فیگو و یادآوری خاطره سر خوکی که در نوکمپ به سمتش پرتاب شد

فیگو و یادآوری خاطره سر خوکی که در نوکمپ به سمتش پرتاب شد

سایت رسمی فوتبالی- لوئیز فیگو اسطوره فوتبال پرتغال این روزها در باهاماس مشغول سپری کردن تعطیلات است. او با انتشار تصاویری ویژه ومتفاوت از حضورش در این کشور، خاطره ای قدیمی را زنده کرده است.

در این عکسها، فیگو در کنار چند خوک دیده می شود و گویا این اسطوره پرتغالی با دیدن این خوکها به یاد سر خوکی که دریکی از بازی های نوکمپ به سمت او پرتاب شده بود افتاده.

لوئیز فیگو یکی از محبوب ترین بازیکنان باشگاه بارسلونا بود؛ تا اینکه در سال 2000  از این تیم، به رقیب تاریخی به رئال مادرید پیوست و بلافاصله یکی از منفورترین بازیکنان از نظر بارسایی ها شد.

انتقال فیگو از بارسلونا به رئال یکی از جنجالی ترین انتقالهای تاریخ دنیای فوتبال لقب گرفت و او تبدیل به دشمن شماره یک هواداران بارسا شد.

بعد از انتشار خبر رسمی انتقال فیگو به رئال، برخی از هواداران بارسلونا پیراهن های فیگو را آتش زدند و او را خائن نامیدند و کلی ترانه توهین آمیز برایش سرودند و در دومین حضور او در ورزشگاه نوکمپ به عنوان بازیکن رئال، هواداران حاضر در ورزشگاه خانگی بارسلونا همراه با هم برای او سوت زدند و صدای این سوتها به 110 دسیبل رسید (سروصدایی معادل صدای موتور یک هواپیمای درحال حرکت) و پس از آن هم تصویری توسط دوربین ها شکار شد که هنوز هم در ذهن هواداران فوتبال باقی مانده است.

در فصل 3-2002 زمانی که فیگو با پیراهن رئال مادرید در نوکمپ حضور یافته بود و برای زدن یکی از کرنرهای تیمش به گوشه زمین رفته بود، اشیای زیادی به سمتش پرتاب شد که یکی از این اشیا، سر خوک بود که یادآور خیانت او به باشگاه کاتالان به حساب می آمد.

همین اتفاق سبب شد تا بازی برای 16 دقیقه متوقف شود. آن بازی 0-0 به پایان رسید و مسئولان برگزاری رقابتها جلساتی را برای جریمه کردن بارسا تشکیل دادند که البته جریمه ای هم برای باشگاه کاتالان درنظر گرفته نشد.

حالا بیش از 16 سال از آن زمن گذشته ولی لوئیز فیگو هنوز آن اتفاق را فراموش نکرده. پنج سال پیش او با یادآوری این خاطره به شوخی گفته بود:« اگر سر خوک را می دیدم، آن را می خوردم.» و حالا دوباره در سفرش به باهاماس وقتی چند خوک را لب ساحل دیده، دوباره به یاد آن خاطره افتاده و با گرفتن عکس یادگاری در کنار خوکها، آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده و حسابی باعث شوخی و خنده هوادارانش شده.

جالب اینجاست که هواداران بارسا هنوزاز فیگو کینه به دل دارند و این را می توان دربرخی از کامنتهای کاربران زیر این عکس دریافت:

یکی از کاربران نوشته:« کدام یک فیگو است؟» و کاربر دیگری نوشته:« خیلی خوشتیپ افتاده ای. این آقا با شلوارک مشکی چه کسی است؟» و فرد دیگری نوشته:« همان سر خوکی که به سمتت پرتاب کردند، کافی نبود؟»

6363

75 نظر