همدانی: پیروزی پر گل مقابل کامبوج به ضرر ما شد

همدانی: پیروزی پر گل مقابل کامبوج به ضرر ما شد

پایگاه خبری فوتبالی- ملی پوش سابق کشورمان گفت: پیروزی پرگل مقابل کامبوج باعث شد تا با غرور کاذب به دیدار بحرین برویم و در نهایت مقابل این تیم شکست بخوریم.

به گزارش فوتبالی، ستار همدانی گفت: به عنوان بازیکن و با پیراهن تیم ملی دو بار مقابل عراق بازی کردم که یکبار مساوی کردیم و یکبار هم پیروز شدیم. عراقی‌ها یک فوتبال خاص دارند و هیچ گاه تیم‌های ملی این کشور تحت تاثیر مشکلات داخلی‌اش نیست.

وی افزود: آنها فوتبالی قدرتی و نزدیک به فوتبال ایران بازی می‌کنند و گاها در بازیها پرخاشگر می‌شوند که این خصوصیات ذاتی آنها است و بازیکنان ما باید در این بازی حسابی حواس شان به این موضوع باشد.

ملی پوش سابق کشورمان گفت: بازیکنان عراقی در هر سطح کیفی که باشند در زمین خیلی متحد و متعصب هستند که این باعث می‌شود بر قدرت آنها مقابل حریفان شان اضافه شود. این تیم یکی از منسجم ترین و متحد ترین تیم‌ها در سطح فوتبال آسیا است.

همدانی گفت: از آنجایی که این بازی خارج از عراق برگزار می‌شود، آنها یک میزبان تمام عیار و کامل نیستند و این از حساسیت بازی تا حدودی می‌کاهد و به طور کلی به سود ما تمام می‌شود. اما با همه این وجود فضای ورزشگاه قطعا بیشتر به سود عراقی‌ها خواهد بود تا ایرانی‌ها.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: ما باید در این بازی نیم نگاهی هم به نباختن داشته باشیم. فرق شکست و مساوی برای ما خیلی زیاد و تعیین کننده است. ایران باید بنا را بر نباختن بگذارد. ما در مرحله برگشت دو بازی در خانه مقابل بحرین و عراق در خانه داریم و می‌توانیم روی پیروزی‌های خانگی و  امتیازات آن دو بازی حساب باز کنیم.

وی با اشاره به شکست مقابل بحرین گفت: متاسفانه روزی که با ۱۴ گل کامبوج را شکست دادیم قدری غرور کاذب وارد تیم شد و این باعث شد تا بازیکنان ما بحرینی‌ها را قدری دست کم بگیرند. در واقع زدن ۱۴ گل به کامبوج به ضرر ما تمام شد و باعث شد به بحرین ببازیم. امیدوارم این اشتباه را مقابل عراق تکرار نکنیم.

مدافع پیشین تیم ملی ایران گفت: نقش وحید هاشمیان در تیم ملی بسیار مهم است و او باید با ارتباطاتی که با بازیکنان دارد، آنها را هم از حال و هوای پیروزی پر گل مقابل کامبوج خارج کند و هم از حال و هوای شکست مقابل بحرین. این می‌تواند عامل مهمی برای پیروزی مقابل عراق باشد.9697

31 نظر