منصوریان: ۴ سال روی سیستم ۲-۵-۳ و روش کار کونته مطالعه کرده‌ام

منصوریان: ۴ سال روی سیستم ۲-۵-۳ و روش کار کونته مطالعه کرده‌ام

پایگاه خبری فوتبالی- علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با تأکید بر اینکه امانتدار پیراهن این باشگاه است، از اظهارنظر در مورد وضعیت این روزهای باشگاه استقلال خودداری کرد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته پانزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور اظهار داشت: قطعاً تیم ما در نیم‌فصل دوم لیگ برتر دوباره به همان شرایط ایده‌آل گذشته بازمی‌گردد، اما چند هفته اول را روی بی‌دقتی بازیکنان‌مان و آسیبی که در لیگ قهرمانان آسیا دیدیم، از دست دادیم.

وی در مورد استفاده تیمش از سیستم 2-5-3 تصریح کرد: ما چند سال است می‌خواهیم با این سیستم کار کنیم. از سالی که نفت بودم همیشه دنبال بازیکنی بودم که در رأس عقب این سیستم بگذارم. در نفت بیشتر بازیکنانم بالای 190 سانتیمتر قامت داشتند و سخت بود از این سیستم استفاده کنم. حدود چهار سال روی این سیستم مطالعه کامل کرده‌ام. به خصوص تمرکز کاملم را روی کونته گذاشتم که هر جا بوده با این سیستم کار کرده است. سعی کردیم سیستم او را با توجه به شرایط کشورمان کمی تغییر دهیم. تا اینکه امسال سعی کردم با بچه‌های ذوب‌آهن تست کنم. سیستم خوبی است، ولی باید در این روش وینگرها خیلی باهوش باشند. در کل علت اصلی که از این سیستم استفاده می‌کنیم این است که من دوست دارم با دو مهاجم بازی کنم.

سرمربی تیم ذوب‌آهن ادامه داد: به طور کلی اعتقاد قلبی‌ام این است که باید نتایج را درست کنیم، ولی اگر کسی بازی ذوب‌آهن را می‌بیند باید لذت ببرد. ما در بازی با پرسپولیس هم می‌توانستیم کاری کنیم تا این تیم محوطه ما را نبیند، ولی بعد از سال‌ها مربیگری و دستیاری کنار بهترین مربیان در تیم ملی فکر می‌کنم باید سبکی را برای خودمان حفظ کنیم که آن هم بازی مالکانه است. در بازی با پرسپولیس ما 62 درصد مالکیت توپ داشتیم. توپ‌های آنها وارد دروازه ما می‌شد، ولی توپ‌‌های ما گل نمی‌شد. به بچه‌ها هم گفتم تفاوت کلاس نبود،‌ تفاوت دقت بود. امروز در فوتبال وقتی جزئیات را رعایت کنید، تیم‌تان برنده می‌شود. تیم ما هنوز کار دارد. به امید خدا بعد از سه بازی که در پیش داریم، در زمان استراحت نیم‌فصل کاملاً عیب و ایرادات این سیستم را برطرف خواهیم کرد. اعتقاد دارم سیستم 2-5-3 را تیم ملی هم خیلی خوب می‌تواند بازی کند. این سیستم را چند بار با امید ابراهیمی در استقلال هم تست کردیم که خیلی خوب جواب داد.

منصوریان در مورد ناراحتی استراماچونی از مدیران باشگاه استقلال و بازگشت او به کشورش گفت: من در حال حاضر مربی تیمی هستم که لوگوی آن در سمت چپ پیراهن من است. امانت‌دار این پیراهن هستم و با تمام وجود برای آن می‌جنگم. اگر قرار باشد اسمی را در استقلال بیاورند، حداقل در 10، 20 سال گذشته چه دوستان دوست داشته باشند و چه دوست نداشته باشند، اسم من هم باید بیاید. شاید از معدود بازیکنان تاریخ استقلال هستم که درددلم را هرگز نگفته‌ام و نخواهم گفت، چون اعتقاد دارم امانتداری رمز زندگی ماست و روزی هم اگر آدم بخواهد لب باز کند، جز اینکه به باشگاه خودش خیانت می‌کند، هیچ مسئله دیگری ندارد. ممنون باشگاه استقلال هستم که از هفت سالگی آنجا بودم، ولی اجازه دهید من امانتدار ذوب‌آهن باشم و به بازی فردا فکر کنم.

7413

114 نظر