اولسان به این چند دلیل قهرمان آسیا شد

اولسان به این چند دلیل قهرمان آسیا شد

پایگاه خبری فوتبالی- حریف قرمزها در بازی فینال که پس از هشت برد متوالی، به دیدار پایانی رسیده بود با عبور از سد شاگردان یحیی به 9 برد متوالی و قهرمانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا رسید.

به گزارش فوتبالی، اولسان در اوج اقتدار از مرحله گروهی این جام صعود کرد و از 18 امتیاز ممکن 16 امتیاز به دست آورد. آنها در مراحل حذفی هم فوق‌العاده بودند اما شاید فرسایشی شدن رقابت‌ها، این تیم را کمی قبل از رسیدن به فینال خسته کرد.

بدون تردید آنها یکی از قدرتمندترین تیم‌های حاضر در این فصل لیگ قهرمانان بودند.  تیمی که یک بار در سال 2012 قهرمان آسیا شده بود، برای تصاحب این جام روبه‌روی پرسپولیس قرار گرفت. 

آنها یک تیم فیزیکی با چند مهره درجه یک خارجی بودند و مقابل قرمزها در خلق موقعیت، عالی عمل کردند اما به همان نسبت هم در دفاع چند اشتباه داشتند که مهدی عبدی از یکی از آنها به خوبی استفاده کرد و گل اول قرمزها را به ثمر رساند.

تیم اولسان تیمی جنگنده نشان داد که از قدرت بدنی بالایی برخوردار است و از لحاظ آمادگی جسمانی در سطح خوبی به سر می بردند، آن‌ها امشب با برتری مقابل پرسپولیس یک رکورد تاریخی را هم در کنار دومین قهرمانی‌شان در آسیا از آن خود کردند چرا که اولسان هیوندای اولین تیم تاریخ لیگ قهرمانان آسیا شد که با 9برد پیاپی و با هر بازی حداقل دو گل زده قهرمان این رقابت‌ها می شود.

اولسان در این رقابت ها ده گل را از دقیقه 80 به بعد به ثمر رسانده است.این تیم در این فصل لیگ قهرمانان آسیا شکست نخورد تا این را هم به رکوردهایش در لیگ قهرمانان 2020 اضافه کند.

7655

867 نظر