ویروس کرونا، مانع عظیم تمدید قرارداد امباپه

ویروس کرونا، مانع عظیم تمدید قرارداد امباپه

پایگاه خبری فوتبالی- تاثیرات اقتصادی پاندمی ویروس کرونا در سراسر جهان، به طرز غیرمنتظره ونگران کننده ای دنبال می شود. 

به گزارش فوتبالی، تا حدی که شیوع ویروس کرونا و تاثیرات منفی اقتصادی آن ممکن است باعث جدایی کیلیان امباپه از باشگاه پاری سن ژرمن شود و دراین میان رئالی ها قطعا از این اتفاق خوشحال خواهند شد.

در شرایطی که مسابقات فوتبال تا مدت نامعلومی تعطیل شده است، ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری سن ژرمن موافق آن است که در شرایط فعلی از رقم دستمزد بازیکنان تیمش بکاهد تا بتواند از این بحران اقتصادی پیش رو که آسیبهای زیادی به فوتبال فرانسه زده، جان سالم به در ببرد. در بین بازیکنانی که الخلیفی تصمیم به کاهش دستمزدشان گرفته، نام کیلیان امباپه هم دیده می شود. طبق گزارش منتشره در رسانه های مختلف فرانسوی، ناصر الخلیفی تصمیمش را به مقامات و مسئولان لیگ فرانسه هم اعلام کرده است. 

البته او و باشگاه پاریسی تنها کسانی نیستندکه چنین ایده ای را در سر دارند و سران باشگاه بارسلونا هم در نظر دارند تا با کاستن از دستمزد بازیکنانشان، جلوی ضرر و زیانهای ناشی از توقف مسابقات فوتبالی را بگیرند. این اتفاق درحالی در جریان است که در ماه های اخیر سران باشگاه پاری سن ژرمن می کوشیدندتا امباپه را برای تمدید قراردادش با دستمزدی نجومی متقاعد کنند. اما امباپه دو بار به این پیشنهاد پاسخ منفی داد و حالا سران باشگاه پاریسی نه تنها قادر به ارائه پیشنهاد چنین دستمزدی در قرارداد جدید ب او نیستند، بلکه حتی قصد دارند تا از رقم دستمزد او که یکی از ارزشمندترین بازیکنان دنیاست و درحال حاضر سالی 20.8 میلیون یورو دستمزد می گیرد، بکاهند.

این اتفاق می تواند خبر خوبی برای سران رئال مادرید باشد؛ چرا که آنها عزمشان را جزم کرده اند تا به هر ترتیبی شده برای خرید امباپه دست به کار شوند و تابستان سال 2021 را زمان ایده آلی برای پیاده سازی رویایشان می دانستند؛ چرا که در آن زمان امباپه تنها یک سال دیگر با تیم پاریسی قرارداد خواهد داشت. اینکه امباپه قراردادش را با وعده دریافت دستمزدی بیشتر با تیم پاریسی تمدید نکرده، اتفاقی حیاتی برای تحقق رویای رئالی ها به حساب می آید.

این درحالی است که ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پی.اس.جی از بهار سال 2019 برای تمدید قرارداد امباپه دست به کار شده بود. آخرین باری که از امباپه دراین رابطه سوال شد، در ماه ژانویه بود که او در واکنش به این سوال گفت:« الان زمان صحبت کردن درمورد تمدید قراردادم نیست.» حالا روند مذاکرات برای تمدید قرارداد امباپه وارد فازی غیرقابل پیش بینی و دور از توقع شده است و با کاهش رقم دستمزد او در باشگاه پاریسی، به نظر می رسد که امید چندانی برای تمدید قرارداد امباپه نباشد.

 6363

 

 


111 نظر