حاتمی: کی‌روش به غیر از قلعه‌نویی، روی همه مربیان اثر گذاشت/ تارتار درک فوتبالی بالایی دارد

حاتمی: کی‌روش به غیر از قلعه‌نویی، روی همه مربیان اثر گذاشت/ تارتار درک فوتبالی بالایی دارد

پایگاه خبری فوتبالی- مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت: بیشتر مربیان ایرانی از کی‌روش تاثیر گرفتند و فقط امیر قلعه‌نویی است که ذاتا یک مربی هجومی است.

به گزارش فوتبالی و به نقل از میزان، فرزاد حاتمی در مورد پیروزی دو بر یک تیم فوتبال پیکان مقابل نساجی مازندران در هفته دهم لیگ برتر، اظهار داشت: با توجه به این که هفته قبل در بازی خارج از خانه پیروز شده بودیم باید از این بازی خانگی هم امتیاز می‌گرفتیم. در نتیجه از ابتدا برای برد به میدان رفتیم و مربیان به خوبی حریف را آنالیز کرده بودند. از این رو با روحیه بالا و با توجه به عملکرد خوبمان در هفته‌های اخیر در این بازی ظاهر و موفق به کسب سه امتیاز ارزشمند شدیم.

وی در مورد گلزنی‌هایش در هفته‌های اخیر گفت: پیروزی‌های تیم پیکان نتیجه کار گروهی است و چون به گل‌زدن و امتیاز احتیاج داریم و می‌خواهیم خود را در نیمه بالای جدول حفظ کنیم، برای گلزنی انگیزه داریم. در نتیجه، تلاش همه تیم باعث می‌شود که من هم گل بزنم. فرصتی به من رسید و سعی کردم نهایت استفاده را ببرم و برای تیم خود گلزنی کنم. امیدوارم باز هم در دیدارهای بعدی بتوانم برای تیم خود مثمرثمر باشم.

مهاجم تیم فوتبال پیکان با اشاره به راه سخت این تیم در ادامه لیگ، تاکید کرد: تارتار از نظر فنی مربی بادانشی است و درک فنی بالایی دارد. بعد از این همه سال که با مربیان مختلف کار کردم، باید اعتراف کنم که این مربی درک فوتبالی قوی دارد. نتیجه این فهم فوتبالی نتایج خوب پیکان است.

حاتمی افزود: واقعا پیکان کار سختی دارد چون این تیم فصل قبل امتیازات خوبی نگرفته بود و با مدیریت اکبر محمدی و تلاش‌های تارتار واقعا تیم تازه‌ای با تفکرات جدید شکل گرفت. در ابتدای فصل کسی فکر نمی‌کرد پیکان چنین نتایجی بگیرد و چنین جایگاهی داشته باشد ولی تیم ما به خود باوری رسیده و می‌خواهیم در جمع پنج تیم بالای جدول باشیم. به نظرم تیم ما با وجود آدم‌های کاربلد تیم پیکان جان دوباره‌ای گرفته است.

وی در مورد نقش خود در ایجاد اتحاد در تیم پیکان رده چهارمی، گفت: من کمتر ولی محمد نوری به تیم شخصیت می‌دهد. واقعا بزرگانی مثل نوری برای هر تیمی واجب هستند. من از محمد کوچکترم. نوری بازی نمی‌کند ولی همین که کنار تیم است و باحرف‌ها و رفتارهایش برای همه بزرگی می‌کند. او از نظر روحی تیم را نجات می‌دهد. هر تیمی یکی مثل او را نیاز دارد. همین که می‌گویند نوری کاپیتان تیم پیکان است برای تیم کافی است و تارتار هم این را به خوبی می‌داند.

مهاجم تیم فوتبال پیکان دلیل ناکامی برخی مهاجمان در امر گلزنی را نتیجه تفکرات مربیان دانست و تصریح کرد: به نظر من کارلوس کی‌روش، سرمربی پیشین تیم ملی ایران از نظر فنی و شخصیتی واقعا قوی بود. از این رو از زمانی که به فوتبال ما آمد به غیر از امیر قلعه‌نویی روی کلیه مربیان لیگ اثر گذاشت. غیر از قلعه‌نویی که ذاتا یک مربی هجومی است، اکثر تیم‌ها با همین شیوه کی‌روش پیش می‌روند و به فکر دفاع کردن هستند.

حاتمی گفت: خیلی کم پیش می‌آید تیمی در یک بازی چهار، پنج گل بزند. این به دلیل آن است که میل تهاجمی کم شده است. البته کی‌روش میل تهاجمی داشت ولی ابتدا همه ۱۱ نفر تیمش دفاع می‌کردند و در ادامه همه ۱۱ نفر حمله می‌کردند. در فوتبال اروپا هم همین است. در تیم‌های ما ولی همه ۱۱ نفر دفاع کی‌روش را انجام می‌دهند در حالی که دیگر همان ۱۱ نفر حمله را انجام نمی‌دهند. در اصل ما نصف تفکرات کی‌روش را یاد گرفتیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کی‌روش حتی به سید جلال می‌گفت تو اگر دفاع تیم هستی در حمله هم باید بازیسازی کنی. مربیان ما از کی‌روش یاد گرفتند با ۱۱ نفر دفاع کنند ولی در ادامه فقط با چهار نفر حمله می‌کنند. کل تیم‌های لیگ ما همین هستند. فقط تیم قلعه‌نویی است که هجومی بازی می‌کن.د در نتیجه تیمش خوب گل می‌زند و خوب هم گل می‌خورد. به خاطر همین تاکتیک است که موقعیت گلزنی کمی ایجاد می‌شود و در نتیجه آمار گل‌ها پایین می‌آید. تارتار حتی گاهی از بازیکنان می‌خواهد در حمله شرکت کنند، ولی بازیکنان هم آنقدر که میل به دفاع دارند میل به حمله ندارند.


6641

30 نظر