گزینه های بارسلونا برای تقویت تیمش در سال 2020

گزینه های بارسلونا برای تقویت تیمش در سال 2020

پایگاه خبری فوتبالی- سران باشگاه بارسلونا از حالا در حال بررسی گزینه های مختلف برای تقویت تیمشان در بازار تابستانی در سال 2020 هستند و چندین گزینه جذاب را مدنظر دارند.

به گزارش فوتبالی، روزنامه موندو دپورتیوو در گزارشی به این نکته اشاره کرده که مدیران باشگاه بارسلونا با اطلاع از نقاط ضعف تیمشان به دنبال آن هستند تا در تابستان کمبودهای تیم را جبران کنند و درنتیجه در فکر خرید چند بازیکن توانا هستند. البته به خدمت گرفتن برخی از این بازیکنان ممکن است غیرممکن به نظر برسد ولی برخی دیگر از آنها گزینه های دردسترس تری هستند.

بارسایی ها قصد دارند تا در بازار تابستان آتی ، یک مدافع راست، یک مدافع میانی و یک مهاجم شماره 9 را به خدمت بگیرند؛ شرایط نلسون سمدو در سمت راست ترکیب بارسا چندان دلنشین و مستحکم نیست و با بالارفتن سن پیکه نگرانی هایی درمورد آینده او در تیم کاتالان وجود دارد. به ویژه اینکه اومتیتی هم با مصدومیتهای متعددی روبرو می شود و در نهایت با توجه به شرایط سن و سال سوارز، و عدم درخشش گریزمان درترکیب تیم کاتالان، حالا آنها به دنبال جذب یک مهاجم جدید نیز خواهند بود. 

گزینه های مدنظر بارسا برای تقویت رختکن تیم در تابستان بدین ترتیب خواهد بود: 

مدافعان راست مدنظر بارسا: کیمیش و کلوسترمان

بارسا در سمت راست معضلاتی دارد. نلسون سمدو مدافع پرتغالی در سومین فصل حضورش در باشگاه کاتالان، بازیکنی بی جانشین نشان نداده است. سرجی روبرتو نیز شرایطی مشابه دارد. او در زمان انریکه به سمت راست منتقل شد و با والورده حضور در خط میانی را نیز تجربه کرده است. در فصل جاری شاهد حضور توامان او در سمت راست خط دفاعی و نیز خط میانی بوده ایم. سومین مدافع راست بارسا موسی واگه سنگالی است که چندان مورد اعتماد والورده قرار ندارد. او شاید فردا برابر لگانس از غیبت سمدو و روبرتو استفاده کرده و از ابتدا در ترکیب بارسا قرار بگیرد.

تحت هر شرایطی الان بارسا بازیکنی در سمت راست دفاعی خود در اختیار ندارد که در سطح بالای جهانی باشد. برعکس جوردی آلبا در سمت چپ که خیال بارسا را راحت کرده است. همچنین در این بین باید به امرسون برزیلی نیز اشاره کرده که با قراردادی قرضی و دو ساله برای بتیس بازی می کند. 

بارسا برای تقویت سمت راست دفاعی خود به یاشوا کیمیش مدافع 24ساله تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن مونیخ فکر می کند. ستاره ای که تا 2023 با بایرن قرارداد دارد و جدا کردن او از بایرن دشوار به نظر می رسد. بایرنی ها به هیچ عنوان قصد از دست دادن کیمیش را ندارند.

همچنین استعداد یاب های بارسا روی لوکاس کلوسترمان مدافع 23ساله باشگاه لایپزیش نیز دیدگاه مثبتی دارند. قرارداد او با باشگاه آلمانی تا 2021 اعتبار دارد و یکی از ستاره های فعلی فوتبال این کشور محسوب می شود.

مدافعان میانی مدنظر بارسا: نیکولا میلنکوویچ و کریستینسن 

جرارد پیکه به زودی 33 ساله خواهد شد و در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد که تا 2022 به فوتبال ادامه خواهد داد و یا شاید زودتر هم بازنشسته شود. مصدومیت های متعدد اومتیتی نیز باعث شده تا باشگاه نیاز به خرید یک مدافع وسط جدید را حس کند. بارسا تابستان امسال قصد جذب ماتایس دلیخت را داشت. البته ترجیح باشگاه کاتالان جذب دلیخت برای سال بعد بود اما او در نهایت تصمیم گرفت تا به پیشنهاد یوونتوس پاسخ مثبت بدهد. هم پیشنهاد مالی یووه بهتر از بارسا بود و هم ایتالیا از مشکلات مالیاتی موجود در اسپانیا برخوردار نیست.

ژان کلر تودیبو مدافع فرانسوی بر خلاف تصورات پیشرفت قابل توجهی از خود نشان نداده است و هرچند در کادر فنی نگاهی ویژه به رونالد آرائوخو مدافع 20ساله اروگوئه ای تیم دوم دارند؛ ولی سران باشگاه معتقدند که باید اقدام به جذب مدافعی باتجربه و حتی الامکان در سطح اول جهانی کرد.

