باخت اسپانیا بعداز 28 بازی؛در مقابل گربه سیاه لاروخا

باخت اسپانیا بعداز 28 بازی؛در مقابل گربه سیاه لاروخا

سایت رسمی فوتبالی – تیم ملی اسپانیا در بازی دوشنبه شب خود مقابل انگلیس، متحمل باخت دردناکی شد تا روند 27 بازی بدون باخت این تیم ، متوقف شود. 

آخرین باری که تیم ملی اسپانیا در دیداری رسمی تن به شکست داده بود به سال 2016 بازمی گردد. در آن زمان، اسپانیا در مرحله یک هشتم پایانی یورو2016، با نتیجه 0-2 مقابل ایتالیا به زانو در آمد. آن بازی در نهایت آخرین حضور بیسنته دل بوسکه روی نیمکت سرمربیگری ماتادورها بود و پس از او جولن لوپتگی هدایت لاروخا را در دست گرفت و در طول دوران حضور او روی نیمکت مربیگری اسپانیا، این تیم هرگز در دیداری رسمی طعم باخت را نچشید و به 14 برد و شش تساوی دست یافت.

بعد از کنار رفتن لوپتگی ، فرناندو ایئرو روی نیمکت مربیگری ماتادورها قرار گرفت و این تیم را در جام جهانی روسیه هدایت کرد. اسپانیا با ایئرو 4 بازی برگزار کرد و به دو برد و دو تساوی دست یافت که یکی از این تساوی ها درمرحله یک هشتم پایانی جام جهانی مقابل روسیه میزبان رقم خورد؛ آن بازی نهایتا به ضربات پنالتی کشیده شد وماتادورها در ضربات پنالتی از گردونه رقابتها کنار رفتند.

پس از آن بود که ایئرو از نیمکت مربیگری اسپانیا جدا شد و لوئیس انریکه هدایت ماتادورها را در دست گرفت و تیمش شروع خوبی داشت و در سه بازی ابتدایی تیم با انریکه، سه برد رقم خورد. نهایتا اسپانیا دوشنبه شب در یکی از دیدارهای لیگ ملتهای اروپا، در خانه با نتیجه 3-2 مغلوب انگلیس شد تا بعد از 840 روز که ایتالیا موفق به شکست دادن اسپانیا شده بود، تیم دیگری بتواند لاروخا را به زانو دربیاورد.

تیم ملی انگلیس، گربه سیاه اسپانیاست و تیمی است که بیشترین بار، ماتادورها را شکست داده است. اسپانیایی ها مجموعا مقابل تیم ملی انگلیس به 10 برد،4 تساوی و 13 باخت دست یافته اند که 5 تا از این باختها درخاک اسپانیا رقم خورده.


به علاوه انگلیس تیمی است که توانسته بیشترین گلها را به اسپانیا بزند. آنها تا به امروز 45 بار موفق به بازکردن دروازه اسپانیا شده اندو پرتغال با زدن 44 گل به ماتادورها در رتبه دوم قرار دارد.

آخرین باخت اسپانیا در خانه هم به سه بازی قبل از ناکامی شان مقابل ایتالیا در یورو2016 برمی گردد. آن بازی آخرین بازی اسپانیا برای آماده سازی برای یورو2016 بود که در آن بازی که در شهرختافه برگزار شد،  اسپانیا با نتیجه 1-0 مغلوب گرجستان شده بود.


636322 نظر