساحلی اثر گذاشته و باعث حذف این تیم از رقابتها شده است. در واقع تیم ملی فوتبال ساحلی در رقابتهای 2021 جام جهانی ساحلی در روسیه غایب است و باید دید در دوره آینده این رقابتها در سال 2023 روال برگزاری چطور خواهد بود. چیزی که مشخص این است که تیم ملی فوتبال ساحلی، این جام جهانی را از دست داده است.


1111

1576 نظر