سباستین رودی در لایپزیگ جانشین نبی کیتا می‌شود

سباستین رودی در لایپزیگ جانشین نبی کیتا می‌شود

به گزارش "ورزش سه"، با وجود تکذیب قاطعانه‌ی رالف رانگنیک، مدیر ورزشی و سرمربی لایپزیگ، حالا احتمال پیوستن رودی به این باشگاه کاملاً جدی است. روزنامه‌ی لایپزیگر فولکس‌زایتونگ گزارش داد که رودی روز جمعه به شهر لایپزیگ رفته و از مرکز تمرینی این باشگاه دیدن کرده است. کیکر می‌گوید در مورد این خبر با باشگاه لایپزیگ تماس گرفته ولی باشگاه اعلام کرده مایل نیست در این باره توضیح بدهد.


بنا به اعلام کیکر، واقعیت این است که لایپزیگ برای جایگزین کردن نبی کیتا که از این تیم آلمانی به لیورپول ملحق شده همچنان به دنبال یک مهره می‌گردد و رودی با مشخصات مورد نیاز لایپزیگ مطابقت زیادی دارد. رودی به دلیل ترافیک هافبک‌ها در باشگاه فعلی‌اش بایرن مونیخ نگران است در فصل پیش‌رو زمان چندانی برای بازی کردن بدست نیاورد. او در سوپرجام آلمان 90 دقیقه روی نیمکت نشسته بود. اما در صورت پیوستن به لایپزیگ، فیکس شدن رودی قطعی به نظر می‌رسد.


اما از سوی دیگر رودی 28ساله مسن‌تر از محدودهی سنی‌ای است که لایپزیگ برای خرید بازیکن تعیین کرده است. رانگنیک بارها و بارها اعلام کرده که تیمش نباید بازیکنان بالای 24سال را خریداری کند چون آنها دیگر به اندازه‌ی کافی سرحال و قبراق نیستند و نمی‌توانند با پیشرفت در آینده، سود مالی نصیب باشگاه کنند. ولی رانگنیک سال گذشته با به خدمت گرفتن کوین کامپل 26ساله از لورکوزن نشان داده که این قوانین داخلی، خیلی هم سفت و سخت نیستند.


پس تنها یک عامل باقی می‌ماند : عامل اقتصادی. با خرید آدمولا لوکمن از اورتون، لایپزیگ حالا به دلیل قوانین انصاف مالی یوفا دیگر نمی‌تواند برای خرید بازیکن بیشتر از 20 میلیون یورو هزینه کند. ولی به نظر می‌رسد لایپزیگ برای جذب رودی که تا سال 2020 با بایرن مونیخ قرارداد دارد، او را به مدت یک فصل به عنوان بازیکن قرضی به خدمت می‌گیرد به این امید که بعد از فصل پیش رو با او قرارداد دائمی امضا کند.

22 نظر