صادقی: دستاورد سایپا در این فصل فرصت دادن به جوانان بود/ توافق بازیکنان ما با استقلال و پرسپولیس شایعه است

صادقی: دستاورد سایپا در این فصل فرصت دادن به جوانان بود/ توافق بازیکنان ما با استقلال و پرسپولیس شایعه است

وب سایت رسمی فوتبالی- ابراهیم صادقی، سرمربی تیم فوتبال سایپا به این نکته اذعان کرد که تیمش انگیزه خاصی برای بازی با صنعت نفت آبادان ندارد.

به گزارش فوتبالی، ابراهیم صادقی در نشست خبری پیش از دیدار سایپا مقابل صنعت نفت آبادان در هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: فردا آخرین بازی لیگ است و با هر نتیجه‌ای رتبه‌مان تغییری در جدول نخواهد داشت. هم ما و هم تیم صنعت نفت آبادان انگیزه زیادی برای این بازی نداریم.

وی در ادامه افزود: سعی کرد‌ه‌ایم در دو سه بازی آخرمان از جوان‌ها و با استعدادهای تیم بیشتر استفاده کنیم و بتوانیم آنها برای فصل بعد محک بزنیم. صنعت نفت تیم بسیار خوبی است که در هفته‌های قبل نتایج خوبی کسب کرده است. هفته پیش نیز این تیم موفق شد استقلال را متوقف کند و بازی خوبی انجام دهد. من امیدوارم که بتوانیم مقابل این تیم فردا بازی خوبی داشته باشیم و بازیکنان‌مان مثل هفته‌های قبل با انرژی بازی کنند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره اینکه آیا برای فصل آینده لیستی به این باشگاه ارائه کرده است یا خیر، تصریح کرد: هنوز مسابقات تمام نشده و باید در بازی آخر نیز بازیکنان‌مان را بررسی کنیم. تا جایی که ما می‌دانیم فصل آینده لیگ برتر زودتر آغاز می‌شود و ما باید کارمان را زودتر آغاز کنیم. فردا بازیکنان را ارزیابی می‌کنیم و در ادامه درباره این موضوع تصمیم نهایی‌مان را می‌گیریم.

وی در رابطه با ادامه همکاریش با دستیاران فعلی در تیم سایپا عنوان کرد: از همکاران قبلی کاظم برجلو حضور دارد، اما دو نفر از مربیان رده جوانان و امید به من در این مدت کمک کرده‌اند. برای فصل بعد برجلو کنار ما خواهد بود، اما سایر همکاران به رده‌های خود باز می‌گردند. با باشگاه صحبت می‌کنم تا آدم‌های خوب و قوی به کادر فنی اضافه شوند. مشخص نیست که گزینه ما ایرانی است یا خارجی.

صادقی درباره عملکرد سایپا در فصل جاری گفت: ما فصل گذشته را با مقام چهارمی به پایان رساندیم و سهمیه آسیا را گرفتیم. دستاورد امسال فرصت دادن به جوانان بود. همان‌طور که می‌دانید ما پنج بازیکن در رده تیم فوتبال امید و شش بازیکن در تیم جوانان داشتیم که دستاورد خوبی بود، اما از لحاظ نتیجه شرایط فصل قبل را نداشتیم. ما جوانان خوبی را به فوتبال ایران معرفی کردیم که دستاورد بزرگی بود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در واکنش به این پرسش که چقدر مصمم است که تیم سایپا با حضور او فردا به برتری برسد، تصریح کرد: مشکلی که الان دارم مشکل انگیزه است وقتی تعدادی از قراردادهای بازیکنان یک ساله است و تیم نه در شرایط کسب سهمیه است و نه سقوط، باید انگیزه تیم را بهتر کنیم. به همین خاطر به بازیکنان جوان فرصت دادم و این‌طوری می‌توانم به سایپا کمک کنم. هر مربی دوست دارد شروع کارش با پیروزی باشد. من هم به دنبال این هدف هستم. از تلاش و انگیزه بازیکنان جوانم راضی‌ام. برای من مهم است که بازیکنانم در اختیارم باشند. من پس از بازی با استقلال خوزستان از آنها تشکر کردم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود برخی از بازیکنان سایپا پیش از پایان مسابقات با تیم‌های دیگر مذاکره کرده‌اند و حتی قراردادهای داخلی بسته‌اند، اظهار کرد: ما هم مانند شما این مسائل را می‌شنویم که برخی از بازیکنان‌مان با پرسپولیس، استقلال یا سپاهان به توافق رسیده‌اند، اما اینها همه شایعه است. ما نمی‌توانیم در جریان اصل موضوع قرار بگیریم یا گوشی بازیکنان را چک کنیم اینها شایعاتی است که در فضای مجازی مطرح می‌شود اما طبیعی است که بازیکنان خوب پیشنهاداتی داشته باشند اما حرفه‌ای این موضوع این است که بازیکنان تا آخرین بازی با نهایت توانشان برای تیم کار کنند باید بگویم همین بازیکنانی که گفت می‌شود از تیم‌های دیگر پیشنهاد دارند در هفته‌های اخیر عالی بوده‌اند و من خیلی خوشحالم که در خدمت بازیکنان باشرفی هستیم که با تمام وجود برای تیمشان کار می‌کنند. به هر حال طبیعی است که بازیکنی که خوب باشد پیشنهاد نیز داشته باشد.

صادقی درباره انتخاب مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: شناخت من از این مربی بر می‌گردد به اطلاعاتی که رسانه‌ها در روزهای اخیر از او منتشر کرده‌اند. اما به هر حال برای او آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم روند رو به رشد تیم ملی ادامه پیدا کند و ما بتوانیم در جام جهانی باز هم حضور پیدا کنیم. باید بگویم که باشگاه سایپا همیشه همکاری خوبی با رده‌های ملی داشته و در ادامه مصمم هستیم که این همکاری را ادامه دهیم و بازیکنان خوبی برای تیم ملی پرورش و معرفی کنیم. فکر می‌کنم سایپا در همین 15 سال گذشته 50 بازیکن مختلف را به رده‌های مختلف ملی معرفی کرده است و این رسالت باشگاه سایپاست که این کار را ادامه دهد.

7655

5 نظر