گزارش ویژه/ پنالتی اسماعیلی در دربی هنوز روی اعصاب هواداران استقلال!

گزارش ویژه/ پنالتی اسماعیلی در دربی هنوز روی اعصاب هواداران استقلال!

وب سایت رسمی فوتبالی- گویا هواداران استقلال نمی توانند پنالتی چیپ بازیکن خود در دربی را فراموش کنند.

به گزارش فوتبالی، فرشید اسماعیلی اگر می دانست پنالتی او به این اندازه در سرنوشت قهرمانی استقلال می تواند تاثیر گذار شود، هیچ وقت حاضر نمی شود پشت آن پنالتی برود. او در جام حذفی مقابل سایپا هم پنالتی از دست داده بود و کمتر کسی فکر می کرد او دوباره برای استقلال پشت پنالتی برود. 

پنالتی که شاید در شکست استقلال برابر پرسپولیس تاثیر گذار شد تا تبعات این شکست یقه استقلال را برابر سایپا هم بگیرد و استقلال در مجموع دو بازی مهم و سرنوشت ساز ۵ امتیاز حساس را برای قهرمانی از دست بدهد. اگر استقلال مقابل پرسپولیس یک امتیاز می گرفت و بازی مقابل سایپا را پیروز می شد حالا 50 امتیازه بود و با پرسپولیس 2 امتیاز اختلاف داشت و با امید بیشتری به لیگ ادامه می داد. استقلال این فصل به غیر از پرسپولیس مقابل پارس جنوبی جم، سپاهان و تراکتورسازی شکست خورد که حتی اگر در این بازیها به تساوی هم می رسید می توانست فاصله اش را با رقیب دیرینه کم کند و به قهرمانی امیدوار باشد. حالا تراکتورسازی 5 امتیاز از پرسپولیس عقب است و امیدوار است پرسپولیس در سه بازی پیش رو مقابل ذوب آهن در اصفهان، سپاهان در تهران و تراکتورسازی در تبریز، امتیاز از دست بدهد.

استقلال امسال قهرمانی را نزدیک می دید، هم قرعه انتخاب شده برایش خوب بود و هم اینکه سرنوشت این تیم در دست خودش بود اما اتفاقات بازی دربی و عدم مدیریت کادرفنی در ضربه پنالتی، درگیری در رختکن و اتفاقهای پس از آن باعث شد تا استقلال کورس را از دست بدهد. شاید به همین دلیل است که هواداران استقلال همچنان از فرشید اسماعیلی ناراضی هستند و پنالتی چیپ او در دربی را در سرنوشت قهرمانی این تیم موثر بدانند تا جایی که هر پیش پا افتادن رقیب اصلی استقلال از این تیم با انتقاد و اعتراض مجدد هواداران به اسماعیلی همراه باشد. بازیکنی که قطعا در این پنالتی بدشانس هم بود تا گل نشدن یک پنالتی تبعات بدی را برای او و استقلال به همراه داشته باشد.فرشید اسماعیلی یکی از بهترین و با کیفیت ترین بازیکنان استقلال است و این ماجرا مطمئنا روی  روحیه او اثر گذاشته است و کیفیت بازیهای فرشید اسماعیلی پس از دربی مثل همیشه نیست. هر چند او در بازی الهلال و در دربی یکی از تاثیرگذارها بود اما اثرات پنالتی چیپ دربی هنوز روی اعصاب او و هواداران استقلال است. 

به هر حال با توجه به شانس کم استقلال برای قهرمانی به نظر می رسد پنالتی اسماعیلی حالا حالاها از یاد هواداران این تیم پاک نشود. در شبکه های اجتماعی جملاتی چون حسرت پنالتی فرشید، ای کاش فرشید نمی زد، الان چه وقت چیپ زدن بود و چه کسی به او گفت پشت توپ بایستد دیده می شود و به نظر می رسد همچنان این حسرت با استقلالی ها همراه باشد. اتفاقی که حداقل در این مقطع همه بازی های خوب اسماعیلی را از ذهن هواداران این تیم پاک کرده تا مگر این که اتفاق ها در هفته های پایانی لیگ به نفع استقلال تمام شود و آبی ها با حادثه های دور از انتظار فوتبالی بتوانند حسرت این پنالتی را از یاد ببرند. فرشید اسماعیلی باید خیلی خوش شانس باشد که استقلال قهرمان لیگ برتر شود یا  دست کم تیمی به غیر از پرسپولیس جام را بالای سر ببرد.

7655

155 نظر