گل شماره ۷۰۰ مسی؛ هدف بعدی: شکستن رکورد پله

گل شماره ۷۰۰ مسی؛ هدف بعدی: شکستن رکورد پله

خبرگزاری فوتبالی – مسی باز هم رکورد زد و مقابل اتلتیکو هفتصدمین گل دوران بازی‌اش را به ثمر رساند.
به گزارش فوتبالی، پنالتی دقیقه ۴۹ بازی بارسلونا مقابل اتلتیکو مادرید علاوه بر جلو انداختن بارسلونا یک اتفاق مهم‌ دیگر را هم رقم زد و آن به ثمر رسیدن هفتصدمین گل مسی بود. ششصد و سی‌امین گل برای بارسلونا که در کنار ۷۰ گل او برای تیم ملی آرژانتین، آمار بی‌نظیری برای این سوپراستار دنیای فوتبال بر جای گذاشته است.
مسی می‌توانست هفتصدمین گل خود را هفته گذشته در مقابل سلتاویگو و در شب تولدش به ثمر برساند اما این اتفاق رخ نداد تا گل هفتصدم مسی مقابل اتلتیکو مادرید، از روی یک ضربه پنالتی و به صورت چیپ در ورزشگاه نیوکمپ به ثمر برساند.
مسی اولین گل خود را اول می سال ۲۰۰۵ مقابل آلباسته به ثمر رساند و ۱۵ سال بعد از آن،‌ شب گذشته گل شماره ۷۰۰ خود را به اتلتیکو زد. او حالا ۱۳ گل تا شکستن رکورد پله برای «به ثمر رساندن بیشترین گل در یک تیم باشگاه» فاصله دارد زیرا پله توانسته ۶۴۳ گل برای سانتوس به ثمر برساند. رکوردی که بیش از ۵۰ سال است دست نخورده باقی مانده.
۷۰۰ گل مسی در ۸۶۲ بازی زده شده. ۴۴۱ گل در لالیگا، ۱۱۴ در لیگ قهرمانان، ۵۰ گل در جام حذفی، ۱۴ گل در سوپر کاپ اسپانیا، ۵ گل در جام جهانی باشگاه‌ها و ۳ گل در سوپر کاپ اروپا. ۷۰ گل ملی مسی هم در ۱۳۸ بازی ملی او به ثمر رسیده است.
مسی پیشتر در سال ۲۰۱۴ رکورد تلمو زارا را شکسته بود و بهترین گلزن تاریخ بارسا شده بود. سال ۲۰۱۶ هم توانسته بود با شکستن رکورد باتیستوتا بهترین گلزن تاریخ تیم ملی آرژانتین لقب گیرد.

1101

362 نظر