فرکی: مادرم بازی های تیم مرا دنبال می کند

فرکی: مادرم بازی های تیم مرا دنبال می کند

وب سایت رسمی فوتبالی- حسین فرکی ، مادرم بازی های تیم هایی که من حضور دارم را دنبال می کند و همواره دعاگوی ما بوده و هست.

به گزارش فوتبالی و به نقل از خبر ورزشی، حسين ‌فرکی ‌به ‌واقع‌ جزو ‌معدود ‌مربيانی‌ است ‌که‌ به ‌لحاظ‌ اخلاقی‌ مورد ‌احترام ‌همه ‌قرار ‌دارد.‌ فردی ‌بی ‌آلايش ‌که ‌با ‌رفتار‌ خوب،‌ اهالی‌ فوتبال ‌را‌ مجذوب ‌خود ‌کرده ‌است.‌ فرکی ‌بعد ‌از ‌يک‌ و ‌نيم‌ فصل ‌استراحت ‌در ‌نيم ‌فصل ‌ليگ ‌برتر‌ هدايت ‌تيم ‌بحران ‌زده‌ پيكان ‌را‌ برعهده ‌گرفت‌ و ‌توانست ‌با ‌استفاده ‌از ‌توان ‌و ‌تجربه ‌اش‌ اين ‌تيم‌ را ‌از ‌شرايط ‌بحرانی‌ خارج ‌کند.


می‌دانيم ‌سال9۷‌ برای‌ شما‌ تلخ‌ بود ‌و‌ شوک ‌و ‌غم‌ بزرگی‌ به‌ خانواده‌ فرکی ‌وارد‌ شد ‌اما‌ می‌خواستيم‌ به صورت ‌کلی‌ درباره‌ سالی ‌که ‌رو ‌به ‌پايان‌ است،‌ صحبت‌ کنيد.

متأسفانه همین طور است. درگذشت ناگهانی نوه ام صدمه بزرگی به خانواده و به خصوص پسرم و همسرش زده است و فقط می توانم دعا کنم هیچ خانواده ای چنین غمی نبیند. ولی به صورت کلی هم سال خوبی نداشتیم. شرایط اقتصادی به شدت مردم کشورم را در تنگنا قرار داده است. ما هم از جنس همین مردم و کنار یکدیگر مشغول زندگی هستیم و دیدن مشکلات هموطنان باعث می شود ما هم رنج بکشیم.

به ‌نظرتان‌ سال‌ آينده‌ شرايط ‌بهتر‌می‌ شود؟

انتظار داریم بهتر شود. مردم باید اتحاد داشته باشند. یک جاهایی خودمان مقصر هستیم که تا یک جنس گران می شود، برای خریدش هجوم می بریم یا به همان نسبت ما هم کالایی که در اختیار داریم را افزایش بها می دهیم. قرار نیست دیگر خودمان هم در حق خودمان اجحاف کنیم. در بخش کلان جامعه نیاز است مسئولان همت بالایی داشته باشند و ببینند واقعاً با درآمد یک کارمند و کارگر خودشان می توانند زندگی را سپری کنند؟ در کل آرزو می کنم سال 98 بهتر باشد.


کدام‌ اتفاق ‌يا‌ خبر ‌در ‌سال‌9۷‌ برایتان‌عجيب ‌بود؟

بحث افزایش بسیار تند قیمت ارز.

برای ‌تعطيلات‌ نوروز ‌برنامه‌ ريزی‌ کرده‌ايد؟

ما ۲6 اسفند بازی داریم ولی لیگ ادامه دارد و 8 فروردین هم مسابقه خواهیم داشت، بنابراین بیشتر از 3 ،4 روز فرصت استراحت نخواهیم داشت.


عيد ديدنی ‌هم‌ می‌ رويد؟

بله، به دیدار مادرم خواهم رفت. تقریباً در خانه خواهم بود. همسرم در این ایام همراه خواهرش است و دعا می کنم بیماری این عضو خانواده نیز برطرف شود.


مادر‌اهل ‌تماشای ‌فوتبال‌ هستند؟

بله، بازی های تیم هایی که من حضور دارم را دنبال می کنند و همواره دعاگوی ما بوده و هستند. اگر تیم برنده باشد که خوشحال می شوند، اگر هم ببازیم من تماس می گیرم و صحبت می کنم تا ناراحتی را کنار بگذارد.


‌در ‌منزل ‌با‌ شما ‌درباره فوتبال ‌و‌ تيم‌هايی ‌که‌ کار‌ می‌کنيد،‌ صحبت‌ می ‌شود؟

بله، چه بسا استرس خانواده از من بیشتر است.


