به مناسبت انتخاب آنری به عنوان بهترین بازیکن تاریخ لیگ برتر توسط ۴۴۲؛ یک افسانه!

به مناسبت انتخاب آنری به عنوان بهترین بازیکن تاریخ لیگ برتر توسط ۴۴۲؛ یک افسانه!

پایگاه خبری فوتبالی – تیری آنری از نگاه مجله ۴۴۲ به عنوان بهترین بازیکن تاریخ لیگ برتر انگلیس شناخته شده.

به گزارش فوتبالی،  مجله فور فور تو در جدیدترین شکاره خود ۱۰۰ بازیکن برتر لیگ برتر انگلیس را معرفی کرده. رتبه یک از نظر این مجله تیری آنری است. به همین دلیل هم یادداشتی در وصف این بازیکن در ۶ پرده نوشته.

پرده اول؛ دیوید دین، نایب رئيس آرسنال یک ویدیو از عملکرد یان رایت برای آنری می‌گذارد و به او می‌گوید: «این کاری است که باید انجام دهی». نوامبر سال ۹۹ بالاخره مهاجم فرانسوی پایش را در ورزشگاه هایبوری گذاشت. ونگر در دربی یخ و آتش را کنار هم قرار داد. تجربه و جوانی. برگمپ و آنری. آرسنالی‌ها ۱-۰ عقب افتادند. پیش از این، آنری تنها ۲ گل در ۱۶ بازی به ثمر رسانده بود و هنوز در کناره‌ها بازی می‌کرد اما درخشید و همه چیز از آن روز تغییر کرد. از آن روز تا ۷ سال بعد آنری بود و یک جماعت که برای او حنجره‌شان را پاره می‌کردند.

پرده دوم؛ اکتبر ۲۰۰۰ آنری از هیچ، موقعیت می‌ساخت. جدالی بر سر قهرمانی با منچستر. درگیری و جدال بین بکهام و لیونبرگ. ۴ مدافع جلوی بارتز ایستاده‌اند و آنری باز هم معجزه کرد. مانند پرتاب یک نارنجک توپ را به سمت دروازه فرستاد و چند ثانیه بعد همه به شادی‌اش خیره شده بودند.

پرده سوم؛ نوامبر ۲۰۰۲. حوالی ساعت ۳. دربی شمال لندن. آنری قرار است تا چند ساعت دیگر یک جماعت را خوشحال کند.  چرخش ۱۸۰ درجه‌ای او، دور زدن مدافعان تاتنهام و ادامه ماجرا.

پرده چهارم؛ ون نیستلروی مانند یک کودک بدون پلی استیشن در کریسمس بود اگر نامش در پیروزی‌های منچستر به عنوان گلزن ثبت نمی‌شد. فصل ۰۳-۲۰۰۲ او با آنری رقابتی مستقیم بر سر آقای گلی داشت. در روز پایانی نیستلروی گل بیست و پنجمش مقابل اورتون را به ثمر رساند. آنری هم گل زد و هر چند میلیمتر به سمت کسب جایزه فاصله داشتند اما در موقعیتی که می‌توانست گل بزند به هم تیمی پاس داد. آنری آقای گل نشد اما با ۲۰ پاس گل رکورد زد. رکوردی که ۱۸ سال بعد دی‌بروین توانست آن را لشکند. نیستلروی می‌گفت فوتبال یعنی گل. همین. اما برای آرسنال و آنری هدف چیز دیگر بود.

پرده پنجم؛ گل مقابل داربی. هت‌تریک مقابل لیورپول و البته هزاران اتفاق در فصل شکست ناپذیر‌ها. توصیف‌نشدنی و خاطره‌انگیز.

پرده ششم؛ هایبوری ناراحت است. آرسنال ۲-۱ از ویگان عقب است اما موتور آنری روشن می‌شود و ۳ گل روانه دروازه حریف می‌کند. پس از گل، آنری روی زانوهایش می‌نشند. به چمن بوسه می‌زند و به جمعیت ابراز احساسات می‌کند. خودش صفحه پایانی حضورش را ماندگار می‌نویسد. همه بازیکنان لیگ برتر داستان خودشان را داشتند اما او افسانه بود.

1101

186 نظر