واکنش مربی و مترجم سابق پرسپولیس به رای فیفا؛ ما هم باید دست به دامن کالدرون شویم

واکنش مربی و مترجم سابق پرسپولیس به رای فیفا؛ ما هم باید دست به دامن کالدرون شویم

خبرگزاری فوتبالی- مربی دروازه بان‌ها و مترجم تیم فوتبال پرسپولیس در زمان سرمربیگری گابریل کالدرون نسبت به دریافت نکردن مطالبات شان از این باشگاه گلایه مند هستند.

به گزارش فوتبالی به نقل از فارس، طبق حکم کمیته تعیین وضعیت فیفا باشگاه پرسپولیس باید در مجموع حدود 750 هزار دلار به گابریل کالدرون، سرمربی سابق این تیم  و همچنین خواکین و اینیگو والنسیا 2 دستیار خارجی‌اش در کادرفنی پرسپولیس پرداخت کند.

این درحالی است که محسن سیدی (مربی دروازه بان‌ها)، امیر جنانی (مترجم) و محسن خلیلی(سرپرست) پرسپولیس در ابتدای زمان فعالیت گابریل کالدرون هم همچنان مطالبات خود را از این باشگاه دریافت نکرده‌اند.

سیدی در تاریخ 7 اسفند 98 با محمد حسن انصاری فرد، مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس توافق کرد مبلغ 130 میلیون تومان تا پایان اسفند به وی پرداخت شود که این مبلغ هم به میزان دستمزد مربی دروازه بان‌های سابق پرسپولیس تا آخرین روز فعالیتش در این باشگاه است اما با گذشت حدود 5 ماه از آن تاریخ تاکنون پولی به سیدی پرداخت نشده است.

محسن سیدی در گفت و گو با خبرنگار فارس درباره آخرین وضعیت دریافت مطالباتش از باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: همچنان با رسول پناه و رغتبی در تماس هستیم اما اتفاق‌هایی که در باشگاه پرسپولیس رخ می‌دهد به حدی عجیب و غریب است که آنها هم به دلیل پرداخت نکردن پول ما احساس شرمندگی می‌کنند.

وی افزود: هفته گذشته رسول پناه از حساب شخصی‌اش مبلغ کمی را به من پرداخت کرد. حتی قبل از اینکه به کرونا مبتلا شود به من گفت به زودی پولت را پرداخت می‌کنیم. متاسفانه باید قبول کنیم مدیریت نه تنها در فوتبال ایران بلکه در تمام اصناف و مشاغل ضعیف است.

مربی دروازه بان‌های سابق پرسپولیس ادامه داد: مدیرانی که با عملکرد ضعیف خود و جا به جایی بی دلیل سرمربیان پرسپولیس سبب شدند این باشگاه 30،40 میلیارد بدهکار شود، اکنون باید پاسخگو باشند. برای چه گابریل کالدرون را تغییر دادند؟

سیدی تصریح کرد: چرا این مربی نباید کارش را مانند برانکو سال ها در پرسپولیس ادامه می‌داد؟ مگر وی در این تیم بد کار کرد؟ کالدرون پرسپولیس را به صدر رساند و بازیکنان جوانی را به پرسپولیس تحویل داد. محمد حسن انصاری‌فرد باید به خاطر اقدام‌هایی که سبب جدایی کالدرون از پرسپولیس شد، پاسخگو باشد. تمام اقدام‌های وی برای باشگاه هزینه تراشید.

وی افزود: چرا انصاری‌فرد کاری کرد پرسپولیسی که در اوج قرار داشت مجبور شود در طول فصل پول قرارداد 2 کادرفنی را پرداخت کند؟ انصاری فرد یک مدیر ورزشی است اما همین مدیر پول زیادی را در باشگاه پرسپولیس حیف و میل کرد. مدیریت ما صفر است و برای اینگونه مدیریت تنها باید تاسف خورد.

مربی دروازه بان‌های پرسپولیس در زمان سرمربیگری گابریل کالدرون با اشاره به مذاکرات اخیرش با علی رغبتی، عضو هیئت مدیره این باشگاه تصریح کرد: او فرد محترمی است و همین که پاسخ مرا می‌دهد از وی تشکر می‌کنم. رغبتی به من گفت در 2،3 روز آینده پول مرا پرداخت می‌کند چراکه در اولویت های پرداختی باشگاه هستم. 

