جهانبخش به جز لیگ برتر، آرزوی بازی در بوندسلیگا دارد

جهانبخش به جز لیگ برتر، آرزوی بازی در بوندسلیگا دارد

خبرگزاری فوتبالی- مدیربرنامه‌های علیرضا جهانبخش، گفت: همیشه آرزوی علیرضا این بود که به غیر از لیگ برتر در بوندسلیگا بازی کند. او باید جایی برود که بازی کند و خودش را نشان بدهد و به روزهای اوجش برگردد. 

به گزارش فوتبالی و به نقل از ایرنا، بحث جدایی علیرضا جهانبخش از برایتون این روزها در رسانه های داخلی و خارجی بسیار مورد بحث قرار گرفته است. کج‌سلیقگی گراهام پاتر و بازی ندادن به علیرضا در این فصل باعث شده تا فوتبالدوستان ایرانی نیز به جدایی ستاره گیلکی فوتبالمان از این تیم راغب باشند. چند روز قبل در گزارشی اشاره شد که جهانبخش چند پیشنهاد خود از هلند، ایتالیا و یک کشور دیگر دارد. حالا در گفت‌وگو با امیر هاشمی مقدم، پیشکسوت فوتبال کشورمان و مدیربرنامه علیرضا جهانبخش از آن کشور هم رونمایی شد. 


آقای هاشمی مقدم ابتدا درباره صحبت یکی از رسانه‌های انگلیسی نزدیک به باشگاه برایتون صحبت کنید که علیرضا را جزو خروجی‌های تیم در پایان فصل نامیده بود.

حتی از زمستان و یا تابستان قبل صحبت از جدایی جهانبخش از برایتون بود. حالا هم که تیم در لیگ برتر مانده و سرمربی کمتر از علیرضا استفاده کرده طبیعی است که رسانه‌ها از جدایی او حرف بزنند. چیزی که کاملا مشخص است این است که علیرضا باید فوتبال بازی کند. باید بهترین تصمیم را برای او بگیریم که به صلاحش باشد. نیاز است تا به صورت جدی با باشگاه و سرمربی صحبت شود. اما شاید یک جدایی کوتاه بتواند برای علیرضا خوب باشد تا بتواند بازی کند.

مساله‌ای که بسیار در این مدت و در این فصل جلب توجه کرد این بود که علیرضا به بازی نکردنش واکنش نشان نداد. او حتی وقتی که ۲گل نیز به ثمر رساند و دوباره به نیمکت و سکو رفت اعتراض نکرد.

مسلما برای یک فوتبالیست که روزی آقای گل لیگ هلند بوده و انتقال اینچنینی به لیگ برتر داشته سخت است که آنچنان که شایسته است بازی نکند. در سال اول او با شرایط لیگ برتر آشنا نبود و مصدومیت‌هایی گریبان‌گیرش شد اما در فصل دوم با حضور سرمربی جدید مسائل جدیدی پیش آمد. من تعجبی در حرفه‌ای گری علیرضا نداشتم و ندارم. چیزی است که همه آن را می‌دانند. او در زندگی خود هدف دارد و سختی های زیادی را تحمل کرده است. او روزهای سختی را پشت سر گذاشت. من هم به نوبه خودم به فکرش  بودم و با او در تماس بودم یا پیشش بودم. اما خب فوتبال بالا و پایین دارد. به قول هلندی‌ها هر هفته جشن نیست. ولی خب بعضی اوقات مشکلات به وجود آمده اصولی و فنی است و گاهی اوقات مشکلاتی که برای شما به وجود می‌آید غیر عادلانه و  غیر اصولی است و در این شرایط جنگیدن سخت است. با این حال او در هر شرایطی تمریناتش را به سختی انجام داد و مقاومت کرد.در حال حاضر علیرضا مصدومیمتش برطرف شده؟

علیرضا در حال حاضر شرایط خوبی دارد و با تیم بدون مشکل تمرین می‌کند. او وقتی که با سیتی بازی کرد همسترینگش دچار حساسیت شد. شکر خدا مساله خاصی نبود اما چون بازی‌ها با فاصله سه یا چهار روز بود با تیم تمرین نکرد و دیدار بعدی را از دست داد. سپس به تمرینات برگشت اما چون دوباره تنها چهار  روز تا مسابقه بعدی زمان بود در آن بازی کادر فنی ریسک نکرد و به او بازی نداد. حالا باید در هفته آخر بازی می‌کند یا خیر.

