پرسپولیس 2 - نساجی صفر| آل کثیر طلسم گل نزدن مهاجمان را شکست/ پیش آسیایی سه امتیازی

پرسپولیس 2 - نساجی صفر| آل کثیر طلسم گل نزدن مهاجمان را شکست/ پیش آسیایی سه امتیازی

پایگاه خبری فوتبالی- سرخپوشان پایتخت موفق شدند دیدار برگشت مقابل نساجی را با برتری 2 بر صفر به پایان برسانند.

به گزارش فوتبالی، از هفته بیستم رقابت های لیگ برتر، باشگاه پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان تیم نساجی بود.

شاگردان گل‌محمدی نیمه نخست این دیدار را با گلی که از روی ضربه ایستگاهی به ثمر رسید، با برتری یک گله به پایان رساندند.

در نیمه دوم این دیدار موقعیت های خطرناک زیادی روی دروازه‎ های دو تیم ایجاد شد که با فرصت سوزی بازیکنان دو تیم همراه بود و لذا توپی وارد دروازه ها نشد.

اما در واپسین دقایق بازی و درحالی که به نظر می رسید پرسپولیس یک برد اقتصادی دیگر را در کارنامه خود ثبت کند، در دقیقه 90+1 با پاس گل امید عالیشاه و شوت تمام کننده عیسی آل کثیر که به عنوان یار تعویضی وارد زمین شده بود، گل دوم برای سرخپوشان پایتخت به ثمر رسید تا شاگردان گل محمدی آخرین بازی خود پیش از اعزام به هند را با برد شیرین 2 بر صفر به پایان برسانند.


ترکیب پرسپولیس مقابل نساجی

حامد لک، حسین کنعانی‌زادگان، سید جلال حسینی، سیامک نعمتی، سعید آقایی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، مهدی ترابی (81- امید عالیشاه)، احسان پهلوان، وحید امیری (68- عیسی آل‌کثیر) و شهریار مغانلو (86- کمال کامیابی‌نیا) 

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب نساجی مقابل پرسپولیس

سعید جلالی‌راد، حامد شیری، مجتبی بیژن، سعید بیگی، حسن نجفی، اکبر صادقی، ایوب کلانتری، علی داوران (39- احسان قهاری)، کریم اسلامی (80- علی زارعی)، فرزاد زامهران (55- رضا دهقانی)، علی آل کثیر (80- سجاد آقایی)

سرمربی: ساکت الهامی


شرح گل

پرسپولیس یک - نساجی صفر (دقیقه 8: مهدی ترابی): ارسال مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین با عبور از روی سر مدافعان نساجی و مهاجمان پرسپولیس و در حالی که محمدحسین کنعانی‌زادگان خود را برای ضربه زدن به توپ پرتاب کرده بود، به زمین اصابت کرد و تبدیل به گل شد.

پرسپولیس 2 - نساجی صفر (دقیقه 1+90: عیسی آل‌کثیر): کمال کامیابی‌نیا با نفوذ از میانه زمین به سمت محوطه جریمه نساجی با پاس در عمق امید عالیشاه را صاحب توپ کرد که حرکت سریع و پاس در عرض او به مقابل دروازه خالی نساجی توسط عیسی آل‌کثیر تبدیل به گل شد.


اخطار

حامد لک (42) از پرسپولیس

احسان قهاری (44) رضا دهقانی (61) از نساجی


لحظات حساس:

ثانیه 35: سعید آقایی در جناح چپ زمین احمد نوراللهی را صاحب توپ کرد که نفوذ سریع و پاس کات‌بک او با شوت احسان پهلوان همراه شد، اما ضربه این بازیکن پس از برخورد به مدافع نساجی، توسط سعید جلالی‌راد دفع شد و در ادامه نیز ضربه وحید امیری در ریباند، در اختیار دروازه‌بان نساجی قرار گرفت.

دقیقه 6: شوت محکم و خطرناک حسن نجفی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین را حامد لک دفع کرد.