‌به ‌شما ‌مشورت‌ هم‌ داده ‌می ‌شود؟

بالاخره دلسوزان من هستند، امکان دارد چیزهایی را ببینند که به دلیل مشغله کاری من در میدان از چشمانم پنهان بماند. در واقع من همیشه ارتباط صمیمانه ای با اعضای خانواده دارم.


‌در ‌حالی ‌مسئوليت ‌تيم ‌پيكان‌ را ‌پذيرفتيد ‌که ‌اين‌ تيم ‌به ‌دليل‌6‌،۷‌ باخت‌ متوالی ‌شرايط ‌بسيار ‌سختی‌ داشت.‌ قبول ‌اين ‌مسئوليت ‌ريسک‌ نبود؟

خود زندگی ریسک است. بعد از 5/۱ فصل استراحت می خواستم کار مربیگری را ادامه بدهم. وقتی پیشنهاد پیکان مطرح شد و دیدم امکان کار در تهران فراهم شده، با توجه به شرایطی که خانواده و پسرم داشتند، دیدم فضا برای کار کردن مهیاست. پیکان باشگاهی کم حاشیه با برخورداری از زمین و سالن تمرین اختصاصی است و می توان در آن با دغدغه کمتری کار کرد. بعد از صحبت های مقدماتی به توافق رسیدیم و کار را شروع کردیم. آقایان آب خضر، مهندس شیعی، طلوع کیان و پاسوار و خانم ناظری به عنوان اعضای هیئت مدیره باشگاه اشراف خوبی به مسائل تیم داشتند و در این مدت هم حمایت کرده اند و امیدوارم به آنچه در ذهن دارم، با کمک همه مدیران، سرپرست فوتبالی تیم، اعضای کادر فنی، بازیکنان و زحمتکشان تیم نظیر تیم پزشکی، تدارکات و پشتیبانی دست پیدا کنیم.


‌از ‌اوضاع‌ کنونی‌ پيكان ‌رضايت ‌داريد؟

هفته به هفته جلو می رویم، کار می کنیم و انتظار داریم شرایطمان بهتر شود. خيلی ‌از ‌مربيان ‌وقتی‌ در ‌نيم‌ فصل‌ يک ‌تيم ‌را ‌می ‌گيرند،‌ مدام‌ از‌ جمله "من ‌تيم ‌را‌ نبسته ‌ام" ‌استفاده‌ می ‌کنند‌.


اما‌ شما‌ حداقل ‌در ‌مصاحبه‌ هايتان ‌به ‌اين ‌مورد ‌اشاره ‌نكرده ‌ايد.

خب این را همه می دانند، من مدام در رسانه ها بگویم که چه چیزی تغییر کند؟ کارنامه من مشخص است و دنبال زمان خریدن برای خودم نیستم اما مربیانی که می گویند تیم را نبسته اند، حرف بی منطقی نمی زنند چون هر مربی دیدگاه و سلایق خودش را دارد و بر اساس سیستم هایی که برای ارائه در نظر دارد، بازیکنانی می خواهد که بتوانند خواسته هایش را در زمین اجرا کنند اما درباره خودم و پیکان باید بگویم خواهان بهترین اتفاقات هستم.


‌ليگ ‌هجدهم‌ چطور ‌بوده ‌است؟

وقفه ها و ادامه فشردگی مسابقات باعث شد تیم ها آن طور که می خواهند نتوانند برنامه ریزی و کار کنند. 5 تیم در بالای جدول خودشان را از ۱۱ تیم جدا کرده اند. بازی ها در این مقطع و در ادامه به جای هیجان بالا، حساسیت زیادی دارند و تیم ها نتیجه گرفتن را در اولویت قرار می دهند تا ارائه فوتبال زیبا و چشم نواز و البته در دنیای فوتبال در نهایت نتیجه گرفتن اهمیت دارد.

کارلوس‌ کی ‌روش ‌رفت ‌و ‌فدراسيون‌ دنبال ‌سرمربی‌ است. ‌به‌ نظرتان ‌چه ‌مربيانی‌ می ‌توانند ‌به‌ تيم‌ ملی‌ کمک‌ کنند؟

فقط امیدوارم هر فردی سرمربی تیم ملی می شود، موفق باشد چون موفقیت تیم ملی باعث موفقیت و پیشرفت فوتبال ما در همه زمینه ها می شود.

12 نظر