به سراغ پیشنهادهای رسیده به او صحبت کنیم. آژاکس و پی‌اس‌وی و حتی فاینورد تیم های هلندی هستند که به دنبال او بودند و حتی از ۲ تیم ایتالیایی نیز گویا پیشنهادهایی رسیده و یک کشور که نامش را نمی‌دانیم. کمی بیشتر برای ما از این پیشنهادات بگویید و اینکه اصلا چنین پیشنهاداتی صحت دارد؟

از پارسال تا الان باشگاه‌های هلندی علاقمند به جذب علیرضا بوده‌اند و این کاملا طبیعی است. ۲ تیم ایتالیایی هم نسبت به جذب علیرضا علاقه دارند. نمی‌توانم اسمی از این ۲ تیم ببرم اما تیم‌های شناخته‌شده‌ای هستند. دیگر تیمی که بسیار مایل به خرید علیرضا است تیمی از بوندسلیگای آلمان است. یک تیم خوب و قدیمی از لیگ آلمان که روند کار و مذاکرات مثبت بوده است. باید منتظر بود تا ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. عجله‌ای برای انتخاب نداریم چون ممکن است گزینه‌های بهتری از راه برسند.

جدایی علیرضا از برایتون و لیگ برتر قطعی است؟

خروج علیرضا از لیگ برتر انگلیس هنوز قطعی نیست. شاید در برایتون بماند یا به تیم دیگری به لیگ برتر برود.

راجع به پیشنهاد تیم آلمانی کمی بیشتر صحبت کنید. ما خاطرات خوبی از این لیگ داریم و بین فوتبال هلند و آلمان نیز نزدیکی وجود دارد.

همیشه آرزوی علیرضا این بود که به غیر از لیگ برتر انگلیس در بوندسلیگا بازی کند. بوندسلیگای آلمان لیگی است که اکثرا برای فوتبالیست‌های ایرانی خوب بوده است. شناخت خوبی وجود دارد. از لحاظ فنی و ذهنی به هم نزدیک هستیم. بستگی به باشگاه هم دارد و فقط نباید به لیگ نگاه کرد. علیرضا باید جایی برود که بازی کند و لذت ببرد و خودش را نشان بدهد و به روزهای اوجش برگردد. این از همه مهمتر است. هر لیگی جذابیت خاص خود را دارد. باید ارزش ها و فاکتورها و جزییات باشگاه و مربی را در نظر بگیریم که با سیستم فوتبالی علیرضا هارمونی و هماهنگی داشته باشد.

مهدی مهدوی‌کیا، وحید هاشمیان، علی دایی، علی کریمی و ... بازیکنانی بودند که در آلمان درخشیدند و این شاید ما را امیدوار کند که علیرضا هم بتواند در بونسدلیگا توانایی خود را نشان دهد.

فوتبال آلمان به خاطر شرایط حرفه‌ای بودنش و همچنین سیستم فوتبالی که بازی می‌کنند و آمادگی روحی که بازیکنانش دارد به درد فوتبالیست‌هایی می‌خورد که حرفه‌ای و با انگیزه باشند. شما اسم علی دایی، وحید هاشمیان و مهدی مهدوی‌کیا  را آوردید. این بازیکنان همگی سختکوش و زحمتکش و باروحیه بالایی بودند که توانستند در آلمان موفق باشند. علیرضا هم دارای این ویژگی‌ها هست. فوتبال آلمان می‌تواند جای خوبی برای علیرضا باشد تا پیشرفت کند.

صحبت پایانی...

امیدوارم که بهترین اتفاق برای علیرضا رخ بدهد. ما هم تلاش می‌کنیم که او بتواند در بهترین شرایط به کار خود ادامه دهد و بتواند به تیم ملی فوتبال ایران نیز بهتر کمک کند. بابت اینکه نمی‌توانم نامی از تیمی ببرم بازهم عذر می‌خواهم. از لحاظ اخلاقی و حرفه‌ای درست نیست که اسم ببرم چون همه این پیشنهادات برای علیرضا در حد یک پیشنهاد هستند و چیزی قطعی نشده است.


6641

85 نظر