ابهام در درخواست پرسپولیس برای فسخ قرارداد استوکس/ خیلی زود، دیر می‌شود!

ابهام در درخواست پرسپولیس برای فسخ قرارداد استوکس/ خیلی زود، دیر می‌شود!

خبرگزاری فوتبالی-باشگاه پرسپولیس بعد از سه ماه با استناد به غیبت‌های استوکش اقدام به فسخ قرارداد او کرد اما این اتفاق با ابهاماتی همراه است.

به گزارش فوتبالی به نقل از تسنیم، باشگاه پرسپولیس روز گذشته اعلام کرد که برای فسخ قرارداد آنتونی استوکس اقدام کرده‌ چرا که این بازیکن غیبت‌های غیر موجه در تمرینات سرخپوشان داشته است. در واقع این باشگاه بعد از سه ماه به این نتیجه رسیده که استوکس غیبت‌های غیر موجه در تمرینات پیش از تعطیلات لیگ داشته و به استناد به همین موضوع خواهان فسخ قرارداد با این بازیکن شده که خودش جای بحث دارد.

نکته قابل توجه اینکه در قرارداد استوکس با پرسپولیس آمده که اگر وی 10 جلسه غیبت غیر موجه در تمرینات داشته باشد، این باشگاه می‌تواند قرارداد را فسخ کند در حالی که غیبت‌های غیر موجه استوکس قبل از تعطیلات لیگ 6 جلسه بوده است. با این شرایط باشگاه پرسپولیس نمی‌تواند به خاطر آن غیبت‌ها قرارداد استوکس را فسخ کند و به همین خاطر هم در سه ماه اخیر اقدامی در این زمینه نکرد.

مهدی خواجه‌وند در تاریخ 29 اردیبهشت در مصاحبه با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که استوکس بازیکن رسمی تیم است و باید در دور جدید تمرینات حضور پیدا کند. این یعنی اینکه باشگاه پرسپولیس تا قبل از آغاز دور جدید تمرینات استوکس را بازیکن رسمی خود می‌دانسته است. با این شرایط ادعای مسئولان حقوقی باشگاه پرسپولیس مبنی بر اینکه نامه‌نگاری‌های لازم را پیش از این در مورد استوکس با این بازیکن، وکیلش و فیفا انجام داده‌اند، جای شبهه دارد.

چنانچه منظور باشگاه پرسپولیس از غیبت‌های غیر موجه استوکس در دور جدید تمرینات این تیم است که باید برای بازگشت این بازیکن به ایران با وی نامه‌نگاری انجام می‌داد که به گفته خوا‌جه‌وند مسئول حقوقی این باشگاه چنین نامه‌ای برای وی زده نشده است. با این شرایط استوکس خیلی راحت می‌تواند همانند بشار رسن و اوساگونا نبودن پرواز را دلیل غیبت خود در تمرینات اعلام کرده و همچنین تاکید داشته باشد نامه‌ای برای بازگشت به تمرینات نیز برای او نیامده است.

اگر باشگاه پرسپولیس برای بازگشت استوکس به تمرینات نامه می‌زد مجبور بود در همین هفته قسط دوم قرارداد وی را بر اساس قرارداد پرداخت کند. به خاطر همین مسئله ترجیح داد اعلام کند که قرارداد او را یکطرفه فسخ کرده است. در سوی مقابل استوکس از طریق وکیلش برای دریافت مطالبات خود با پرسپولیس نامه‌نگاری کرده تا اگر در زمان موعد قسط دوم قرارداد، پرداختی از سوی باشگاه پرسپولیس انجام نشود بتواند قرارداد را یکطرفه فسخ و خواهان کل پول قراردادش شود! 

چه بسا بهتر بود باشگاه پرسپولیس یک هفته قبل از آغاز دور جدید تمریناتش به استوکس نامه زده  خواهان بازگشت وی به تمرینات می‌شد. در آن صورت اگر استوکس نمی‌آمد آن وقت غیبت‌های غیر موجه‌اش به 10 روز رسیده و پرسپولیس می‌توانست قبل از موعد قسط دوم قرارداد وی، با استناد به غیبت‌های استوکس قرارداد را یکطرفه فسخ کند. اگر هم می‌آمد آن وقت پول او را پرداخت کرده و از او در مسابقات باقی مانده استفاده می‌کرد اما در حال حاضر نمی‌توان امیدوار بود که پرسپولیس در این پرونده به جایی برسد و شاید همانند خیلی از پرونده‌های دیگر بازنده بزرگ باشد. اینجاست که باید به مسئولان باشگاه پرسپولیس گفت که خیلی زود، دیر می‌شود. 

7655

61 نظر