مدافع آرژانتینی سابق بارسلونا رسما از فوتبال خداحافظی کرد

مدافع آرژانتینی سابق بارسلونا رسما از فوتبال خداحافظی کرد

خبرگزاری فوتبالی - خاویر ماسکرانو، مدافع و هافبک سابق بارسلونا و لیورپول، به طور رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و کنار رفت. او که در حال حاضر 36 سال دارد، آخرین روز های دوران حرفه‌ای خود را در باشگاه استودیانتس آرژانتین سپری کرد و دیگر به عنوان بازیکن در میادین فوتبال حاضر نخواهد شد.

به گزارش فوتبالی، او طی یک دوره موفق هشت ساله در بارسلونا ، دو بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و 5 بار قهرمان لالیگا شد. وی روز یکشنبه گفت:" من می خواهم اعلام کنم که امروز به طور رسمی از فوتبال حرفه‌ای کناره گیری می کنم. می خواهم از این باشگاه تشکر کنم که به من این فرصت را داد تا کارم را در آرژانتین به پایان برسانم." خاویر ماسکرانو از سال 2006 تا 2007 برای وستهام بازی کرد و پس از آن به لیورپول پیوست و بین سال‌های 2007 تا 2010 در آنجا توپ می‌زد. اما اوج دوران حرفه‌ای او در بارسلونا بود. ماسکرانو در سال 2010 راهی نیوکمپ شد و تا سال 2018 در آنجا بود و پس از آن راهی لیگ چین و باشگاه فوتبال هبی چین فورچون شد.

ماسکرانو آخرین سال دوران حرفه‌ای خود را در باشگاه زادگاهش در لیگ آرژانتین یعنی استودیانتس سپری کرد. ماسکرانو 147 بازی برای آرژانتین انجام داد و کار خود را در باشگاه ریورپلات آرژانتین آغاز کرد.

1470

466 نظر