دقیقه 14: حرکت سریع مهدی ترابی از سمت چپ زمین فرصت خطرناکی را برای پرسپولیس ترتیب داد که پاس در عرض او را مهاجمان سرخ‌پوش نتوانستند استفاده کنند تا توپ به جناح چپ برود.

دقیقه 15: مهدی ترابی دوباره یک حرکت خطرناک در محوطه جریمه نساجی انجام داد که این بار شوت پای چپ او توسط جلالی‌راد برگشت داده شد و در ادامه نیز نفوذ احسان پهلوان یک کرنر برای پرسپولیس به همراه داشت.

دقیقه 19: شوت پشت محوطه علی داوران، هافبک نساجی را حامد لک مهار کرد.

دقیقه 23: یک حمله خطرناک دیگر برای پرسپولیس با حرکت شهریار مغانلو به وجود آمد که این بار شوت روی پای او پس از برخورد به مجتبی بیژن راهی کارنر شد.

دقیقه 29: سانتر زیبای مهدی ترابی از روی کرنر سمت چپ زمین به مقابل تیرک دوم و ضربه سر شهریار مغانلو، پس از برخورد به مدافع حریف با کم‌ترین اختلاف از کنار دروازه نساجی رد شد و مجددا به کرنر رفت.

دقیقه 34: پاس رو به جلوی مهدی ترابی را احمد نوراللهی بدون مکث و با پاس نمایشی و دیدنی به شهریار مغانلو رساند که شوت پای چپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه نساجی رد شد.

دقیقه ‌45: علی آل‌کثیر با سانتر ناگهانی پای چپ قصد داشت دروازه پرسپولیس را باز کند که حامد لک در دو مرحله توپ را جمع کرد.

دقیقه 45+1: شروع مجدد حامد لک را شهریار مغانلو با ضربه سر وحید امیری رساند که در ادامه پاس در عرض این بازیکن، بعد از دفع توپ توسط مجتبی بیژن به مغانلو نرسید و توسط جلالی‌راد مهار شد.

دقیقه 45+2: نفوذهای سرعتی مهدی ترابی یکبار دیگر نزدیک بود پرسپولیس را به گل برساند که این بار تغییر جهت و شوت پای چپ او تبدیل به گل نشد و در ادامه احسان قهاری از مقابل پای امیری توپ را به کرنر زد.

دقیقه 49: حسن نجفی بعد از عوض کردن پا به خوبی از سد نعمتی عبور کرد و در مقابل دروازه پرسپولیس قرار گرفت که شوت پای چپ خطرناک او از مقابل دروازه پرسپولیس رد شد و از خط طولی زمین عبور کرد.

دقیقه 50: فرصت طلایی برای زدن گل دوم پرسپولیس هدر رفت و این بار شوت پای چپ شهریار مغانلو از کنار دروازه نساجی راهی اوت شد.

دقیقه 51: موقعیت‌های عالی گلزنی پرسپولیس یکی پس از دیگری از دست می‌رود و این بار ضربه چیپ میلاد سرلک در موقعیت تک به تک تبدیل به گل نشد از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.

دقیقه 62: اشتباه در خط دفاعی نساجی توپ را به مهدی ترابی برساند که شوت فنی زمینی او توسط سعید جلالی‌راد راهی کرنر شد.

دقیقه 66: احسان پهلوان با حرکت تکنیکی در سمت راست زمین ایجاد موقعیت کرد که ارسال او با ضربه سر مهدی ترابی به بیرون رفت.

دقیقه 69: حسن نجفی از سمت چپ زمین ارسال کوتاهی انجام داد که کریم اسلامی پس از عبور از سد کنعانی‌زادگان با شوت پای چپ شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد و این موقعیت خوب تبدیل به گل نشد.

دقیقه 79: بازیکنان پرسپولیس در موقعیت 5 به 2 در محوطه جریمه نساجی باز هم فرصت‌سوزی کردند و این بار حمله سرخ‌پوشان از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 4+90: توپ ارسالی از جناح راست زمین و ضربه سر سجاد آقایی به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.


 7474

2370 نظر