سوژه روز؛ طارمی بالاتر از لیورپول بارسلونا، رئال و بایرن

سوژه روز؛ طارمی بالاتر از لیورپول بارسلونا، رئال و بایرن

خبرگزاری فوتبالی- بخشهای مهم گزارش ایران‌ورزشی درباره آمار جالب مهدی طارمی در گرفتن پنالتی را برایتان انتخاب کردیم:

  • طارمی بدون احتساب بازی با ژیل‌ویسنته، هشت پنالتی برای ریوآوه گرفته و در این بخش بهترین بازیکن لیگ پرتغال بوده. از این هشت پنالتی، پنج تا از آنها را طارمی زده و به گل تبدیل کرده است.
  • منچستریونایتد این فصل یازده بار پنالتی گرفته که مارکوس راشفورد به تنهایی شش گل از این نقطه به ثمر رسانده. یوونتوس 10 بار با نظر داور به پنالتی رسیده که 9 تا را کریستیانو رونالدو تبدیل به گل کرده و یکی را پائولو دیبالا. منچسترسیتی هم 9 پنالتی گرفته و پاری‌سن‌ژرمن 8 بار موفق به انجام این کار شده که نیمار 4 گل خود را از این راه وارد دروازه حریفان کرده. رئال‌ مادرید 8 پنالتی گرفته و بارسلونا هم 5 بار در لالیگا در این زمینه موفق بوده که هر 5 پنالتی را لیونل مسی به گل تبدیل کرده. داوران برای بایرن مونیخ هم 5 بار پنالتی گرفته‌اند که لواندوفسکی پشت توپ ایستاده و تمام آنها را به تور دروازه حریفان رسانده. لیورپول و چلسی هم به 5 پنالتی رسیده‌اند، آث میلان 4 بار در این راه موفق بوده و آرسنال و دورتموند هم هر کدام دو بار پنالتی گرفته‌اند. 
  • مهدی طارمی به اندازه کل بازیکنان پاری‌سن‌ژرمن و رئال مادرید، بیشتر از بازیکنان بارسلونا، لیورپول، میلان، چلسی، دورتموند و آرسنال پنالتی گرفته و همین یکی از رازهای موفقیت ریوآوه در این فصل بوده. باشگاهی که قرار است در تابستان با انتقال جذاب مهدی طارمی به باشگاهی بزرگ موافقت کند و از این راه سود هنگفتی به جیب بزند.


    1984

507 نظر