محمدرضا مهاجری: شروع خوبی در نیم‌فصل دوم داشتیم / دردِ دل زیاد است!

محمدرضا مهاجری: شروع خوبی در نیم‌فصل دوم داشتیم / دردِ دل زیاد است!

وب سایت رسمی فوتبالی- محمدرضا مهاجری، سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز عملکرد تیمش را در شروع نیم‌فصل دوم قابل قبول توصیف کرد.

محمدرضا مهاجری در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل تیم فوتبال صنعت نفت آبادان اظهار داشت: از اصحاب رسانه به خاطر کمک‌شان به ماشین‌سازی با نظرات سازنده خود تشکر می‌کنم. ما در نیم‌فصل دوم استارت خوبی زدیم. با توجه به اینکه سه امتیاز نخستین بازی نیم‌فصل دوم خیلی مهم بود، توانستیم در بازی مقابل استقلال خوزستان و با وجود اینکه با شرایط سختی مواجه بودیم، به پیروزی دست یابیم. آنها می‌خواستند با استفاده از امتیاز میزبانی به برتری برسند، اما بازیکنان ما عملکرد خوبی داشتند.

وی ادامه داد: بازگشت به مسابقات پس از وقفه‌ای طولانی بسیار سخت است. در صورت شکست صنعت نفت می‌توانیم شرایط خود در جدول را بهبود ببخشیم. این تیم مقابل سپاهان بازی خوبی ارائه کرد، اما پتانسیل کسب سه امتیاز این مسابقه را داریم.

سرمربی ماشین‌سازی درباره تساوی‌های متوالی دو تیم در هفته‌های گذشته لیگ برتر و اینکه آیا باید منتظر تساوی دو تیم باشیم، تصریح کرد: از روزی که به ماشین‌سازی ملحق شدم، به جز بازی با نفت مسجدسلیمان که آن زمان پایین‌تر از ما بود، با تیم‌های رده‌های اول تا هفتم بازی کردیم. ما پارس جنوبی را شکست دادیم و با فولاد در خوزستان مساوی کردیم. پس از آن با تیم‌های اول تا چهارم جدول بازی کردیم و این کارمان را سخت کرد.

مهاجری با بیان اینکه پیروزی برابر استقلال خوزستان خیلی ارزشمند بود، خاطرنشان کرد: تساوی‌های قبلی می‌تواند اعتمادبه‌نفس لازم را به تیم بدهد. این تساوی‌ها، نتایجی بودند که در آن شرایط برد را داشتیم. عدم تمرکز در ضربات آخر باعث شد با وجود موقعیت‌های گلزنی خوبی که داشتیم، نتوانستیم به پیروزی برسیم. بازی‌ها در نیم‌فصل دوم خیلی سخت است. تیم‌های بازیکنانی که قابلیت‌های لازم دارند، به آنها اجازه جدایی نمی‌دهند. ما با محدودیت‌های موجود، چهار پنج بازیکن جذب کردیم و امیدوارم مشکل گلزنی را حل کرده باشیم.

«امیدوارم فردا ثابت کنیم تیمی هستیم که برای پیروزی به میدان می‌رویم.»، وی ضمن بیان این جمله گفت: من پیشگو نیستم که نتیجه مسابقه را پیش‌بینی کنم، اما روش بازی ما تهاجمی و رو به جلو خواهد بود. امیدوارم نتیجه تلاش 50 روزه ما با پیروزی در بازی فردا همراه باشد.

سرمربی ماشین‌سازی در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد این باشگاه در نقل‌وانتقالات رضایت دارد یا خیر، اظهار داشت: رضایتم که جلب نشده است، اما با موجودی فعلی‌مان توانستیم بازیکنانی را جذب و بخشی از نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم.

مهاجری با بیان اینکه همه بازیکنان جدید تیمش از ابتدای تعطیلات کنار ماشین‌سازی نبوده‌اند، تصریح کرد: احسان تأییدی دو هفته است که به جمع ما اضافه شده و امیدواریم هر چه سریع‌تر به شرایط لازم برسیم. هماهنگی این بازیکنان کمی زمانبر است. امیدوارم یک وینگر یا مهاجم دیگر جذب کنیم تا سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله را افزایش دهد و نتایج بهتری کسب کنیم.

وی درمورد کنار گذاشته شدن احسان علوان‌زاده از تیم ماشین‌سازی و بازگشت این بازیکن تصریح کرد: آنچه در حیطه تخصصی من بود، این است که احساس کردم بازیکن نمی‌داند به چه تیمی آمده است. این بازیکن در تیم ما حضور دارد و می‌تواند رفته رفته شرایطش را پیدا کند. از زمانی که علوان‌زاده در لیگ دسته اول بازی می‌کرد، او را می‌شناختم. این بازیکن شاید در تیم قبلی فضای لازم در اختیارش نبود، اما کیفیت لازم را دارد.