سیدی افزود: تاکنون از پرسپولیس شکایت نکرده ام. این باشگاه خیلی بزرگ است و آنقدر در این سال ها اسامی بزرگی وارد پرسپولیس شده‌اند که من خودم را پرسپولیسی نمی‌دانم اما به عنوان فردی که مدتی در این باشگاه مشغول بوده است از دوستانی که در پرسپولیس رشد کرده‌اند خواهش می‌کنم اگر طلبی دارند، بخشی از طلب خود را ببخشند.

وی ادامه داد: من به مدیرعامل سابق باشگاه گفتم تا روزی که در پرسپولیس کار کردم پول می‌گیرم و بخش زیادی از طلب خود را بخشیدم. امروز 17 تیر است و سال گذشته در همین تاریخ با پرسپولیس قرارداد بستم اما همچنان پولم را نداده اند و از هفت ماه قبل هم بیکار هستم. 

مربی سابق تیم‌های نفت تهران و سپیدرود رشت افزود: اعتقاد دارم با توجه به وضعیت آشفته اقتصادی کشورمان رسول پناه و رغبتی اکنون باید جای 130 میلیون تومان باید کل پول مرا بدهند. چراکه این 130 میلیون اکنون نسبت به اسفند 98 که با انصاری فرد توافق کردیم، بی ارزش شده است. 

سیدی با اشاره به محکومیت باشگاه پرسپولیس در پرونده گابریل کالدرون گفت: باشگاه باید به این مربی و دستیارانش روی هم حدود 17 میلیارد تومان پرداخت کند. پول من و مترجم کالدرون که مقابل این مبلغ عددی نیست. در اسفند با انصاری فرد توافق کردیم 130 میلیون به من پرداخت کند. حتی اگر این مدیر زمان جدایی ما از پرسپولیس در دی 98 پول نقد می‌داد از همین 130 میلیون هم کمتر می گرفتم.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی افراد تنها ادعا دارند و می‌خواهند با پوپولیست گری مردم و هواداران را فریب بدهند. ما اکنون می خواهیم دست به دامن کالدرون بشویم تا اگر بخشی از طلبش را به پرسپولیس تخفیف می دهد، از باشگاه بخواهد با این تخفیف پول قرارداد ما را پرداخت کند.

عضو سابق کادرفنی پرسپولیس گفت: حتی اگر کالدرون 100 هزار دلار به پرسپولیس تخفیف بدهد این مبلغ با قیمت فعلی دلار 2 میلیارد و 200 میلیون می شود. درحالیکه مجموع قرارداد من، امیر جنانی و محسن خلیلی روی هم به نیمی از این مبلغ هم نمی‌رسد. می خواهیم از کالدرون درخواست کنیم برای تخفیف دادن به پرسپولیس، شرط کند پول ما را بدهند. 

سیدی افزود: مدیران ایرانی به حدی ما را اذیت می‌کنند که مجبور هستیم برای دریافت پول مان دست به دامن کالدرون شویم. این هم یک درخواست است. طبق توافقی که با انصاری فرد داشتم، اگر باشگاه پرسپولیس تا پایان اسفند سال گذشته 130 میلیون به من پرداخت نمی کرد، می توانم از کمیته انضباطی بخواهم کل مبلغ قرارداد را به من پرداخت کند. 5 ماه هم از آن تاریخ گذشته اما اتفاقی نیفتاده است. 

همچنین امیر جنانی، مترجم کالدرون هم درباره مطالبات خود از باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: کالدرون و دستیارانش از طریق فیفا به پولشان می‌رسند ولی من و سیدی معلوم نیست تا چه زمانی باید صبر کنیم. 6 ماه پیش با انصاری فرد توافق کردیم نصف مبلغ کل قرارداد را ببخشیم و در عوض باشگاه تا آخر سال 98 حق و حقوق ما را تا پایان نیم فصل پرداخت کند. توافقنامه ای هم امضاء کردیم  اما تا امروز هیچ پولی دریافت نکرده ایم.

وی ادامه داد: شاید بیشتر از 5 یا 6 بار هم با رسول پناه جلسه داشتیم اما ما را دست به سر کرده‌اند.

تاکنون به احترام هواداران شکایت نکردیم و دوست داشتیم این مسئله دوستانه حل و فصل شود، اما ظاهرا اشتباه کردیم.

جنانی در پایان اظهار داشت: چندین بار با آقای رغبتی در هیات مدیره صحبت کردیم. وی همیشه به من لطف داشته و هر زمان تماس گرفتم پاسخ دادند، اما همچنان منتظر هستیم.

7655

29 نظر