پاداش 2.5 میلیون دلاری پرسپولیس کجاست؟

پاداش 2.5 میلیون دلاری پرسپولیس کجاست؟

پایگاه خبری فوتبالی- مشخص نیست پول پاداش ۲/۵ میلیون دلاری صعود تیم فوتبال پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا صرف چه مواردی شده است.

به گزارش فوتبالی، معادلات مالی در باشگاه پرسپولیس همچنان در هاله ابهام قرار دارد و جدا از مصاحبه‌های سریالی محمدحسن انصاری‌فرد در خصوص پیشخور شدن یک‌سری قرارداد‌ها یا مسائلی، چون افزایش باورنکردنی رقم قرارداد‌ها و از بین رفتن منابع درآمدزایی، هنوز هم معما‌های حل‌نشده، باقی مانده است. از جمله این معماها، گم شدن رقم بزرگی بود که بابت صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا وارد حساب باشگاه شد.

این موضوع به قدری مهم است که پای مجلس شورای اسلامی و چند کمیته مختلف در وزارت ورزش را نیز به ماجرا باز کرده است. این‌طور به نظر می‌رسد که ماجرا به زمان حضور برانکو در پرسپولیس و مدیریت حمیدرضا گرشاسبی برمی‌گردد. آن زمان، باشگاه پرسپولیس به خاطر صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا رقم بالای ۲/۵ میلیون دلار پاداش گرفت ولی آن دوران، کسی در مورد این رقم صحبتی نمی‌کرد و مدیران باشگاه می‌گفتند همواره به دنبال نقد کردن پول هستند که به خاطر تحریم‌ها، به خواسته خود نرسیده‌اند ولی حقیقت این بود که پول با اندکی تأخیر وارد حساب پرسپولیس شد.

نکته عجیب‌تر اینکه مدیران باشگاه در دوره‌های گذشته، هیچ علاقه‌ای به صحبت در مورد این رقم نشان نمی‌دادند. البته گرشاسبی در مصاحبه‌ای که چند بار آن را تکذیب کرد، گفته بود: «وقتی ۷۰ میلیارد تومان وارد باشگاه شد، من را به بهانه بازنشستگی اخراج کردند!» جمله‌ای که اگر گرشاسبی آن را تکذیب نمی‌کرد، به یکی از مهم‌ترین مسائل مدیریتی در ورزش ایران تبدیل می‌شد و یک پرونده جداگانه طلب می‌کرد.

موضوع وقتی پیچیده‌تر می‌شود که بدانیم ایرج عرب بعد از گرشاسبی، سرپرست و سپس مدیرعامل باشگاه شد و دورانی جنجالی را پشت سر گذاشت. او بود که طبق ادعای برانکو، زمینه‌ساز ایجاد تغییر در کادر فنی پرسپولیس بود و با رفتارهایش کاری کرد که ایوانکوویچ تصمیم به جدایی بگیرد. البته برانکو همان زمان که با باشگاه وارد چالش جدی در خصوص ماندن یا جدایی شده بود، این موضوع را اعلام کرد که باشگاه به جای پرداخت مطالباتش، به بازیکنان، اعضای هیئت‌مدیره و حتی کارکنان خود پاداش داده، اما پول او و همکارانش را تسویه نمی‌کند. همین امر بهانه جدایی او از پرسپولیس شد در حالی که مدیران پرسپولیس اصلاً در این مورد حرفی نزدند و هیچ واکنشی هم نشان ندادند.

حالا پس از ماه‌ها، خبر مهمی به دست رسانه‌ها رسید: «گزارش تحقیق و تفحص از منابع و مصارف و نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی- ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ۱۰ سال گذشته هفته گذشته نهایی و منتشر شد. پس از انتشار این گزارش، مشخص شد که پاداش ۲/۵ میلیون دلاری صعود تیم فوتبال پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا در این گزارش دیده نشده و مشخص نیست این پول صرف چه مواردی شده است. بر همین اساس پیگیری‎ها گواه از آن دارد که تحقیق و تفحص صورت گرفته از باشگاه پرسپولیس پیش از ورود این پول به حساب‎های باشگاه بوده است. در واقع زمانی این پول وارد باشگاه‎ شده که امور مرتبط به حسابرسی و تحقیق و تفحص از منابع صورت گرفته بود. این اتفاقات در زمان ایرج عرب رخ داد، اما مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس فعلاً هیچ عکس‌العملی به این قضیه نداشته است.»

عرب از زمانی که سرپرستی فدراسیون دوومیدانی را در دست گرفته تا امروز، هیچ صحبتی در مورد دوران مدیریت خود در باشگاه پرسپولیس نداشته و با اینکه در جلسات هیئت‌مدیره هم شرکت می‌کند، اما حرفی در این مورد نمی‌زند. البته در زمان مدیریت انصاری‌فرد، انتشار اخبار از داخل جلسات هیئت‌مدیره با کنترل بیشتری همراه شده و از این رو نمی‌توان به راحتی از اتفاقات داخل جلسات سر درآورد غیر از اینکه نزدیکان باشگاه فقط می‌گویند: «انصاری‌فرد هیچ حمایتی از سوی سایر مدیران نمی‌شود!»

به هر حال، باشگاه وارد یک چالش جدی شده و کسی نمی‌داند ماجرای گم شدن 2/5 میلیون دلار که رقم هنگفتی هم هست، چه بوده و به کجا ختم شده که دیگر اثری از آن نیست. شاید دنبال کردن یک‌سری شواهد بتواند این موضوع را بیشتر بشکافد و به اثبات برساند. در این مورد در روز‌های آینده مطالب بیشتری را منتشر خواهیم کرد.

7655

200 نظر