سرمربی ماشین‌سازی در ادامه افزود: من در ماشین‌سازی کار می‌کنم و باید با تمام توان و فکر و ذکرم در اختیار تیم باشم، اما در ابتدا احساس کردم علوان‌زاده، آمادگی ذهنی لازم را ندارد. او و خانواده‌اش احساس ندامت کردند. وظایف ما هم زنجیروار به هم وصل است و باید برخی اوقات تنبیه یا تشویق کنیم. وظیفه معلمی ما حکم می‌کند کمی صبورتر باشیم. این بچه‌ها سرمایه مملکت هستند.

مهاجری با اشاره به پشیمانی علوان‌زاده گفت: او متوجه شد چه اشتباهاتی داشت و باید تغییر رفتار می‌داد. این تغییر را در رفتار داخل زمین و تمرینات علوان‌زاده دیدیم. او خیلی باجدیت به کارش ادامه می‌دهد و امیدوارم در ادامه به تیم ماشین‌سازی کمک کند. همان‌طور که گفتم، اولویت ما باشگاهی است که پیراهنش را به تن می‌کنیم و نسبت به آن تعهد داریم.

وی در مورد جذب لوسیانو ادینیو خاطرنشان کرد: من با ادینیو صحبت کردم و خودش به این موضوع علاقه داشت. آخرین بازی‌های او را در برزیل دیدیم و متوجه شدیم شرایط جسمی خیلی خوبی داشت، اما شیطنت‌هایی رخ داد که باعث شد دو طرف از هم فاصله بگیرند. ما نتوانستیم ادینیو را جذب کنیم. در حالی که او می‌توانست به ما کمک کند، اما مسائلی میان ما و ادینیو فاصله ایجاد کرد و نتوانستیم او را جذب کنیم.

سرمربی ماشین‌سازی با اشاره به تبعیض‌های رخ داده علیه این تیم اظهار داشت: می‌خواستم درباره تبعیضی که در این فوتبال رخ می‌دهد صحبت کنم. ما شهرستانی‌ها مورد ظلم واقع می‌شویم. آخرین دیدار ما در نیم‌فصل اول مقابل پدیده بود و پس از رخ دادن اتفاقاتی، کمیته انضباطی رأیی صادر کرد. کنعانی‌زادگان از تیم ما و یک بازیکن از پدیده محروم شدند که مسئله من این محرومیت نیست، بلکه موضوع، نگاه تبعیض‌آمیزی است که وجود دارد. نگاه کمیته انضباطی باید عدالت‌محور باشد.

مهاجری ادامه داد: پس از اینکه محرومیت بازیکن‌مان را پیگیری کردیم، گفتند که این محرومیت قطعی است و در کمیته استیناف بررسی نمی‌شود، اما یک بازیکن دیگر در هفته قبل محروم بوده که بازی کرده است. این عدالت نیست. ما از خانواده فوتبال هستیم و آن را درک می‌کنیم. ما با کسب دو امتیاز می‌توانستیم جزو 6 تیم برتر جدول باشیم و اگر دو امتیاز کمتر می‌گرفتیم، در رده‌های پایین‌تر قرار داشتیم.  مسئله تنها یک بازیکن نیست. من قبل از ورود به نشست خبری، تلاش کردم با کمیته انضباطی تماس بگیرم که پاسخگو نبودند.

