امیری: نمی‌توانیم با برخی تیم‌ها در جذب بازیکن رقابت کنیم

امیری: نمی‌توانیم با برخی تیم‌ها در جذب بازیکن رقابت کنیم

خبرگزاری فوتبالی- مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران گفت: اگر وضع به همین منوال ادامه پیدا کند تیم‌های خصوصی مثل ما نمی‌توانند دوام بیاورند چراکه رقابت عادلانه نیست.

به گزارش فوتبالی و به نقل از میزان، علی امیری در مورد نامه اخیر حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد احتمال محرومیت تیم فوتبال نساجی مازندران از میزبانی در فصل جدید لیگ برتر به دلیل نواقص چمن ورزشگاه شهید وطنی، اظهار داشت: در این خصوص اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران پیگر است. آنها برنامه‌ریزی‌هایی را کردند و به نظر می‌رسد قرار است چمن این ورزشگاه با چمن طبیعی تعویض شود. البته این کار بسیار زمان‌بر است از این رو برای این که از میزبانی محروم نشویم قرار است نقاط ضعف فعلی همین چمنی که هست را ترمیم کنند.

وی در مورد بیانیه‌ای که باشگاه نساجی در اعتراض به افزایش قیمت بازیکنان لیگ برتر فوتبال منتشر کرده بود گفت: در مدتی که در فوتبال بودم هرگز چنین وضعی ندیدم. به نظر می‌رسد این ارقام هدایت شده هستند. مگر می‌شود قیمت یک بازیکن چند صد میلیونی ناگهان میلیاردی شود. پیش از این هر بازیکنی با ۲۰ درصد افزایش قیمت نسبت به فصل قبل روبرو می‌شد، ولی در حال حاضر هیچ ملاک و معیاری لحاظ نمی‌شود و گا‌ها بازیکنان افزایش قیمت ۶۰۰ درصدی دارند. اگر وضع به همین منوال ادامه پیدا کند تیم‌های خصوصی مثل ما نمی‌توانند دوام بیاورند چراکه رقابت عادلانه نیست.

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران با گلایه از ولخرجی برخی تیم‌ها، گفت: باید روی بودجه تیم‌های دولتی نظارت شود. نظارت روی این قبیل بودجه‌ها سخت نیست. مراجع مربوطه باید در این موارد ورود و بازار رقابت را عادلانه کنند. در ۱۸ سالی که در فوتبال فعالیت می‌کنم هرگز چنین وضعی ندیدم و امیدوارم شرایط بهتر شود و شاهد رشد متعادل قیمت‌ها باشیم تا تیم‌های خصوصی در این بین لطمه نبینند.

امیری درباره جدایی اغلب بازیکنان تیم نساجی خاطرنشان کرد: قرارداد این بازیکنان دو ساله بود. فصل قبل که نبودم قرارداد این بازیکنان تمدید نشد و به همین دلیل آنها امسال بازیکن آزاد بودند و از تیم ما رفتند. از این رو ما به دنبال بازیکنان جدید هستیم تا بتوانیم بازیکنان جدید را جایگزین کنیم. از طرفی، روی بازیکنان جوان و زیر ۲۳ سال سرمایه‌گذاری کردیم و در تلاشیم با توجه به پتانسیل مالی باشگاهمان تیم خوبی ببندیم. فعلا از ۷ بازیکنی که می‌توانیم جذب کنیم ۵ بازیکن را به خدمت گرفتیم و دو بازیکن دیگر نیز به زودی جذب می‌کنیم.


7474

17 نظر