ستین: ما هم به اندازه رئال مادرید مدعی قهرمانی در لالیگا هستیم

ستین: ما هم به اندازه رئال مادرید مدعی قهرمانی در لالیگا هستیم

پایگاه خبری فوتبالی- کیکه ستین سرمربی باتجربه بارسلونا در کنفرانس خبری اش قبل از مصاف شاگردانش مقابل ختافه شرکت کرد.

به گزارش فوتبالی، ستین در جریان این صحبتها، از مسائل مختلفی حرف زد. دراینجا می توانید گزیده ای از حرفهای ستین را مطالعه کنید:

*مصاف با ختافه در نوکمپ را چطور می بینید؟

 ختافه تیمی است که مدتهاست نشان داده که کارها را خوب پیش می برد. آنها برنامه ای برای رشد و پیشرفت دارند و مدتی است دراین مسیر حرکت می کنند. ختافه در رقابتهای اروپایی حضور دارد و در جدول رقابتهای لالیگا هم جایگاه خوبی دارد و توانایی های این تیم بالاست؛ بردن ختافه کار سختی است و آنها در شرایطی آرمانی هستند. به نظر می رسد که برنامه این تیم برنامه خوبی است و مصاف با آنها برای تیم ما کار سختی خواهد بود.

*ختافه شانس قهرمانی در لالیگا را دارد؟

بعید است که تیمی بتواند تا پایان فصل این چنین در اوج باشد. تیمهایی هستند که روندهای متوالی خوبی دارند، ولی حفظ این روند برای مدتی طولانی کار سختی است. الان آنها بازیهای مهمی دراروپا پیش رو خواهند داشت. 

*نداشتن جایگزینی برای دمبله مشکلی برایتان نیست؟

من آماده رویارویی با هرشرایطی که پیش می آید هستم. واقعیت این است که ما باید با شرایط فعلی تطبیق پیدا کنیم. باید منتظر نظر کمیته لالیگا بود و اگر به ما اجازه بدهند، بازیکن جدیدی خریداری خواهیم کرد. فکر می کنم درخواستمان را قبول می کنند و مدیران باشگاه درحال تلاش دراین راستا هستند

*والورده می گفت که رئال را تیم قدرتمندی می بیند. به نظرتان رئال جایگاه مدعی اش را از دست داده؟

سرنوشت بسیاری از لیگها با جزئیات تعیین می شود و اکثرا در بازیهای پایانی فصل رقم می خورد. در برخی شرایط ما نمی توانیم اوضاع را کنترل کنیم ولی ما هم به اندازه رئال مادرید مدعی قهرمانی هستیم. درست است که آنها سه امتیاز بیشتر از ما دارند ولی ما یک بازی در آنجا داریم و توقعات زیادی داریم. با تمام توان گام به برنابئو خواهیم گذاشت

*شرایط دی یونگ را چطور می بینید؟

او انگیزه های زیادی دارد تا بهتر شود و سقفی برای پیشرفت ندارد. بازیکنی بزرگ است که هرروز کارهای بزرگی انجام می دهد وامیدواریم که روند رشدش ادامه پیدا کند و بهتر و بهتر شود

*بارسلونا- ختافه دیدار دو تیم با دو سبک متضاد است.

همیشه برای ما مهم این است که از برنامه های حریف پیشی بگیریم. دو تیم دو سبک متفاوت دارند؛ بارسلونا سالهاست با همین سبک کار می کند و ختافه هم مدتهاست به همین سبک بازی می کند. مهم این است که برنامه ها و سبک کاری تان از حریف بهتر باشد. مهم این است که هرکاری که می خواهی انجام بدهی، خوب از پسش بربیایی.

*سوارز ممکن است زودتر از زمان پیش بینی شده به میادین برگردد. نظرتان چیست؟

نمی دانم. دراین رابطه هنوز با پزشکان تیم صحبت نکرده ام. از آنها دراین باره می پرسم و به سوارز روحیه می دهم تا به تلاشهایش ادامه دهد. امیدوارم که بتواند درزودترین زمان ممکن برگردد

*شرایط مسی را چطور می بینید؟

او این تجربه را دارد که بداند آیا می تواند در زمین باشد یا نه. اگر بتواند در زمین باشد، به این خاطر است که شرایطش خوب است. زمان زیادی برای اطلاع ازاینکه در واقعیت چه در جریان است، نمی گذارم. در بسیاری موارد نمی دانم آیا لازم است که مسی استراحت کند یا خیر.

*اگر پاسخ درخواست کمیته لالیگا درمورد خرید مهاجم برای بارسا منفی باشد، چه خواهید کرد؟ ری مانای یکی از گزینه های شماست که در تیم پایه ای بارسا بازی می کند.

من در تمام طول عمرم با شرایطی که پیش آمده خودم را وفق داده ام. اگر بگذارند مهاجم بخریم که چه بهتر؛ ولی اگر اینطور نشود هم در نهایت باید با یازده بازیکن بازی کنیم و این کار را خواهیم کرد. راستش ری را زیاد نمی شناسم و نمی دانم که چه عملکردی دارد. اما می دانم که اگر لازم باشد او به ما کمک می کند همان طور که به تیم پایه ای کمک می کند.

*بارسا را مدعی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا می دانید؟

هفت یا هشت تیم مدعی قهرمانی هستند و ما در بین آنهاهستیم

6363

247 نظر