وی با بیان اینکه ماشین‌سازی در سه دیدار آخر از داوری لطمه خورد، تصریح کرد: با این حال ما در نشست‌های خبری به تیم داوری خسته نباشید گفتیم و شکست را گردن داوری نینداختیم، اما وقتی اتفاقاتی می‌افتد که مشکلات ما دیده می‌شود و مشکلات سایر تیم‌ها دیده نمی‌شود، به نظرمان می‌رسد که ممکن است لابی‌گری در این موارد اثر داشته باشد. این شکل خوبی ندارد. نمی‌دانم چگونه باید حق‌مان را بگیریم. اگر اعتراض کنیم، در کنار محرومیت با جریمه نقدی مواجه می‌شویم.
« گناه من چیست که تیمم ماشین‌سازی است، سرمان در لاک خودمان است و تلاش می‌کنیم حق‌مان را در زمین بگیریم.»، سرمربی ماشین‌سازی ضمن بیان این جملات گفت: گناه ما چیست که بین ما و دیگران، تبعیض قائل می‌شوند. مدیریت باشگاه و هیئت فوتبال باید این مسئله را پیگیری کنند. ما در ابتدای نیم‌فصل دوم به سر می‌بریم و روزهای سخت‌تری پیش رو داریم. سه فصل قبل و در بازی ملوان - سیاه‌جامگان، یک گل در بقا یا سقوط تیم‌ها موثر بود و استقلال چند فصل پیش با تفاضل گل قهرمان شد. تفاضل گل می‌تواند تکلیف قهرمانی و سقوط تیم‌ها را مشخص کند.
مهاجری با بیان دوباره این مطلب که کمیته انضباطی باید عدالت‌محور باشد، خاطرنشان کرد: این کمیته باید حق را به حقدار بدهد. این اولین باری نیست که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و در پدیده هم شاهید این شرایط بودیم. محسن یوسفی در یک دیدار به بازیکن خودمان حرفی زد و سه جلسه محروم شد. ما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم یک جلسه از محرومیت یوسفی را کاهش دهیم، اما تیم‌هایی که هوادار داشتند یا می‌توانستند لابی کنند، محرومیت بازیکن‌شان یکی دو جلسه تعلیق می‌شد.
وی در ادامه افزود: این ذهن ما را به سمتی می‌برد که فدراسیون ما، فدراسیون عدالت‌محوری نیست. امیدوارم آخرین باری باشد که با این شرایط مواجه بودیم، کمیته انضباطی چنین رفتاری دارد و حق ما را اینگونه ضایع می‌کند. شما هم باید کمک کنید تا به خودشان اجازه ندهند حق یک تیم شهرستانی که محوریت آن احترام و تعامل است، گوشه رینگ بگذارند و تنبیه کنند.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می‌کند با این صحبت‌ها به محرومیت جدیدی محکوم خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: پیش از اینکه اینجا صحبت کنم، تلاش کردم درخواستم را از راه‌های دیگری مطرح کنم، اما تماسم بی‌پاسخ بود و به جایی نرسید. پنالتی ما مقابل پرسپولیس اعلام نشد. مگر ما اعتراضی کردیم؟ عزیز معبودی را در یک دیدار دیگر دوکارته کردند و در بازی بعد به همین خاطر گل خوردیم. مگر اعتراضی کردیم؟

مهاجری با اشاره به اشتباهات دیگر داوران علیه تیمش گفت: در مسابقه‌های دیگر هم اشتباهات مشابهی علیه ما مرتکب شدند، اما ما اعتراض نکردیم و نمی‌خواهیم این‌گونه حق‌مان را بگیریم. اگر بازیکنی اشتباه کرده، باید تاوانش را بدهد، اما نباید این‌گونه باشد که یک تیم تاوان بدهد و تیم دیگر تاوان ندهد.

وی در پاسخ به این پرسش که حرکت باشگاه ماشین‌سازی درباره رفتار تبعیض‌آمیز کمیته انضباطی علیه تیم فوتبال این باشگاه چه بوده است، تصریح کرد: باشگاه قطعاً پیگیر این موضوع بوده است. ما درخواست دادیم و قضیه را پیگیری کردیم، اما جوابی که به ما دادند، این بود که محرومیت یک جلسه‌ای کنعانی‌زادگان غیرقابل تجدیدنظر است. پس چرا جای دیگری این اتفاق می‌افتد؟ کاش محمدرضا خلعتبری یک جلسه محرومیت خود را پشت سر می‌گذاشت و مصدوم نمی‌شد، اما چرا محرومیت او تعلیق می‌شود، اما محرومیت کنعانی‌زادگان نه؟ بحث ما این است.

سرمربی ماشین‌سازی تبریز با اشاره به اتفاقات دیدار پدیده - ماشین‌سازی خاطرنشان کرد: کنعانی‌زادگان در این بازی برای خوشحالی به طرف تماشاگران خودمان آمد. قصد ورود به این موضوع را ندارم، اما یک حکم به دو بازیکن داده شده است. وقتی یک طرف این حکم را می‌پذیرد، طرف دیگر هم باید محرومیت اعلام شده را تحمل کند. چند برنامه ورزشی با ماهیت‌های مختلف داریم. برنامه نود می‌توانست به این موضوع رسیدگی کند که با محدودیت مواجه شده است. کاش حداقل قلقلکی مصنوعی می‌دادند تا بگوییم به این موضوع پرداخته شده است.

مهاجری درباره اینکه اکبر ایمانی، بازیکن جدید تراکتورسازی گفته در ابتدای فصل قصد داشتم به این تیم بیایم، اما مهاجری مانع ورودم به تراکتورسازی شده است، گفت: مشکلی وجود نداشت. ما محدودیت جذب پنج بازیکن لیگ برتری داشتیم که پس از صحبت با مدیران باشگاه و کادر فنی تیم، قصد داشتیم در پست دیگری بازیکن بگیریم. مشکلی وجود ندارد. ایمانی شاگرد من بوده است و در پدیده با هم بودیم. او در همین زمان به تیم ملی دعوت شد و هنوز با هم در ارتباط هستیم. اختلافی میان ما وجود ندارد.


2526

14 نظر