افشارزاده: نبود ایران در لیگ قهرمانان آسیا به AFC لطمه می‌زند

افشارزاده: نبود ایران در لیگ قهرمانان آسیا به AFC لطمه می‌زند

پایگاه خبری فوتبالی- مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با بیان اینکه تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا سیاسی است، گفت: نبود ایران در لیگ قهرمانان آسیا به AFC لطمه می‌زند.

به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، بهرام افشارزاده، درباره سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: این یک تصمیم کاملاً سیاسی بود. فدراسیون فوتبال باید ارتباطی قوی با مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته باشد و این موضوع را حل کند. مدیران فدراسیون باید با عوامل AFC صحبت کنند و برای آنها دلایل منطقی بیاورند. اگر فدراسیون‌نشینان این ارتباط قوی را داشتند، مشکلی ایجاد نمی‌شد.

وی با اشاره به لزوم دخالت سایر سازمان‌ها در این موضوع تصریح کرد: این یک کار دسته‌جمعی است و همه ارگان‌ها از جمله کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و حتی وزارت امور خارجه  باید به این موضوع ورود کنند. کنفدراسیون فوتبال آسیا دست کشورهای عربی و تحت نفوذ آنهاست.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: مدیران فدراسیون فوتبال باید موضوع را پیش از این پیگیری می‌کردند. فدراسیون در این موضوع همه‌کاره نیست و سایر نهادها باید به کمک فدراسیون فوتبال بیایند. ایران کشوری با فوتبال حرفه‌ای و ورزشی پرافتخار است. اگر در این موضوع، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) و نیز سایر نهادها را دخالت دهیم، خیلی خوب می‌شود.

افشارزاده درخصوص اینکه ممکن است دامنه این محرومیت‌ها فراتر از فوتبال برود و به ورزش‌های دیگر هم کشیده شود، گفت: فوتبال با سایر ورزش‌ها متفاوت است. در رشته‌های دیگر نمی‌توان این‌قدر اعمال نفوذ کرد. کشورهایی مثل قطر که در تصمیمات AFC نفوذ دارند می‌توانند خیلی به ما کمک کنند. این کشور جام جهانی 2022 را برگزار می‌کند و ما باید از همه کانال‌های ممکن، موضوع را حل کنیم.

وی عنوان کرد: ایران صاحب ورزش و تماشاگران پُرشور است و فراموش نمی‌شود و نبود ایران در این بازی‌ها قطعا به AFC لطمه خواهد زد. با این حال باید از همه کانال‌ها کارمان را پیش ببریم و حتی اینفانتینو را که به شرایط ایران آگاه است، وارد این موضوع کنیم. باید همه راه‌ها را برای حل مشکل برویم. 


4344

164 نظر