درخشش فوتبالیست‌های ایرانی در اروپا و کار سخت اسکوچیچ برای انتخاب مهاجمانش

درخشش فوتبالیست‌های ایرانی در اروپا و کار سخت اسکوچیچ برای انتخاب مهاجمانش

پایگاه خبری فوتبالی- یک سایت سنگاپوری از عملکرد فوتبالیست‌های ایرانی در لیگ‌های اروپایی تمجید کرد.

به گزارش فوتبالی، به نقل از سایت «لایو اسپورت آسیا» سنگاپور، با گذشت نیمی از رقابت‌های فصل جاری فوتبال باشگاه‌های اروپا، برخی فوتبالیست‌های ایرانی در حال حاضر در باشگاه‌های خود در حال درخشیدن هستند و فرم خوب خود را در سطح فوتبال اروپا نیز حفظ کرده‌اند.

سردار آزمون پس از حضوری موفق در جام ملت‌های آسیا 2019 امارات با چهار گل‌ زده با بازی برای زنیت سن‌پترزبورگ روسیه خود را به اوج رساند. او فرم فوق‌العاده خود در لیگ برتر روسیه را حفظ کرد و در 18 بازی، آمار 7 گل‌زده و 5 پاس‌گل را از خود برجای گذاشته است. سردار آزمون همچنین با زنیت در رقابت‌های فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرد و در تمامی 6 بازی این تیم در مرحله گروهی بازی کرد و موفق شد دو گل مقابل تیم‌های لیون و بنفیکا به ثمر برساند.

مهدی طارمی و مهرداد محمدی هم در حال حاضر در لیگ برتر پرتغال ریاست می‌کنند. هر دو بازیکن نقشی حیاتی برای تیم‌های خود دارند و همیشه در ترکیب اصلی تیم‌های‌شان به میدان می‌روند و ثابت کرده‌اند که بازیکنانی قابل اعتماد مقابل دروازه‌ حریفان هستند. محمدی در رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر پرتغال موفق شده 7 گل‌زده و 6 پاس‌گل به نام خود به ثبت برساند، این در حالی است که مهدی طارمی در 16 بازی، آمار 7 گل‌زده و 5 پاس‌گل را از خود برجای گذاشته است.

در بلژیک، کاوه رضایی در مسیر رقابت برای کسب کفش طلاست. مهاجم کلوب بروژ که به طور قرضی در شارلوا بازی می‌کند، این فصل در 19 بازی 11 گل به ثمر رسانده است. او همچنین در کنار مسئولیت گلزنی، 3 پاس‌گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخته است.

اول حضورش در برایتون ضعیف به حساب آمد. او مقابل درواز‌ه حریفان در گلزنی ناموفق بود و در نتیجه مصدومیت‌ها و روی فرم نبودن به سختی توسط گراهام پاتر برای بازی کردن انتخاب می‌شود، اما سرانجام خوش‌شانسی به جهانبخش روی آورد. او گل تساوی مقابل چلسی را به ثمر رساند که بعداً رسماً به عنوان گل ماه ژانویه لیگ برتر انتخاب شد و در همین ماه موفق شد گل دیگری را مقابل بورنموث به ثمر برساند. 

با توجه به ستاره‌های هجومی ایران که فرم سطح بالای خود را حفظ کرده‌اند، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران کار سختی برای انتخاب بهترین بازیکنان برای خط حمله خواهد داشت. آنها در پایان ماه مارس دو بازی مهم مقابل تیم‌های هنگ‌کنگ و کامبوج در دور دوم مرحله انتخابی جام جهانی 2022 به منظور بهبود جایگاه‌شان در گروه C خواهند داشت. 
9697

94 نظر