شکایت دوباره تیم قدوس به دیوان عالی فرانسه برای ماندن در لوشامپیونه

شکایت دوباره تیم قدوس به دیوان عالی فرانسه برای ماندن در لوشامپیونه

خبرگزاری فوتبالی- باشگاه آمیا در صورت سقوط قطعی از لوشامپیونه دوباره به دیوان عالی فرانسه شکایت خواهد کرد.

به گزارش فوتبالی به نقل از تسنیم، RMS SPORT نوشت: برنارد یوآنین، رئیس باشگاه آمیا پس از رأی 75 درصدی مجمع عمومی لیگ دسته‌اول فوتبال فرانسه (لوشامپیونه) به برگزاری این رقابت‌ها در فصل آینده با همان 20 تیم گفت: این یک نتیجه موفقیت‌آمیز از نظر روانی است. در واقع یک‌چهارم باشگاه‌ها با سقوط آمیا به دسته پایین‌تر مخالف بودند. از این پس این حکم در دادگاه مورد بررسی دوباره‌ای قرار خواهد گرفت.

فدراسیون فوتبال فرانسه تا 6 روز دیگر باید پاسخ مکتوب و نهایی‌اش را به دیوان عالی فرانسه ارسال کند. این نهاد عالی حقوقی فرانسه به دنبال شکایت باشگاه آمیا از فدراسیون فوتبال این کشور درخواست کرد تا برگزاری لوشامپیونه در قالب جدید را بررسی کند.

برنارد یوآنین گفت: در چند ماه اخیر به ما گفتند که امکان برگزاری لوشامپیونه با حضور 22 تیم نیست. اکنون 25 درصد باشگاه‌ها با آن مخالفت کردند. آنها انسجام فوتبال فرانسه را به نمایش گذاشتند. فکرمی‌کنم این لحظه مهمی است و ثابت می‌کند که پیام ما به خوبی انتقال یافت. این باشگاه‌ها متوجه می‌شوند که تصمیم صادره از سوی فدراسیون فوتبال فرانسه علیه آمیا ناعادلانه است. امکان حضور در دیوان عالی فرانسه را داریم و فدراسیون فوتبال هنوز پاسخ دستور این نهاد را نداده است. امیدوارم دیوان عالی مانع سقوط آمیا و تولوز به دسته پایین‌تر شود.


9697

33 نظر