رسمی؛ جام ملت های آفریقا هم به تعویق افتاد

رسمی؛ جام ملت های آفریقا هم به تعویق افتاد

پایگاه خبری فوتبالی- مسئولان کنفدراسیون فوتبال آفریقا هم به صورت رسمی اعلام کردند که رقابتهای جام ملتهای آفریقا به خاطر گسترش شیوع بیماری کرونا در این قاره در زمان از پیش تعیین شده برگزار نخواهد شد و برگزاری این تورنمنت نیز به تعلیق خواهد افتاد.

به گزارش فوتبالی، این در حالی است که ویروس کرونا چند ماه پیش، بعد از ظهور در کشور چین ، تدریجا به کشورهای دیگر منتقل شد و حالا بعد از شیوع گسترده در قاره اروپا، به قاره های آمریکا و آفریقا نیز رسیده و تبدیل به یکی از بزرگترین و نگران کننده ترین مشکلات جهان شده و بسیاری از افراد، از جمله فوتبالیستها و مقامات فوتبالی را خانه نشین کرده و لیگهای مختلف و حتی جلسات تمرینی تیمها را به تعطیلی کشانده. هرروزه افراد زیادی درکشورهای مختلف به این ویروس مبتلا شده و عده ای نیز جان خود را از دست می دهند.

در بیانیه منتشره در این رابطه می خوانیم:« با توجه به افزایش نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا و گزارشهای اخیر مراجع پزشکی، کمیته اضطرار کنفدراسیون فوتبال آفریقا تصمیم گرفت تا این رقابتها را تا زمان دیگری به حالت تعلیق در بیاورد.»

در هفته های اخیر مسئولان برگزاری لیگ های مختلف در قاره اروپا، بازیهای لیگ هایشان را برای مدتی به تعلیق درآوردند و امروز اعلام شد که رقابتهای یورو 2020 نیز در سال 2021 برگزار خواهد شد و کوپا آمه ریکا نیز به تعویق افتاد. دقایقی پیش مسئولان کنفدراسیون فوتبال آفریقا هم به خاطر نگرانی های موجود در مورد شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر دنیا و از جمله قاره آفریقا اعلام کردند که رقابت های جام ملتهای آفریقا که قرار بود در اواسط فروردین در کشور کامرون برگزار شود، به تعویق خواهد افتاد و در آینده ای نزدیک تاریخ برگزاری این رقابت ها اعلام خواهد شد.

6363

 

101 نظر