برای این مهم بارسا روی نیکولا میلنکوویچ مدافع صرب 22 ساله با 1.95 قد که قابلیت بازی در جناح راست را نیز دارد چشم دوخته اند. او در دو سال اخیر هم در تیم ملی کشورش و هم فیورنتینا پیشرفت زیادی داشته است.

گزینه دیگر کریستینسن دانمارکی است که با 23 سالن سن و 1.88 قد چند فصلی است که برای چلسی بازی می کند. 

بازیکنان خط میانی مدنظر بارسا: ویلیان و فابیان روئیز

این خط شلوغ ترین بخش بارسلونا محسوب می شود. جایی که ایوان راکیتیچ و کارلس آلنیا را به دلیل نیمکت نشینی در آستانه جدایی می بیند. حتی سرجی روبرتو در این فصل یکی از هافبک های مدنظر والورده است و به ندرت به سمت راست دفاعی رفته است. می توان به هافبک های تیم های پایه مثل ریکی پویج و کویادو هم اشاره کرد در حالی که اوریل بوسکتس در توئنته هلند مشغول تجربه اندوزی است. با این حال اگر کادر فنی اعلام نیاز کند و با جدایی چند بازیکن جای خالی ایجاد شود، فابیان روئیز  ستاره ملی پوش اسپانیایی ناپولی که تنها 23 سال دارد و نیز ویلیان هافبک برزیلی 31ساله چلسی مدنظر هستند. ویلیان که تابستان 2018 نیز گزینه بارسا بود در ژوئن 2020 بازیکن آزاد خواهد بود.


مهاجمان شماره 9 مدنظر بارسا: از نیمار و راشفورد و کین تا امباپه و لائوتارو مارتینز

لوئیس سوارز مهاجم شماره 9 و گلزن بارسا به زودی 33 ساله خواهد شد و باشگاه در پی جذب یک جانشین خوب برای اوست. بازیکنی در حد سوارز و یا نزدیک به توانایی های او.

رویای بارسا جذب کیلیان امباپه است ولی همه می دانند که پی اس جی به هیچ عنوان قصد از دست دادن ستاره خود را ندارد. وقتی پی اس جی حاضر نشد نیمار که علنا حرف از جدایی می زد را به بارسا واگذار کند، دشوار نیست که تصور کنیم امباپه را نیز به بلوگرانا نخواهد داد.

گزینه های دیگر بارسا هری کین ستاره 26 ساله تاتنهام و نیز مارکوس راشفورد مهاجم 21 ساله منچستریونایتد هستند. مشکل اینجاست که باشگاه های متمول انگلیسی هیچ نیازی به پول ندارند و ستاره های خود را به راحتی از دست نمی دهند؛ حتی اگر تقاضای جدایی داده باشند.

لائوتارو مارتینز گزینه مدنظر بارسلونا برای سال 2020

به همین دلیل گزینه ی در دسترس تر برای بارسا لائوتارو مارتینز ستاره آرژانتینی 22 ساله اینتر است که فصل جاری توانسته 8 گل برای این تیم به ثمر برساند و ترسی از بازی های بزرگ هم ندارد. او توانسته امسال دروازه تیم های بارسا، یوونتوس و دورتموند را باز کند. مهمتر اینکه لائوتارو در تیم ملی کشورش زوج لیونل مسی در خط حمله است و این خود یک فاکتور بسیار مهم محسوب می شود. خرید او هرچند هزینه زیادی خواهد داشت اما مقدور به نظر می رسد.

دیگر گزینه، پیر امریک اوبامیانگ است. ستاره گابنی آرسنال فصل گذشته آقای گل لیگ برتر شد و هرچند در 30 سالگی به سر می برد ولی سخت مورد توجه بارسا قرار دارد. رسانه های انگلیسی گزارش داده اند که اگر امسال آرسنال نتواند سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند، او یک سال و نیم قبل از اتمام قراردادش این باشگاه را ترک خواهد کرد و گزینه بارسا را هم بررسی می کند. به نظر می رسد در صورت عدم کسب سهمیه، باشگاه انگلیسی پای میز مذاکره برای فروش اوبامیانگ بیاید.

نیمار دیگر گزینه بارسا برای خط حمله است. ستاره برزیلی تابستان امسال قصد بازگشت داشت ولی پی اس جی توقعات مالی بسیار بالایی را مطرح کرد. او گزینه شماره یک بارسا برای تابستان بعد نیست ولی همانطور که اریک آبیدال مدیر فنی باشگاه اخیرا تایید کرد، همچنان در فهرست خرید بارسلونا قرار دارد. بازیکنی که از هر فرصتی برای بازگشت به بارسلونا استفاده می کند و در یک ماه گذشته سه بار به این شهر آمده است. با این وجود در حال حاضر به نظر نمی رسد که جذب نیمار در تابستان بعد نه به لحاظ ورزشی و نه اقتصادی ممکن باشد.


212 نظر