طغیان بوژیدار رادوشوویچ پس از ورود به ایران!

طغیان بوژیدار رادوشوویچ پس از ورود به ایران!

پایگاه خبری فوتبالی- بوژیدار رادوشوویچ می‌گوید: «پول مسئله اصلی‌ام نیست، سه ساعت من و خانواده‌ام را به همراه 300 نفر دیگر در فضای کوچک قرار دادند، سوالم این است که چرا فکر کردید من متوجه داستان نمی‌شوم؟»

به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، دروازه‌بان کروات تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در شرایطی وارد ایران شد که از وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در فرودگاه امام خمینی (ره) گلایه داشت. رادو نسبت به دریافت رقم بیشتر از او و خانواده‌اش برای انجام تست کرونا ناراضی بود و همچنین از عدم رعایت فاصله اجتماعی گله می‌کرد. او در یک استوری اینستاگرامی این موضوع را علنی کرد که البته با واکنش روابط عمومی فرودگاه امام خمینی همراه بود.

پس از تمرین امروز سرخپوشان، گفتگویی را با دروازه‌بان سرخپوشان در این خصوص انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

* به نظر می‌رسید که دیشب خیلی عصبانی هستی. توضیح می‌دهی؟
توضیحی وجود ندارد. دغدغه اصلی من پول نبود، هرچند که برای آن ها همه چیز پول است. دغدغه من محافظت از کودکان و خانواده های فقیری است که در این شرایط 100% کرونا می‌گیرند.

* در فرودگاه دقیقا چه گذشت؟
شاید باور نکنی اما در یک فاصله 100 متری، 300 نفر حضور داشتند! هیچ فاصله اجتماعی ای نبود، هیچ اقدام کرونایی انجام نشد، هیچی! پسر من سه ساعت در یک اتاق منتظر من و همسرم بود. آن ها هیچ اهمیتی به جان و سلامتی انسان‌ها نمی‌دهند. دیشب فهمیدم که این‌ها فقط به پول اهمیت می‌دهند و این داستان غم‌انگیزی است.

* اما مسئله 960 هزار تومان گرفتن به جای 230 هزار تومان هم سرجای خودش است.
اگر تست 1000 یورو بود هم من پرداخت می‌کردم چون چاره دیگری نداشتم و باید در تمرین حضور پیدا می‌کردم. اما به عنوان یک خارجی که پنج سال در ایران حضور دارد،شناخت خوبی از ارزهای ایرانی دارم و کسی نمی‌تواند من را نادان فرض کند.

* روابط عمومی فرودگاه امام خمینی به ما گفت که هزینه تست برای خارجی ها 960 هزار تومان است.
 من اجازه اقامت در ایران را دارم و اینطور نیست که مسافر خارجی باشم و در تمام موارد هم باید مثل مردم ایران با من رفتار شود. همانطور که در دیگر کشورها اینطور است اما اینجا درخواست رقم 5 برابر بیشتر را می‌کنند! نتیجه‌گیری ام این است که آن ها فقط پول می‌خواهند؛ پول، پول و پول. آن ها قوانین مسخره ای را وضع کرده‌اند تا بتوانند درآمد بیشتری داشته باشند.

* عصبانیتت به خاطر این است که تصور می‌کنی از تو کلاه برداری شده؟
من پنج سال است که در ایران حضور دارم و همانطور که گفتم نباید احمق فرض شوم. من می‌توانم فارسی صحبت کنم و صحبت های آن ها را هم می‌فهمم. ایرانیان و کسانی که در ایران حق اقامت دارند، باید 230 هزار تومان پرداخت کنند، همین! اما از من 960 هزار تومان گرفتند. من به آن ها گفتم که من در ایران زندگی می‌کنم، بازهم توجهی نکردند و گفتند باید همان رقم را بپردازی. بازهم می‌گویم که این تفاوت قیمت اهمیتی ندارد اما این که می‌خواستند من را فریب بدهند آزار دهنده است.

* مدرکی هم برای این موضوع داری؟
بله، حتما برایت ارسال می‌کنم.

* چند ساعت در فرودگاه بودی؟
اول این را بگویم که آن ها هرچیزی بخواهند، می‌توانند بگویند اما حرفشان غلط است. من یک ساعت در صف رجیستر کردن برای تست کرونا بودم، یک ساعت در صف پرداخت برای تست کرونا و 45 دقیقه هم منتظر برای انجام تست کرونا.

* تو از امارات وارد ایران شدی. چه تفاوتی دیدی؟
در دبی من سه دقیقه منتظر بودم و در ایران سه ساعت. تازه اینجا نه فاصله اجتماعی بود، نه تهویه هوا و نه احترام به افراد در مقابل خانواده شان.

* پرسپولیس میزبانی لیگ قهرمانان را از دست داد. فکر می‌کنی ایران شایسته میزبانی بود؟
قطعا نه! من ایران را خیلی دوست دارم و پنج سال است در ایران زندگی می‌کنم اما اینجا فرصتی برای سازماندهی چنین مسابقاتی وجود ندارد. تیمی مثل پرسپولیس لیافت بازی در خانه را دارد اما متاسفانه ما همیشه میهمان هستیم...

* فکر می‌کنی قهرمان شوید؟ با حضور لک در تیم ملی شانس تو هم برای بازی بالاست.
تمرین خیلی خوبی بود و امیدوارم که بتوانیم قهرمان شویم. من آماده هستم و اگر کادرفنی بخواهد بازی خواهم کرد. تمام تلاش ما این است که هواداران را خوشحال کنیم و اهمیتی ندارد چه کسی بازی کند.

4731

648 نظر